قیمت تیرحصار (یک سر خم و دو سر خم)

قیمت تیر حصار در بازار با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. معمولا برای این که بتوان سیم خاردار ها و توری ها را در جای خود محکم کرد و از سقوط آن ها جلوگیری کرد از تیر های حصار استفاده می کنند. به همین دلیل می توان کاربرد این تیر ها را در جاهای مختلفی دید. همین موارد کاربرد فراوان باعث شده است که میزان تقاضا برای این محصول در بازار افزایش یابد. این تیر ها از جنس چوب یا بتن آهن هستند که امروز نوع بتن آهن آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و مدت ها است که استفاده از تیر های چوبی به حداقل میزان خود رسیده است. بنابراین با توجه به این که عمده تولید این تیر ها با استفاده از فلز است قیمت این تیر ها هم با توجه به قیمت این فلز ها که معمولا مفتول های گالوانیزه هستند تعیین می شوند. قیمت تیر حصار را می توان با تعدادی که در یک مکان مورد استفاده قرار می گیرد مورد بررسی قرار داد. اگر در هنگام استفاده از تیر های حصار، آن ها را در فاصله کم به کار ببریم قیمت تمام شده آن بیشتر خواهد شد و در مقابل عکس این قضیه هم صادق است. این تیر ها با توجه به این که برای چه کاری مورد استفاده قرار خواهند گرفت در اندازه های مختلفی تولید می شوند که تفاوت در اندازه ها باعث ایجاد تفاوت در قیمت ها می شود. قطر هر تیر هم تابع کاربرد تیر می باشد که هر مورد از این کاربرد ها باعث می شود که تیر ها در قطر های مختلف تولید شوند. طبیعی است که تیر هایی با قطر بیشتر قیمت بالاتری هم خواهند داشت. در نتیجه بهتر است برای این که بتوانید خریدی مناسب انجام دهید قیمت تیر حصار را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30

تیر حصار یک سر خم (پایه فنس)


آخرین بروزرسانی:1399/02/25   ساعت: 15:30

ردیفطول(متر)حالت محل تحویلواحدقطر(cm)قیمت(ریال)
13نو - رنگ شدهاصفهانشاخه5تماس بگیرید
23دست دوم - رنگ شدهاصفهانشاخه5تماس بگیرید

تیر حصار دو سر خم (پایه فنس)


آخرین بروزرسانی:1399/03/17   ساعت: 13:47

ردیفطول(متر)حالتمحل تحویلواحدقطر(cm)قیمت(ریال)
12/4نو - گالوانیزهاصفهانشاخه5تماس بگیرید
23نو - رنگ شدهاصفهانشاخه5تماس بگیرید
33دست دوم - رنگ شدهاصفهانشاخه5تماس بگیرید

تیر حصار (یک سر خم و دو سر خم)

تولید تیر حصار

تولید تیرحصار

برای تولید تیر حصار لازم است که به محل مورد استفاده از آن توجه شود. در واقع ویژگی هایی که در تولید برای این تیر ها در نظر گرفته می شود با توجه به کاربرد آن خواهد بود. برای ساخت تیر حصار ابتدا باید نوع لوله و در واقع نوع مواد اولیه مورد استفاده در آن را تعیین کرد. بعد از مشخص شدن نوع ماده اولیه باید ارتفاع مورد نظر برای این پایه ها تعیین شود و در کنار ارتفاع نوع سر صاف یا سر خم بودن آن را مشخص کرد تا با روشن بودن هدف، به ادامه مراحل دیگر پرداخت. پس از این کار ها پایه ها برای برش به مرحله ی بعدی هدایت می شوند. بعد از برش دادن پایه ها با استفاده از دستگاه جوش درپوش پایه ها را جوش می زنند. این درپوش برای جلوگیری از ورود آب به داخل تیر ها تعبیه شده است. در مرحله ی بعدی برای تولید تیر حصار یک شاخک آهنی را بر روی آن جوش می دهند که این پایه برای ثابت نگه داشتن تیر در زمین در نظر گرفته می شود. بعد از انجام این مراحل اگر تیر از نوع گالوانیزه باشد به مرحله گالوانیزاسیون هدایت خواهد شد و در غیر این صورت روی آن را رنگ کاری می کنند که این رنگ کاری از اکسید شدن تیر جلوگیری خواهد کرد. تیر هایی که وارد مرحله گالوانیزاسیون می شوند ابتدا آن ها را در محلول روی مذاب غوطه ور می کنند. در اثر واکنشی که روی با مواد موجود در تیر ها می دهد یک لایه پوشش نقره ای رنگ بر روی آن ایجاد می شود. بعد از مدتی که تیر ها را از این محلول خارج کردند آن را به آرامی سرد می کنند تا مقاومت آن افزایش یابد. به این ترتیب می توان کار تولید تیر حصار را انجام داد.

