قیمت رابیتس گالوانیزه

قیمت رابیتس گالوانیزه بر حسب انواع آن می تواند متفاوت باشد. به همین دلیل نیاز است تا هنگام خرید این محصول به مشخصات فنی آن توجه داشته باشید. در رابطه با بررسی عوامل و مشخصاتی که باعث تغییرات قیمت این محصول می شوند می توان به تعداد ستون های در نظر گرفته شده در هر رابیتس اشاره کرد. هر رابیتس از تعداد مشخصی ستون ساخته می شود. معمولا رابیتس ها با تعداد 9، 11 و 13 ستون به بازار عرضه می شوند. تعداد ستون در نظر گرفته شده با ابعاد چشمه های موجود در رابیتس نسبت عکس دارد و با افزایش تعداد ستون ها، اندازه چشمه ها کوچک تر از قبل خواهد شد. مشخصه دیگر که می تواند عاملی تعیین کننده در قیمت باشد وزن رابیتس ها می باشد. هر رابیتس با توجه به ورقی که برای ساخت آن در نظر گرفته شده است وزنی متفاوت خواهد داشت. قیمت رابیتس گالوانیزه که 13 ستون دارد نسبت به انواع دیگر بیشتر است و دلیل این موضوع را می توان این گونه بیان کرد که وقتی تعداد ستون ها افزایش می یابد اندازه چشمه ها کوچکتر می شود و کوچک شدن چشمه ها به معنی افزایش تعداد آن است که این افزایش تعداد میزان مصرف مواد اولیه را افزایش می دهد. در نتیجه باید وزن بالاتری را برای آن در نظر گرفت. همین موضوع افزایش وزن بر قیمت محصول تاثیر مستقیم می گذارد و آن را افزایش می دهد. تعداد مش ها برای انجام قیمت گذاری ها مهم هستند. مش در واقع تعداد ردیف های چشمه ها می باشد و در رابطه با رابیتس ها دو نوع مش 2 و مش 3 وجود دارد که به ترتیب برای نمایش رابیتس هایی با دو و سه ردیف چشمه در نظر گرفته می شوند. از این رو با بررسی تعداد ردیف های موجود می توان قیمت رابیتس گالوانیزه را محاسبه کرد.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/04/17   ساعت: 14:30

ردیفستونوزن هر برگ(گرم)کارخانهمحل تحویلتعداد چشمهقیمت(ریال)
19 ستون400--مختلف119900
29 ستون720--مختلفتماس بگیرید
311 ستون930--مختلف221900
413 ستون570--مختلفتماس بگیرید
513 ستون880--مختلف211900

رابیتس گالوانیزه

تولید رابیتس گالوانیزه

تولید رابیتس گالوانیزه

برای تولید رابیتس گالوانیزه از ورق هایی که به روش گالوانیزه گرم ساخته شده اند استفاده می شود که البته برای این کار از عملیات سرد بهره می گیرند. در ابتدای کار ورق های رول شده را توسط دستگاه های مخصوص به نام کویل باز می کنند. در واقع وظیفه این دستگاه باز کردن رول ها و از بین بردن حالت حلقوی ایجاد شده در حلقه ها می باشد. سپس ورق ها را وارد دستگاه برش می کنند. طرز قرار دادن ورق ها در دستگاه برش باید به صورت طولی باشد. بعد از برش دادن ورق ها در طول های مورد نظر باید ضخامت ورق ها را تعیین کنند. هر چه ضخامت در نظر گرفته شده بیشتر باشد تعداد ستون های رابیتس هم افزایش می یابد. ضخامت این ورق ها را معمولا بین 0.4 تا 0.6 در نظر می گیرند. در مرحله ی بعدی تولید رابیتس گالوانیزه باید عملیات سرد و پرس کاری انجام شود. برگه های رابیتس گالوانیزه با توجه به وزن در نظر گرفته شده در ابعاد مناسبی برش داده می شوند و عملیات پرس بر روی آن ها انجام می شود. بعد از پرس کاری برگه ها را در داخل دستگاه کشش قرار می دهند. رابیتس ها متناسب با عرض در نظر گرفته شده کشیده می شوند و بعد از خروج از دستگاه کشش به مرحله بسته بندی هدایت می شوند. معمولا رابیتس های گالوانیزه را با توجه به وزن، ابعاد، تعداد چشمه ها و تعداد ستون ها در بسته های مختلفی قرار می دهند. در هر بسته 10 تا 20 رابیتس را می توان قرار داد. مزیتی که این نوع بسته بندی در رابطه با رابیتس ها دارد این است که حمل و نقل آن راحت تر می شود. به این ترتیب می توان با انجام یک سری عملیات و با کمک گرفتن از دستگاه های پیشرفته کار تولید رابیتس گالوانیزه را انجام داد.

