قیمت توری گابیون نسبت به موارد مشابه مقرون به صرفه تر بوده و به همین دلیل می توانیم در موارد بسیاری کاربرد این توری ها را ببینیم. قبل از این که هر اقدامی برای خرید توری های گابیون انجام دهید لازم است درباره ی محل مورد استفاده تحقیق کنید و نحوه ی استفاده این توری ها در محل مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید و متناسب با مشخصاتی که آن مکان دارد توری مناسب با ویژگی های مناسب را انتخاب کنید. معمولا قیمت این نوع توری ها با توجه به مشخصات فنی آن تعیین می شود. برای مثال در بین مشخصات تعیین کننده می توان به نوع مفتول مورد استفاده در آن اشاره کرد. توری های گابیون از مفتول گالوانیزه با روکشی از پی وی سی و مفتول گالوانیزه گرم ساخته می شوند که هر کدام از این موارد می توانند باعث تغییر قیمت توری گابیون شوند. مورد دیگری که می توان برای تعیین قیمت به آن اشاره کرد، اندازه چشمه های موجود در توری ها می باشد. در این توری ها چشمه هایی تعبیه شده است که اندازه آن متناسب با این که برای چه مکانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت متغیر خواهد بود. اندازه این چشمه ها باعث کم و زیاد شدن مصرف مواد اولیه می شود و به همین دلیل می تواند بر قیمت نهایی محصول تاثیر گذارد. برای هر نوعی از توری های گابیون که ساخته می شود، ارتفاع معینی را در نظر میگیرند که میزان این ارتفاع هم به میزان مواد اولیه وابسته است و باز هم همین مورد باعث می شود که هر چه ارتفاع این توری ها بیشتر باشد قیمت بالاتری را برای آن در نظر بگیرند. موضوع وزن توری ها یکی دیگر از عوامل تعیین کننده می باشد که در واقع هر چه وزن در نظر گرفته شده بالاتر باشد قیمت توری گابیون هم بالاتر خواهد بود.

بیشتر بخوانیدکمتر

قیمت توری گابیون

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/04/15   ساعت: 15:44

ردیفضخامت(mm)محل تحویلواحدجنسقیمت(ریال)
12.5تهرانکیلوگرمگالوانیزهتماس بگیرید
13تهرانکیلوگرمگالوانیزه177400

توری گابیون

تولید توری گابیون

تولید توری گابیون

در تولید توری گابیون یک سری نکات وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد تا محصول نهایی کیفیت لازم را داشته باشد. در تولید این نوع توری ها از مفتول های گالوانیزه استفاده می کنند که مفتول انتخاب شده باید متناسب با کاربرد توری ها باشد. برای این که مفتول های استفاده شده در توری های گابیون مقاومت لازم در برابر عوامل مختلف را داشته باشند بر روی آن ها پوشش گالوانیزه استفاده می کنند که این پوشش را با استفاده از روش های مختلف ایجاد می کنند. توری های گابیون را به شکل 6 ضلعی یا همان لانه زنبوری طراحی می کنند. البته در برخی موارد هم می توان توری هایی با خانه های مربعی یا مستطیلی شکل هم در بازار یافت. برای داخل این توری ها از سنگ هایی با ابعاد بزرگ استفاده می کنند و فاصله بین آن را با مواد نگه دارنده پر می کنند. در تولید توری گابیون مفتول های استفاده شده الکترو گالوانیزه هستند و اندازه آن ها متناسب با سفارش خریدار تعیین می شود. در ساخت توری ها از دو روش برای اتصال مفتول ها استفاده می کنند. روش اول استفاده از جوش و روش دوم بافتن مفتول ها روی یکدیگر است. در روش اول با استفاده از دستگاه جوش مفتول ها را در اندازه های معین به هم جوش می زنند ولی در روش دوم از هیچ گونه جوشی استفاده نمی کنند و با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک مفتول ها به هم بافته می شوند. معمولا توری های بافته شده از محبوبیت بیشتری در بین مصرف کنندگان این محصول برخوردار است. البته باید گفت این نوع توری های گابیون نسبت به نوعی که جوش کاری می شوند قیمت بالاتری هم دارند و این قیمت بالا به دلیل بالا بودن مقاومت توری ها است. به این ترتیب می توان با استفاده از روش های مختلف کار تولید توری گابیون را انجام داد.