انواع تیر حصار

انواع تیرحصار

انواع تیر حصار را با توجه به جنس و ویژگی هایی که دارند در گروه های مختلفی دسته بندی می کنند. در این میان می توان به تیر های چوبی، بتنی و فلزی اشاره کرد که هر کدام ویژگی هایی دارند که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم. در رابطه با تیر های چوبی باید گفت که اولین تیر های ساخته شده از جنس چوب بودند و این تیر ها دوام و ماندگاری پایینی دارند و در هر شرایطی نمی توان از آن ها استفاده کرد. معمولا زمانی که بخواهند در حصار کشی ها زیبایی بصری ایجاد کنند از این تیر ها استفاده می کنند. این نوع پایه ها قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارند و از چوب درختان صنوبر، سرو، چوب قرمز و کاج ساخته می شوند. گروه دیگری که در این دسته بندی ها قرار دارد و در مورد انواع تیر حصار می توان به آن اشاره کرد تیر های بتنی هستند که همان طور که از نامش پیدا است از بتن ساخته می شوند و نسبت به انواع دیگر از وزن بالاتری برخوردارند. این نوع تیر ها در انواع شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم بوده و آسیب نمی بینند. در این تیر ها از سه شاخه میلگرد استفاده شده است که میلگرد ها در قالبی بتنی قرار گرفته اند. نوع دیگری که می توان نام برد، تیر های فلزی هستند که از مفتول های گالوانیزه ساخته می شوند. این تیر ها هم مقاومت بالایی دارند اما نسبت به تیر های بتنی در شرایط مرطوب مقاومت کمتری در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارند. گاهی برای این که طول عمر این نوع تیر ها را افزایش دهند از روکش پی وی سی استفاده می کنند که این روکش باعث بالا رفتن مقاومت تیر ها خواهد شد. به این ترتیب می توان انواع تیر حصار را در سه گروه دسته بندی کرد.

کاربرد تیر حصار

کاربرد تیرحصار

کاربرد تیر حصار را می توان در حصار کشی های مختلف دید. موارد بسیاری وجود دارد که برای حفاظت از آن یا هر کار دیگری نیاز است تا در آن محیط از حصار کشی استفاده کرد. این حصار کشی ها می توانند با استفاده از انواع توری ها یا انواع سیم خاردار ها انجام گیرد. اما نکته ی مهم این است که این حصار ها ممکن است بر اثر عوامل زیادی مانند باد یا هر گونه فشاری که به آن وارد شود از جای خود خارج شوند. به همین منظور برای این که بتوان انواع حصار ها را در جای خود محکم و ثابت نگه داشت از این تیر ها استفاده می کنند. در واقع می توان تیر های حصاری را نوعی محافظ و کمک کننده به انواع حصار ها دانست. مورد دیگری که در رابطه با کاربرد این تیر ها می توان به آن اشاره کرد محوطه سازی در مکان های مختلف مانند پالایشگاه ها، نیروگاه ها، پروژه های عمرانی و ساختمانی و… است. کاربرد تیر حصار امروزه به شدت افزایش یافته است که دلیل این افزایش را می توان افزایش استفاده از حصار های مختلف در مکان های مختلف دانست و با توجه به این که این نوع تیر ها از ویژگی هایی نظیر مقاومت بالا، وزن مناسب، قیمت مناسب، نصب آسان، حمل و نقل اسان و … برخوردار اند کاربرد زیادی را برای آن می توان در نظر گرفت. قبل از استفاده از این تیر ها لازم است که موقعیت مکان مورد نظر و ویژگی های آن مکان را مورد بررسی قرار دهید و از کارایی تیر حصار در آن منطقه اطمینان کسب کنید تا در صورت استفاده از این تیر ها بتوانید به بهترین نتیجه ممکن برسید و کار خود را بدون هیچ مشکلی پیش ببرید. به این ترتیب می توان کاربرد تیر حصار را مورد بررسی قرار داد و آن ها را شناخت.