انواع رابیتس گالوانیزه

انواع رابیتس گالوانیزه

برای دسته بندی انواع رابیتس گالوانیزه روش های متعددی وجود دارد که هر کدام بر اساس یک مبنای خاص در نظر گرفته شده اند. نوع اولی که برای دسته بندی این محصول در نظر می گیرند دسته بندی بر اساس میزان خوردگی آن ها می باشد. در این دسته بندی به سه مورد رابیتس فلزی، رابیتس لبه خود محور و رابیتس گوشه می توان اشاره کرد. روش دیگری که برای دسته بندی رابیتس ها در نظر می گیرند دسته بندی بر اساس تعداد ستون های مورد استفاده در آن است. رابیتس ها از ردیف هایی تشکیل شده اند که به این ردیف ها ستون نیز می گویند. در این تقسیم بندی می توان به رابیتس هایی با تعداد ستون 9، 11، 13 و 17 اشاره کرد که هر کدام برای کار ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال در انواع رابیتس گالوانیزه رابیتس هایی با 13 ستون برای نمای ساختمان مناسب می باشند. وزن رابیتس ها مورد دیگری است که به کمک آن می توان رابیتس ها را دسته بندی کرد. با توجه به این که از رابیتس ها در چه کاری استفاده خواهیم کرد وزن متفاوتی را برای آن در نظر می گیرند. وزن در نظر گرفته شده برای این محصول در ارتباط مستقیم با وزن ورق های استفاده شده برای ساخت آن می باشد. از این رو رابیتس ها را به سه گروه سبک، نیمه سنگین و سنگین دسته بندی می کنند. در این رابطه باید گفت نباید این تصور را داشت که رابیتس هایی با وزن بیشتر کیفیت بهتری خواهند داشت بلکه برای رسیدن به کیفیت مطلوب باید از رابیتس مناسب با وزنی مناسب استفاده کنید. معمولا برای فروش این محصولات از همین دسته بندی استفاده می کنند و قیمت گذاری ها بر اساس وزن آن انجام می گیرد. به این ترتیب با شناخت انواع رابیتس گالوانیزه می توان خریدی مناسب انجام داد.

کاربرد رابیتس گالوانیزه

کاربرد رابیتس گالوانیزه

کاربرد رابیتس گالوانیزه را در قسمت های مختلف صنعت ساختمان می توان دید. با توجه به این که این محصول، یک محصول ساختمانی است کاربرد آن را در این صنعت می توان دید و در ساخت و ساز های مختلف می توان از آن استفاده کرد. شاید رایج ترین مورد استفاده رابیتس ها در ساختمان را در بخش سقف های کاذب شاهد بود. در سقف های کاذب برای ایجاد کار های تزئینی و گچ کاری از رابیتس گالوانیزه استفاده می کنند. برای ایجاد طرح های قوسی یا مارپیچ که در آن از نور مخفی استفاده می کنند رابیتس ها گزینه ی مناسبی در رابطه با سقف های کاذب هستند. در نمای ساختمان به منظور ایجاد حجم از رابیتس استفاده می کنند.در نمای ساختمان ها برای شکل دادن به طرح های مختلف و ایجاد فرو رفتگی و بر جستگی که باعث ایجاد جلوه بصری می شود می توان کاربرد رابیتس گالوانیزه را دید. معمولا مشکل به وجود آمدن ترک در ساختمان ها یکی از رایج ترین مشکلات محسوب می شود. برای ترمیم یا اصلاح ترک های ایجاد شده در ساختمان می توان از رابیتس گالوانیزه استفاده کرد. علاوه بر سقف های کاذب، دیوار های کاذب هم از موارد دیگر کاربرد رابیتس ها به شمار می آیند. در ساخت دیوار های کاذبی که در اطراف آسانسور ها در نظر گرفته می شود می توان از این محصول استفاده کرد. هم چنین برای کار های پوششی مانند ایجاد پوشش روی تاسیسات به کار برده شده در ساختمان مانند لوله ی آب و کانال های کولر می توان از رابیتس ها استفاده کرد. مورد آخری که در این حوزه می توان به آن اشاره کرد استفاده از رابیتس در بتن ریزی می باشد. در نقاط قطع بتن ریزی ساختمان می توان از این مورد استفاده کرد. برای بتن ریزی هایی با حجم بالا کاربرد رابیتس گالوانیزه بیشتر می باشد.

