قیمت توری مرغی

قیمت توری مرغی با توجه به این که در کدام رنج وزنی سبک یا سنگین قرار دارند و بر اساس مشخصات فنی که برای آن ها در نظر گرفته شده است تعیین می شود. معمولا مهم ترین عامل تعیین کننده در قیمت این توری ها وزن توری ها می باشد. دلیل این که وزن یکی از مشخصه های مهم در تعیین قیمت گذاری می باشد این است که، وزن توری ها متاثر از ضخامت مفتول ها، اندازه چشمه ها، طول و عرض توری ها هستند و همه ی این مشخصه ها خود را در وزن توری ها نشان می دهند. هر چه اندازه چشمه های انتخابی در توری های مرغی کمتر باشد یعنی تعداد بیشتری از این چشمه ها را می توان در یک متر مربع از آن دید. در نتیجه مقدار مفتول استفاده شده در آن بیشتر خواهد بود و این موضوع باعث بالا رفتن وزن و قیمت توری ها می شود. در رابطه با قیمت توری مرغی باید گفت هر چه توری های تولید شده ضخامت بالاتری داشته باشند وزن محصول افزایش یافته و قیمت بالاتری را هم برای آن در نظر می گیرند. توری های مرغی هم مانند توری های دیگر در اندازه های مختلف تولید می شوند و طول و عرض مختلفی را برای آن در نظر می گیرند تا برای کار های مختلف مناسب باشد. هنگامی که طول و عرض بیشتری برای توری های تولید شده در نظر بگیرند میزان مصرف مفتول ها هم افزایش می یابد و این موضوع به این معنا است که میزان مصرف مواد اولیه بالاتر خواهد رفت و همین موضوع کافی است تا وزن محصول افزایش یافته و باعث بالا رفتن قیمت توری مرغی شود.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 15:45

ردیفعرض(cm)محل تحویلواحدتولید کنندهوزن(کیلوگرم)قیمت(ریال)
19تهرانرولایران4/8تماس بگیرید
2120تهرانرولایران6/3تماس بگیرید
3120تهرانرولایران7/51660000
4120تهرانرولایران6/5تماس بگیرید
5120تهرانرولایران9/52380000

توری مرغی

تولید توری مرغی

تولید توری مرغی

برای تولید توری مرغی روش های متعددی وجود دارد که در این مطلب سعی می کنیم تعدادی از آن ها بیان کنیم. مرسوم ترین روش های تولیدی که برای این نوع توری ها در نظر می گیرند روش گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد است که هر کدام از این روش ها در جایگاه خود می توانند روش مفیدی به حساب آیند. البته باید گفت هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایبی می باشند که هر خریدار با توجه به نیاز خود و شناخت این مزایا و معایب می تواند یکی از این توری ها را انتخاب کند. توری های مرغی تولید شده به روش گالوانیزه گرم، وزن بالاتری دارند و دلیل این وزن بالا، ضخیم تر بودن پوشش گالوانیزه در این روش است. این پوشش ضخیم تر باعث می شود مقاومت این توری ها در برابر زنگ زدگی و خوردگی افزایش یابد. در تولید توری مرغی به این روش به هیچ وجه نمی توان پوشش ایجاد شده بر روی آن را از بین برد و از مفتول ها جدا کرد. شاید ایراد این نوع توری های مرغی را باید قیمت بالای آن دانست. معمولا توری های تولید شده در ایران با استفاده از این روش ساخته می شوند. توری هایی که به روش گالوانیزه سرد تولید می شوند وزن کمتری دارند و این وزن کمتر به دلیل نازک تر بودن لایه گالوانیزه بر روی آن می باشد. نازک بودن این لایه باعث شده است مقاومت این توری ها به صورت چشم گیری کاهش یابد. معمولا توری های چینی با استفاده از این روش ساخته می شوند. طول عمر توری های مرغی که با روش سرد تولید می شود نسبت به روش گرم کمتر است. قیمتی که برای روش گالوانیزه سرد در نظر می گیرند پایین است و برای مکان هایی که شرایط آب و هوایی سختی ندارد شاید این روش گزینه ی مناسب تری باشد. به این ترتیب با استفاده از این دو روش می توان به تولید توری مرغی پرداخت.