انواع توری گابیون

انواع توری گابیون

انواع توری گابیون را با توجه به کاربردی که دارد در گروه های مختلفی دسته بندی می کنند که در این مطلب سعی می کنیم برخی از این دسته بندی ها را بیان کنیم. در این رابطه اولین موردی که می توان به آن اشاره کرد توری گابیون سبدی است که بیشتر در مواردی مانند جاده سازی، راه سازی و ساخت راه آهن مورد استفاده قرار می گیرد. این توری ها به شکل یک جعبه مکعبی هستند و درون آن را با مواد مختلفی پر می کنند. نوع دیگر توری های گابیون، توری گابیون تشکی است که همان طور که از نامش پیدا است به شکل تشک طراحی شده اند. در این توری ها طول و عرض نسبت به ارتفاع اندازه بیشتری دارد. تراکم مفتول های استفاده شده در این نوع از توری های گابیون نسبت به موارد دیگر بیشتر است. از موارد دیگر انواع توری گابیون می توان به توری گابیون کیسه ای اشاره کرد. معمولا در مواقعی که زمان کم باشد و در واقع در مواقع اضطراری این توری ها را تولید می کنند. به همین دلیل نظم مشخص و بالایی را برای این نوع توری ها نمی توان در نظر گرفت. معمولا توری های کیسه ای نسبت به موارد دیگر از انعطاف بیشتری برخوردار هستند. مورد دیگر که در این دسته بندی ها قرار می گیرد توری گابیون بی شکل می باشد که در حفظ و نگه داری مصالح مختلف مانند سنگ و خاک در کنار بزرگراه ها و جاده ها استفاده می شود. مورد اخری که در مورد انواع این توری ها می توان آن را نام برد، توری گابیون تزئینی است که برای افزودن زیبایی بصری یک محوطه و در واقع زیبا سازی محیط از آن استفاده می کنند. برای مثال می توان یک قسمت از شهر را با این توری ها حصار کشید و در داخل آن انواع گل و گیاه را قرار داد. به این ترتیب می توان انواع توری گابیون را دسته بندی کرد.

کاربرد توری گابیون

کاربرد توری گابیون

کاربرد توری گابیون را به دلیل قیمت مناسبی که دارند در موارد مختلفی می توان دید. معمولا نقشی که برای این توری ها در نظر می گیرند نقش سازه ای و غیر سازه ای می باشد. مهم ترین و بارز ترین کاربردی که برای توری های گابیون می توان در نظر گرفت، جلوگیری از ریزش سنگ ها در جاده ها می باشد. در بسیاری از پروژه های راه سازی یا جاده سازی برای جلوگیری از ایجاد آسیب در منطقه و سقوط سنگ ها به جاده از این توری ها استفاده می کنند. در کار های مربوط به سد سازی مانند کنترل یا هدایت سیل یا روان آب ها از این توری ها استفاده می کنند. مورد دیگری که می توان حضور توری های گابیون در آن را مشاهده کرد محوطه سازی می باشد. در واقع از این توری ها به عنوان دیوار، حصار یا فنس در محیط های مختلف استفاده می کنند. از موارد دیگر کاربرد توری گابیون می توان به مقاوم کردن دیوار های ساخته شده از سنگ اشاره کرد که در واقع برای مهار کردن سنگ ها در این دیوار ها از توری استفاده می کنند. در سواحل دریا ها و یا دریاچه ها برای جلوگیری از فرسایش ناشی از تاثیرات آب و هوا باید از موج شکن استفاده کنند که این موج شکن ها نیاز به یک محافظ برای مستحکم شدن دارند که برای این کار توری های گابیون گزینه ی مناسبی می باشند. از جمله موارد دیگر می توان به حفاظت از پل ها، کف سازی برای آبراهه ها، تقویت ساختار خاک، محافظت از خاک، مکان های نظامی مانند پادگان ها، حفاظت از سواحل، جلوگیری از پوسیده شدن و فرسایش لوله ها و … اشاره کرد. طراحی مبلمان شهری، طراحی محوطه، طراحی معماری ساختمان ها، طراحی دکوراسیون و موارد تزئینی از جمله موارد دیگر کاربرد توری گابیون می باشد که می توان آن ها را نام برد.

