قیمت خاموت

در تعیین قیمت خاموت عوامل متعددی می تواند تاثیر گذار باشند و باید همه ی موارد را در نظر گرفت. از عوامل مهم این قیمت گذاری ها می توان به عرضه و تقاضای موجود در بازار اشاره کرد. بورس کالا در این مورد بسیار تاثیر گذار است. در بورس با توجه به میزان تقاضا، عرضه را کنترل می کنند تا از این طریق بتوانند میزان نوسانات قیمت را کنترل کنند و هر زمان که قیمت این محصول افزایش می یابد با افزایش عرضه ی آن قیمت را کاهش می دهند. با توجه به این که خاموت ها معمولا در ساختمان سازی مصرف می شوند مواد مورد استفاده در ساخت آن می تواند یکی از نکات مهم در تعیین قیمت خاموت باشد. هم چنین چون خاموت ها از فولاد ساخته می شوند و برای ساخت فولاد به سنگ آهن و آهن قراضه نیاز داریم پس در نتیجه می توانیم بگوییم قیمت این مواد بر نرخ خاموت تاثیر مستقیم خواهند داشت. هزینه ای که برای استخراج سنگ آهن و انتقال آن از معادن اختصاص داده می شود، یکی از عوامل دیگری است که می تواند در این قیمت گذاری ها موثر باشد. میزان واردات خاموت ها از کشور های دیگر می تواند تاثیر خود را بر قیمت این محصول نشان دهد. هر زمانی که تعرفه های واردات پایین باشد و میزان واردات از کشور هایی مانند چین افزایش یابد قیمت این محصول در حد قابل قبولی کاهش می یابد. البته به دلیل تورمی که در بازار جهانی وجود دارد میزان تعرفه های واردات معمولا در حد بالا می باشد و هزینه های گمرکی بالا باعث بالا رفتن قیمت خاموت می شود.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 14:54

ردیفسایز میلگرد خاموت(mm)آنالیزواحدنوع خاموتقیمت(ریال)
110A2کیلوگرمسادهتماس بگیرید
210A2کیلوگرممهندسی104400

خاموت

تولید خاموت

تولید خاموت

همان طور که می دانید برای تولید خاموت از میلگرد فولادی استفاده می کنند. میزان درصد خلوصی که در فولاد های استفاده شده وجود دارد نکته ی مهمی می باشد و بسیاری از ویژگی های خاموت ها بر اساس همین درصد های خلوص تعیین می شوند. ساخت خاموت ها در کارگاه ها و کارخانه های مختلف با عملیات شکل دهی میلگرد تولید می شوند.. میلگرد هایی که در زاویه 90 درجه تولید می شوند را خاموت ساده و میلگرد هایی را که با زاویه 45 یا 135 درجه تولید می شوند را خاموت مهندسی می نامند که هر کدام کاربرد خاص خود را در سازه های مختلف دارند. خاموت های مهندسی نسبت به خاموت های ساده مقاومت بالاتری دارند و در پروژه هایی که می خواهند مقاومت سازه در برابر انواع نیرو های وارد شده به سازه مانند زلزله مقاوم باشد، از آن استفاده می کنند. نکته ی مورد توجه در ساخت خاموت ها این است که از میلگرد هایی فابریک برای تولید استفاده کنیم تا میلگرد ها استحکام لازم را در سازه های مختلف داشته باشند. میلگرد هایی که زنگ زده و دست دوم هستند برای تولید خاموت گزینه ی مناسبی نیستند.

انواع خاموت

انواع خاموت

انواع خاموت را در استاندارد های مختلف می توان دید که طبق این استاندارد ها باید اندازه و قطر معینی را برای آن ها در نظر گرفت. در دسته بندی خاموت ها می توان 6 گروه را در نظر گرفت که عبارت اند از: خاموت های سنتی، خاموت های مارپیچی، خاموت های معمولی، خاموت مهندسی، خاموت ربات و خاموت سلولار. خاموت های سنتی را می توان پرکاربرد ترین نوع خاموت دانست که با زاویه 90 درجه تولید می شوند و از لحاظ شکل ظاهری می توان آن را به شکل مربع دانست. خاموت های مارپیچی با استفاده از دستگاه های CNC تولید می شوند و دارای اندازه و قالب های متفاوتی هستند. خاموت های مهندسی هم دسته ای از خاموت ها هستند که با زاویه 45 یا 135 تولید می شوند . خاموت های ربات هم از لحاظ ظاهری شبیه به خاموت های مار پیچ هستند و تنها تفاوت این نوع را باید در مربعی بودن گوشه های آن دانست. خاموت های سلولار پیشرفته ترین نوع خاموت ها هستند این خاموت ها باعث تقویت کششی آرماتور های طولی در برابر فشار های مختلف مانند زلزله می شود. به این ترتیب می توان انواع خاموت را دسته بندی کرد.