انواع توری مرغی

انواع توری مرغی

انواع توری مرغی را می توان بر حسب موادی که برای تولید آن مورد استفاده قرار گرفته است دسته بندی کرد. بر این اساس باید گفت توری های مرغی را به دو دسته توری مرغی گالوانیزه و توری مرغی پلاستیکی دسته بندی می کنند. هر کدام از این موارد را در دو نوع ایرانی و چینی می توان در بازار یافت که نوع ایرانی آن از کیفیت بالاتری برخوردار است. توری های پلاستیکی همان طور که نام گذاری شده اند از پلاستیک ساخته می شوند. این نوع توری ها تنوع بالایی در رنگ و شکل دارند و می توان در موارد بسیاری از آن ها استفاده کرد. به دلیل این که پلاستیک به تنهایی نمی تواند مقاومت این توری ها را تامین کند از مواد دیگری در این توری ها استفاده می کنند. یکی از این مواد، یووی است که باعث افزایش مقاومت توری های مرغی در برابر نور آفتاب می شود. از موارد دیگری که در انواع توری مرغی می توان به آن اشاره کرد توری مرغی گالوانیزه است. این توری ها با دو روش گالوانیزه گرم و سرد تولید می شوند که نوع اول مقاومت بالاتری دارد. در نمونه های خارجی به خصوص نمونه های چینی معمولا از روش گالوانیزه سرد استفاده می کنند به همین دلیل محصولات آن ها کیفیت پایین تری نسبت به محصولات ایرانی دارند. از توری های مرغی که به این روش تولید می شوند بیش تر در مناطق مرطوب یا شرجی استفاده می کنند و دلیل این موضوع را می توان مقاومت بالای پوشش گالوانیزه در برابر زنگ زدگی و خوردگی دانست. وزن توری های مرغی، ابعاد توری ها، ابعاد چشمه های توری و … از جمله موارد دیگری هستند که به کمک آن ها می توان این دسته بندی ها را انجام داد و از این طریق انواع توری مرغی را شناخت.

کاربرد توری مرغی

کاربرد توری مرغی

در موارد مختلفی می توان کاربرد توری مرغی را دید. از جمله مهم ترین و شناخته شده ترین این کاربرد ها می توان به حصارکشی اشاره کرد. این حصارکشی معمولا برای ساخت قفس یا محوطه ای برای حیوانات استفاده می شود. هم چنین در اطراف باغچه ها یا باغ ها برای جلوگیری از ورود حیوانات و آسیب به محصولات از این توری ها برای حصار کشی استفاده می کنند. در صنعت ساختمان سازی که یکی از صنایع مهم به شمار می آید استفاده از این توری ها را می توان دید. در ساخت انواع سقف شیروانی و یا ساخت سقف سوله ها برای این که بتوانند یک عایق مناسب صوتی و حرارتی ایجاد کنند ا پشم شیشه استفاده می کنند اما نکته ی مهم این است که برای محکم کردن این پشم شیشه ها باید از وسیله ای مقاوم استفاده کنند که توری مرغی گزینه ی مناسبی است. کاربرد توری مرغی را در ساختمان سازی در بخش گچ کاری هم می توان دید. این توری ها باعث می شوند که مقاومت مکان های گچ شده افزایش یابد و مانع از ترک خوردگی مکان مورد نظر می شود. هم چنین در ساخت ستون ها برای محافظت از آن از این توری ها استفاده می کنند. یکی از کار هایی که در ساختمان سازی باعث زیبایی ساختمان می شود کاشی کاری است. برای انجام کاشی کاری یک سری زیر سازی نیاز است تا مقاومت مکان مورد نظر را افزایش دهند. برای این کار می توان از توری مرغی استفاده کرد. توری های مرغی در کنار افزایش مقاومت باعث یکنواخت شدن سطح مورد نظر شده و از طرفی استحکام ملات را بالا می برد. به همین دلیل کاشی هایی که در زیر آن ها از توری مرغی استفاده شده است کمتر دچار آسیب می شوند. برای این که بتوان کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داد بهتر است با کاربرد توری مرغی آشنایی پیدا کنید.

