قیمت توری پرسی

قیمت توری پرسی را با توجه به این که چه مشخصات فنی در مرحله تولید برای آن در نظر گرفته اند می توان تعیین کرد. این مشخصات فنی شامل نوع توری، جنس مفتول، ضخامت مفتول، ابعاد و شکل چشمه و نوع بافتی که در توری وجود دارد می باشد. در رابطه با نوع و جنس مفتول به کار برده شده در این توری ها باید گفت با توجه به این که این مفتول ها در دو نوع سیاه و گالوانیزه در بازار موجود می باشند باید برای هر کدام قیمتی متفاوت در نظر گرفت. طبیعی است که نوع گالوانیزه آن با توجه به ویژگی هایی که دارد قیمت بالاتری خواهد داشت. نوع چشمه ها که یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ها است، از این جهت که از نظر ابعاد با یکدیگر متفاوت اند می توان گفت قیمت این توری ها با توجه به اندازه چشمه ها تعیین می شوند. قیمت توری پرسی با توجه به این که به چه روشی بافته شده است می تواند متغیر باشد. برای بافت توری های پرسی از سه روش بافت موج دار عادی، بافت موج دار هلندی و بافت موج دار حصیری می توان استفاده کرد که هر کدام با توجه به این که ساختار متفاوتی دارند و روش تولیدی هر کدام متفاوت می باشد قیمت های متفاوتی را هم برای هر کدام در نظر می گیرند. از طرفی ضخامت مفتول های استفاده شده در این توری ها عامل مهم دیگری در این قیمت گذاری ها می باشد. با توجه به این که برای تولید مفتول های ضخیم تر مواد اولیه بیشتری مورد استفاده قرار گرفته است قیمت بالاتری را هم می توان به آن ها اختصاص داد. در نتیجه می توان گفت ویژگی هایی که در مفتول ها وجود دارد باعث ایجاد تغییر در قیمت توری پرسی می شود و باید قیمت ها را از این جهت بررسی کرد.

بیشتر بخوانیدکمتر


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 15:40

ردیفضخامت(mm)چشمه(cm)محل تحویلواحدقیمت
13 الی 5چشمه استانداردتهرانکیلوگرم159400

توری پرسی

تولید توری پرسی

برای تولید توری پرسی از مفتول های مخصوص استفاده می کنند. این مفتول ها با روش های مختلفی تولید می شوند که در طی اجرای این روش های تولیدی، دو نوع مفتول سیاه یا گالوانیزه به بازار عرضه می شوند. برای ساخت توری های پرسی با توجه به این که این محصولات چه کاربردی خواهند داشت می توان از یکی از انواع مفتول ها استفاده کرد. برای این کار ابتدا مفتول های موج دار را درون دستگاه های اتوماتیک و مخصوصی قرار می دهند تا آن را به شکل موج دار و دنده ای تبدیل کنند. بعد از این که مفتول ها شکل گرفتند با استفاده از روش های مختلف باید این مفتول ها را بافت. برای این منظور مفتول ها را در دستگاه های بافت به صورت طولی قرار می دهند. بعد از تنظیم این مفتول ها اپراتور دستگاه، یک لایه دیگر از این مفتول ها را به صورت عرضی بر روی لایه قبلی قرار می دهد. برای تولید توری پرسی در این مرحله با استفاده از دستگاه پرس رشته های عرضی و طولی را با فاصله های مشخص بر روی هم پرس می کنند. به فاصله های ایجاد شده در این مرحله، چشمه توری می گویند که متناسب با نوع و کاربرد توری می توان این فاصله ها را تنظیم کرد. سپس توری ها را با استفاده از دستگاه برش در اندازه های مورد نظر و یا اندازه های سفارش گرفته شده برش می دهند. دلیل این که برای تولید این توری ها از مفتول های موج دار استفاده می کنند را می توان مقاومت بالایی که در برابر عوامل محیطی و مواد شیمیایی دارند دانست. از طرفی مزیت دیگر این توری ها را می توان عدم استفاده از هر گونه جوشکاری در تولید آن دانست که باعث شده است این محصول طرفداران خاص خود را پیدا کند. به این ترتیب می توان کار تولید توری پرسی را انجام داد.