سایز و وزن توری گابیون

در بحث سایز و وزن توری گابیون موارد متعددی وجود دارد که هر کدام را باید به طور جداگانه مورد بررسی قرار داد. در ابتدا شاید بهتر باشد در مورد مفتول های استفاده شده در این توری ها صحبت کرد. همان طور که می دانید این مفتول ها در ابعاد مختلف به بازار عرضه می شوند که هر کدام برای ساخت یک مدل توری مناسب می باشند. در این بین مفتول هایی با قطر 1 تا 4 میلی متر بهترین گزینه برای ساخت توری های گابیون می باشند که معمولا نوعی که قطر آن 3 میلی متر باشد رایج تر از موارد دیگر است. در توری های گابیون یک سری اشکال 6 ضلعی یا لانه زنبوری به چشم می خورد که به آن چشمه توری گابیون می گویند. با توجه به این که از توری در چه مکانی استفاده خواهد شد ابعاد متفاوتی برای این چشمه ها در نظر می گیرند. در حوزه سایز و وزن توری گابیون اگربخواهیم ابعاد چشمه ها را مشخص کنیم باید بگوییم که ابعاد 5*6، 8*10  و 10*10 را می توان در این توری ها دید. در این میان چشمه هایی با ابعاد 8*10 بیشترین کاربرد را بین موارد دیگر دارد. برای این توری ها باید عرض و طول مشخصی را تعیین کرد. معمولا عرض در نظر گرفته شده برای توری های گابیون 1 تا 3 متر و طول آن 40 تا 50 متر می باشد که متناسب با محیط مورد استفاده می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. این توری ها با وزن حدودی 2 کیلو گرم در هر متر مربع تولید می شوند و چون توری های گابیون به شکل رول شده به بازار عرضه می شوند وزنی حدود 80 تا 300 کیلو گرم را برای هر رول از آن ها می توان در نظر گرفت. به این ترتیب می توان سایز و وزن توری گابیون را بررسی کرد.

خرید توری گابیون

قیمت روز توری گابیون

قیمت روز توری گابیون همان طور که از اسمش بر می آید باید به صورت روزانه مورد بررسی قرار گیرد. بازار این محصولات به شدت نوسانی بوده و در هر روز قیمتی متفاوت را می توان برای آن در نظر گرفت. در چنین مواردی که قیمت ها دچار نوسان می شوند|، حتما عوامل تاثیر گذار مختلفی وجود دارند که باید مورد بررسی قرار گیرند. معمولا قیمت این توری ها با توجه به برند یا شرکت سازنده آن متغیر می باشد و هر کارخانه با توجه به این که از چه موادی و با چه کیفیتی برای تولید محصولات خود استفاده کرده است، قیمت محصول خود را تعیین می کند. نوع پوششی که هر برند تولید کننده برای محصولات خود در نظر می گیرد از جمله عوامل دیگری است که باعث نوسانات قیمت روز توری گابیون می شود. همان طور که می دانیم روش های مختلف گالوانیزه کردن هزینه های متفاوتی دارد که هر کدام می توانند به طور مستقیم بر قیمت روز این توری ها تاثیر گذارند. برای مثال هزینه گالوانیزه کردن به روش پی وی سی هزینه ی بیشتری نسبت به گالوانیزه گرم دارد. کشور تولید کننده توری های گابیون هم در تعیین قیمت آن تاثیر گذار هستند. با توجه به این که هر کشور از یک روش خاص با مواد اولیه متفاوت، این توری ها را تولید می کند قیمت در نظر گرفته شده برای محصولات هر کشور متفاوت خواهد بود. برای مثال توری هایی که در کشور چین تولید می شوند به دلیل پایین بودن کیفیت مواد اولیه قیمت پایین تری نسبت به کشور های تولید کننده اروپایی و حتی ایران برای محصولات خود در نظر می گیرند. بنابراین می توان گفت شاید نوع و کیفیت مواد اولیه در کنار روش های تولیدی که برای این نوع توری ها در نظر گرفته می شوند از جمله مهم ترین موارد تاثیر گذار بر قیمت روز توری گابیون می باشد.