سایز و وزن توری مرغی

مشخصه های متفاوتی را در رابطه با سایز و وزن توری مرغی می توان در نظر گرفت که هر کدام بر اساس خصوصیاتی که دارند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا یکی از روش هایی که به وسیله ی آن این توری ها را دسته بندی می کنند ابعاد چشمه ها می باشد. ابعاد چشمه هایی که برای توری های مرغی در نظر می گیرند معمولا ½ اینچ، ¼ اینچ و 1 اینچ می باشد. در واقع می توان گفت اندازه این چشمه ها بین 19 تا 22 میلی متر متغیر می باشد. برای این که بتوانند توری ها را راحت تر به بازار عرضه کرد آن ها را به شکل رول در می آورند که این رول ها طولی حدود 45 متر دارند. این توری ها از لحاظ وزن به دو دسته سبک و سنگین دسته بندی می شوند که در رابطه با سایز و وزن توری مرغی باید گفت این وزن متناسب با طول و عرض توری ها تعیین می شود. عرض در نظر گرفته شده برای توری های مرغی در 5 گروه دسته بندی می شود که شامل 60، 90، 120، 150 و 180 سانتی متر می باشد. بنابراین باید گفت هر چه طول و عرض در نظر گرفته شده بیشتر باشد وزن بیشتری را هم باید برای آن در نظر گرفت. برای مثال برای توری هایی که با عرض 90 سانتی متری تولید می شوند وزن 4.5 کیلو گرم را در نظر می گیرند و این نوع توری را در گروه سبک وزن ها قرار می دهند. در مثالی دیگر می توان به توری هایی با عرض 180 سانتی متری اشاره کرد که وزن آن 14 کیلو گرم می باشد و آن را در گروه توری های سنگین وزن قرار می دهند. با توجه به تنوعی که در سایز و وزن توری مرغی دیدید می توان آن ها را در گروه های مختلفی قرار داد.

خرید توری مرغی

قیمت روز توری مرغی

در رابطه با قیمت روز توری مرغی باید گفت با توجه به این که این توری ها در انواع مختلفی تولید می شوند قیمت هر کدام متفاوت تر از انواع دیگر خواهد بود و این تفاوت قیمت ها باید به صورت روزانه رصد شود. برای مثال توری های مرغی که فلزی هستند به دلیل استفاده از مفتول در ساختار آن ها نوسانات قیمتی مفتول ها می تواند باعث نوسانات قیمت توری ها شود. موضوع دیگر کیفیت این مفتول ها هستند که ارتباط مستقیم با قیمت مشخص شده برای توری ها دارند. در این رابطه می توان به توری های چینی و ایرانی اشاره کرد که توری های چینی به دلیل این که از مفتول های بی کیفیت ساخته می شوند قیمت پایین تری نسبت به نوع ایرانی دارند. واردات این مفتول ها از کشور های دیگر مانند کشور های اروپایی باعث بالا و پایین شدن قیمت روز توری مرغی شده است. چرا که در واردات این مفتول ها نکته اساسی قیمت ارز و تعرفه های واردات می باشد که هر کدام از این موارد در بازار ایران به شدت متغیر هستند و باعث تغییر قیمت توری ها می شوند. در مثالی دیگر می توان به توری های مرغی که از جنس پلاستیک هستند اشاره کرد که در برخی از آن ها از ماده یو وی استفاده شده است. این ماده باعث بالا بردن مقاومت توری ها در شرایط مختلف می شود که به دلیل بالا بودن قیمت یو وی در موارد خاصی از آن استفاده می کنند. همین موضوع باعث تغییر قیمت در توری های مرغی می شود. با توجه به این که ماده یو وی قیمت ثابتی ندارد برای توری های مرغی که در آن ها از این ماده استفاده شده است هم نمی توان قیمتی ثابت در نظر گرفت و به همین دلیل قیمت روز توری مرغی دچار نوسان می شود.