انواع توری پرسی

انواع توری پرسی با توجه به مشخصاتی که دارند در گروه های مختلف دسته بندی می شوند. این مشخصات شامل وزن، بافت، نوع، حاشیه، ساخت لبه و … می باشد که بر اساس هر کدام از آن ها می توان دسته بندی های مختلفی را برای توری ها در نظر گرفت. توری های پرسی با توجه به این که با چه روشی ساخته می شوند لبه ها و حاشیه های آن می تواند شکل های مختلفی را به خود بگیرد. از جمله این شکل ها و حاشیه ها می توان به لبه های برش داده شده، لبه های خم شده با زاویه 180 و لبه های پوشیده شده با فویل اشاره کرد که هر کدام با توجه به شکلی که دارند در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. این توری ها با توجه به میزان مصرف مواد اولیه در آن به دو دسته تقسیم می شوند. انواع توری پرسی سبک وزن و توری پرسی سنگین وزن، دسته بندی است که بر اساس میزان مواد اولیه صورت می گیرد. رایج ترین دسته بندی که در رابطه با توری های پرسی وجود دارد، نوع بافت آن می باشد. برای توری های پرسی سه روش بافت که شامل بافت موج دار عادی، بافت موج دار هلندی و بافت موج دار حصیری می باشد وجود دارد که هر کدام روند تولیدی خاص خود را خواهند داشت و با توجه به این روند تولیدی در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. ابعاد توری های پرسی، داخلی یا خارجی بودن آن، سرد یا گرم بودن روش تولید محصول می تواند از گزینه های دیگری باشد که به وسیله ی آن می توان این دسته بندی ها را انجام داد. در نهایت باید گفت این دسته بندی ها می توانند در انتخاب محصول مناسب بسیار کمک کننده باشند بنابراین لازم است برای خرید مناسب انواع توری پرسی را مورد بررسی قرار دهید.

کاربرد توری پرسی

کاربرد توری پرسی را در انواع صنایع مختلف می توان دید. این توری ها به دلیل ویژگی هایی که دارند حوزه کاربرد گسترده ای را به خود اختصاص داده اند. در این میان برای بیان کاربرد های این نوع توری ها می توان به صنایعی مانند پتروشیمی، معدن، غذا و دارو، کشاورزی، ساختمان سازی و … اشاره کرد. در برخی صنایع مهم که نیاز به فیلتراسیون یا جدا سازی مواد وجود داشته باشد می توان از توری های پرسی استفاده کرد. صنعت ماشین سازی یکی دیگر از صنایع مهمی است که کاربرد گسترده این توری ها را در آن می توان دید. معمولا در زمین های کشاورزی یا هر نوع زمین دیگری که نیاز به حصار کشی باشد مانند باغ های میوه، کارگاه های ساختمانی و … از این نوع توری ها استفاده می کنند. زه کشی و نصب نرده در پیاده رو ها از موارد دیگر کاربرد توری پرسی می باشد که می توان به آن اشاره کرد. در پروژه های عمرانی برای ساخت انواع پانل های سه بعدی، پالت ها و یا مسطح کردن سطح بتن فونداسیون می توان از این توری ها استفاده کرد. علاوه بر این ها کاربرد در زمینه های هنری از دیگر مواردی است که می توان به آن اشاره کرد. در ساخت مجسمه و یا نور پردازی محیط های مختلف می توان از توری های پرسی استفاده کرد. امروزه طراحی صنعتی یکی از موضوعات به روز و پر طرفدار می باشد که برای اجرای آن به ابزار و مصالح مختلفی نیاز است که توری های پرسی را می توان یکی از این ابزار ها دانست. در نصب انواع سیستم های گرمایشی که در مکان های مختلف انجام می شود می توان از این توری ها استفاده کرد. همان طور که می بینید موارد بسیاری وجود دارد که می توان در مورد کاربرد توری پرسی به آن ها اشاره کرد.