کاربرد خاموت

کاربرد خاموت

کاربرد خاموت را می توان در انواع سازه های مختلف دید. خاموت ها در سازه های بتن آرمه به ویژه در ستون ها و تیر های بتنی مورد استفاده قرار می گیرند. در سازه ها و مقاطع بتنی برای این که از شکست زود هنگام مقاطع که پس از ایجاد ترک ایجاد می شوند جلوگیری کرد، باید مقطع را مسطح کرد تا در برابر این نوع ترک ها مقاومت کنند. این ترک ها معمولا بر اثر لرزه یا خمش در سازه ها ایجاد می شوند. کاری که خاموت ها در این مواقع انجام می دهند این است که، تنش را به طرفین منتقل می کنند. در واقع کاربرد خاموت در سازه ها را می توان حمایت میلگرد های اصلی به کار برده شده در سازه در برابر لرزش ها دانست. خاصیت دیگر خاموت را می توان بهبود انعطاف پذیری ستون ها دانست. در زمان بتن ریزی اصلی امکان حرکت یا خم شدن میلگرد های اصلی در سازه وجود دارد که استفاده از خاموت ها از اتفاق این موضوع جلوگیری می کنند به این صورت که خاموت مانند یک تاندون عمل کرده و در برابر پیچش و فشار همه چیز را در کنار هم نگه می دارد. بنابراین می توان دلایل زیادی را برای استفاده و کاربرد خاموت بیان کرد.

ابعاد خاموت

ابعاد و وزن خاموت دارای استاندارد های مخصوصی هستند . استانداردی که در رابطه با قطر میلگرد به کار رفته در خاموت ها وجود دارد به این ترتیب است که قطر آن نباید از 6 میلی متر کمتر باشد. وقتی که اندازه ها و وزن این محصول کمتر یا بیشتر از استاندارد مشخص شده باشد، نمی تواند کارایی لازم در تحمل فشار را در سازه های مختلف داشته باشد. از طرفی این تغییرات می تواند بر روی استحکام خاموت ها هم تاثیر گذار باشد. حد بالایی که برای قطر خاموت ها در نظر می گیرند 25 میلی متر می باشد. خاموت هایی با قطر 16 میلی متر بیش ترین کاربرد را در سازه های مختلف دارند. سطح مقطعی که برای خاموت ها در نظر می گیرند شامل 25*25، 25*15، 25*20، 20*15، 20*20 و 15*15 می باشد. در رابطه با ابعاد و وزن خاموت باید گفت وزن آن را معمولا با توجه به ابعادی که دارد مشخص می کنند. بنابراین می توان وزن خاموت ها را متاثر از ابعاد آن دانست. البته این وزن در برند های مختلف می تواند مقداری تلرانس داشته باشد که این میزان تلرانس هم در استاندارد ها در نظر گرفته شده اند. این محصولات در سایز های مختلف وارد بازار می شوند که در ایران دو سایز 8 و 10 بیش ترین میزان کاربرد را دارد. از طرفی با توجه به این که خاموت ها در انواع مختلفی ساخته می شوند سایز و وزن آن متناسب با نوع آن تغییر خواهد کرد. میزان خمش خاموت ها هم با توجه به این که برای چه کاری استفاده خواهند شد و از چه روش تولیدی برای ساخت آن استفاده شده است از 45 تا 135 درجه متغیر خواهد بود. به این ترتیب می توان ابعاد و وزن خاموت را مورد بررسی قرار داد.

خرید خاموت

قیمت روز خاموت

قیمت روز خاموت با تاثیر پذیری مستقیم از قیمت روز میلگرد مشخص می شود چون همان طور که می دانید خاموت بر اثر تغییر شکل دادن میلگرد تولید می شود . در این قیمت گذاری ها قیمت انرژی یکی دیگر از عوامل مهم است چرا که برای ذوب کردن مواد اولیه و شکل دهی در ساخت فولاد از انرژی استفاده می کنند. در نتیجه قیمت انرژی در ارتباط مستقیم با قیمت روز خاموت است. قیمت این محصولات با توجه به نیاز صنایع وابسته می تواند متغیر باشد. در ایران صنایع وابسته ای که از خاموت ها استفاده می کنند به دلیل شرایط اقتصادی آشفته و رکودی که در بازار وجود دارد، قادر به تولید انبوه نیستند که این موضوع میزان تقاضا را در بازار کاهش می دهد و در نتیجه افزایش قیمت روز خاموت را می توان دید. تورم جهانی که در بازار فولاد و محصولات وابسته به آن وجود دارد می تواند باعث نوسان قیمت در این محصولات شود. در بازار فولاد قیمت گذاری بر اساس قیمت ارز جهانی تعیین می شود. بنابراین می توان گفت قیمت دلار یکی دیگر از عواملی است که قیمت این محصولات را دچار نوسان می کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت قیمت گذاری برای این محصولات باید به صورت روزانه با بررسی عوامل مختلف انجام گیرد تا در نهایت بتوان قیمت روز خاموت را مشخص کرد.