سایز و وزن تیر حصار

سایز و وزن تیر حصار از تنوع بالایی برخوردار است و این تنوع بالا این امکان را برای خریداران این محصول فراهم می کند تا ابعاد مورد نظر خود را بیابند و نیازی به تغییر وزن و اندازه تیر نباشد. همان طور که می دانیم معمولا این تیر ها از مفتول های گالوانیزه ساخته می شوند که قطر در نظر گرفته شده برای این مفتول ها 4، 5 و 6 سانتی متر می باشد. ارتفاعی که هر کدام از این تیر ها دارند متناسب با مکانی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت متغیر می باشند و تا ارتفاع سه متر هم تیر های حصار را در بازار ایران می توان یافت. تیر هایی که ارتفاع 1.5، 2، 2.5 و 3 متر را دارند بیشترین کاربرد را در بین انواع دیگر دارند. با توجه به نوع حصارکشی که در یک محیط انجام می گیرد تیر ها را در فاصله های معینی قرار می دهند که این فاصله می تواند بین 2 تا 3 متر متغیر باشد. در رابطه با سایز و زن تیر حصار باید گفت که بر روی هر تیر یک یا دو شاخک قرار گرفته است که هر شاخک 3 سوراخ 6 میلی متری دارد که برای وصل شدن به سیم خاردار ها از این سوراخ ها استفاده می کنند. در پایین تیر ها یک صفحه بیس در نظر گرفته شده است که اندازه آن در حدود 2 میلی متر می باشد و برای این که تیر در داخل بتن محکم شود از این بیس استفاده می کنند. وزن تیر های حصاری با توجه به ارتفاع و ضخامتی که برای آن در نظر می گیرند می تواند متغیر باشد و هر چه این دو مشخصه مقدار بیشتری داشته باشد وزن تیر هم افزایش می یابد. به این ترتیب می توان سایز و وزن تیر حصار را مورد ارزیابی قرار داد.

خرید تیر حصار (پایه فنس)

قیمت روز تیر حصار

در بین تمام عوامل موثری که بر قیمت روز تیر حصار تاثیر دارند می توان به مواد اولیه به عنوان مهم ترین عامل اشاره کرد. مواد اولیه این تیر ها مفتول ها می باشند که عمدتا با پوشش گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند. این پوشش گالوانیزه باعث بالا رفتن مقاومت تیر ها در برابر رطوبت و عوامل طبیعی دیگر می شود. به همین دلیل است که استفاده از این تیر ها نسبت به موارد دیگر بیشتر است و با توجه به این که این پوشش گالوانیزه، تیر ها را از هر گونه آسیبی محافظت می کند در نهایت قیمت تمام شده تیر حصاری بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. همان طور که می دانیم جنس این مفتول ها از فلز می باشد و بازار فلزات یک بازار متغیر به حساب می آید که در هر روز قیمتی متفاوت برای آن می توان در نظر گرفت. قیمت روز تیر حصار با توجه به این مسئله دچار نوسان است و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. ذکر این نکته هم ضروری است که برای بررسی قیمت بازار فلزات فقط بررسی بازار داخلی کافی نیست و باید قیمت بازار جهانی را هم مورد بررسی قرار داد. یکی از موارد دیگری که در بازار برای تعیین قیمت ها باید به آن توجه کرد میزان تقاضا در بازار است. زمانی که میزان عرضه و تقاضا در بازار با هم هماهنگی نداشته باشند قیمت محصول مورد نظر هم دچار نوسان خواهد شد. تیر های حصاری هم همین طور هستند و در بعضی مواقع که میزان تقاضا در بازار افزایش یابد و تولید جواب گوی این تقاضا نباشد قیمت تیر های حصاری افزایش می یابد. در نتیجه بهتر است قبل از اقدام به خرید با توجه به این موارد قیمت روز تیر حصار را مورد بررسی قرار داد.