سایز و مشخصات توری پرسی

در رابطه با سایز و مشخصات توری پرسی باید گفت با توجه به این که این توری ها در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند رنج گسترده ای را می توان برای آن در نظر گرفت. با توجه به این که در ساخت این توری ها از مفتول استفاده می کنند ابعاد و ضخامت این مفتول ها می تواند در سایز توری پرسی بسیار تاثیر گذار باشد. قطر مفتول های استفاده شده در این توری ها را با توجه به اندازه چشمه ها انتخاب می کنند. برای توری هایی که می خواهیم اندازه چشمه ها چیزی حدود 0/5 تا 10 سانتی متر باشد باید از مفتول هایی با قطر 2 تا 6 میلی متر استفاده کنیم. در مواردی که می خواهیم توری هایی با اندازه چشمه 3 تا 5 سانتی متری تولید کنیم باید از مفتول هایی با قطر 3 تا 5 میلی متری استفاده کنیم. در بحث سایز و مشخصات توری پرسی معمولا ابعاد توری ها با توجه به سفارش مشتری در نظر می گیرند. اصولا ابعاد در نظر گرفته شده برای آن به صورت 1*2 می باشد. چشمه هایی با اندازه 2، 3، 4، 5، 5.2، 5.3 و 8.3 بیش ترین کاربرد را در صنایع داخلی دارند به همین دلیل بیش تر تولید کنندگان توری هایی با این اندازه چشمه را تولید می کنند. وزن این توری ها هم می تواند یکی از نکات بسیار مهم باشد. می دانیم که وزن هر محصولی کمیتی وابسته به سایر کمیت ها می باشد. در مورد وزن توری های پرسی هم باید گفت که وزن آن با تو.جه به ابعاد توری و ضخامت مفتول های به کار برده شده در آن تعیین می شود. طبیعی است که هر چه ضخامت مفتول ها و ابعاد توری ها بیشتر باشد وزن بالاتری را هم باید برای آن در نظر گرفت. به این ترتیب می توان سایز و مشخصات توری پرسی را مورد بررسی قرار داد.

خرید توری پرسی

قیمت روز توری پرسی

آشنایی با قیمت روز توری پرسی در استفاده از آن می تواند بسیار کمک کننده باشد. با توجه به این که این توری ها در ابعاد و شکل های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند می توان طیف گسترده ای را برای قیمت آن در نظر گرفت. بنابراین لازم است با شناخت عوامل موثر بهترین انتخاب را در این مورد انجام دهید. نکته ی مهمی که در هر قیمت گذاری مورد توجه قرار می گیرد قیمت مواد اولیه می باشد. همان طور که می دانیم عمده هزینه هر تولیدی مربوط به هزینه های تهیه مواد اولیه می باشد. با توجه به این که مواد اولیه توری های پرسی که مفتول ها هستند از روش های مختلف با مواد اولیه متفاوت تولید می شوند، در نتیجه این نوسانات قیمت در این محصولات می تواند قیمت روزانه توری های پرسی را تغییر دهد. موضوع دیگر در تعیین قیمت روز توری پرسی نوع داخلی یا وارداتی آن می باشد که نکته ای بسیار تعیین کننده به حساب می آید. نوع وارداتی این محصول به دلیل هزینه های جانبی مانند ارز، حمل و نقل، تعرفه های گمرک و … قطعا قیمت بالاتری خواهد داشت. بهتر است این نکته را هم بیان کنیم که امروزه کارخانه های داخلی هم پای کارخانه های خارجی عمل می کنند و توری های داخلی از لحاظ کیفیت با نمونه های خارجی برابری می کنند و دلیل این واردات را فقط می توان افزایش تقاضا در داخل دانست که در برخی مقاطع زمانی به وجود می آید. بهتر است برای خرید این نوع توری ها به فروشگاه ها یا سایت های معتبر مراجعه کنید چرا که این مراکز فروش معتبر با داشتن مشاورانی متخصص در این حوزه اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار می دهند تا با آگاهی کامل از قیمت روز توری پرسی بهترین نوع آن را انتخاب کنید.