ابعاد و وزن رابیتس گالوانیزه

در وهله ی اول برای بیان ابعاد و وزن رابیتس گالوانیزه بهتر است در رابطه با ورق هایی که برای ساخت رابیتس ها از آن استفاده شده است صحبت کنیم. برای این ورق ها مشخصه هایی در نظر می گیرند که یکی از آن ها ضخامت ورق ها می باشد. این ورق ها در ضخامت 0.25 تا 0.5 میلی متر در بازار موجود می باشند. ابعاد ورق های رابیتس که عملیات پرس و برش بر روی آن انجام گرفته باشد بین مقادیر 2.4*0.6 متر تا 2*0.8 متر متغیر خواهد بود و متناسب با این ابعاد کارکرد خاصی را برای آن در نظر می گیرند. در رابطه با مشخصه هایی که در رابیتس ها وجود دارد تعداد ستون ها یکی از موارد مهم می باشد. در این رابطه می توان به رابیتس هایی با تعداد ستون 9، 11، 13 و 17 اشاره کرد. تعداد ستون ها می تواند یکی از ویژگی هایی باشد که به وسیله ی آن نوع کاربرد رابیتس را مشخص کرد. ابعاد و وزن رابیتس گالوانیزه را از جنبه ی دیگری هم می توان مورد ارزیابی قرار داد. رابیتس ها در سه گروه وزنی سبک، سنگین و متوسط گروه بندی می شوند که برای انتخاب نوع مناسب رابیتس این مشخصه می تواند بسیار مهم باشد. رابیتس های سبک، وزنی بین 300 تا 600 گرم، رابیتس های متوسط وزنی بین 600 تا 900 گرم و رابیتس های سنگین وزنی بین 900 تا 1300 گرم وزن دارند. البته در تمامی مواردی که برای وزن رابیتس ها گفته شد تعداد ستون ها را باید در نظر گرفت. ابعاد و وزنی که در رابطه با رابیتس های گالوانیزه در این مطلب به آن ها اشاره شد با توجه به سفارش مشتری قابلیت تغییر دارند و موارد ذکر شده اندازه های استاندارد در کارخانه های مختلف بود. بنابراین طبق سفارش می توان ابعاد و وزن رابیتس گالوانیزه را تغییر داد.

خرید رابیتس گالوانیزه

قیمت روز رابیتس گالوانیزه

قیمت روز رابیتس گالوانیزه علاوه بر این که با توجه به تعداد ستون ها و وزن محصول تعیین می شود به عوامل دیگری هم وابسته است. در رابطه با وزن و تعداد ستون ها روشن است که هر چه تعداد ستون ها و وزن رابیتس بالاتر باشد هزینه ی بیشتری را برای خرید آن باید پرداخت کرد. یکی از موارد مهمی که در تعیین قیمت روز این محصول تاثیر گذار است قیمت ورق های استفاده شده در رابیتس ها است. همان طور که می دانید قیمت این ورق ها به طور روزانه دچار نوسان می شود و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. از این رو تولید کنندگان با توجه به این که ورق ها را با چه قیمتی از بازار تهیه می کنند قیمت محصول نهایی خود را تعیین می کنند. برند و کشور سازنده این محصولات یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت روز رابیتس گالوانیزه می باشد. برای مثال رابیتس های تولید شده در داخل قیمت بالاتری نسبت به رابیتس های تولید شده در کشور چین دارند. از آن جایی که بیس این محصولات فلز می باشد بررسی بازار فلزات در تعیین قیمت ها می تواند موثر باشد. از طرفی علاوه بر جنس فلزی آن، پوشش گالوانیزه که بر روی رابیتس ها در نظر گرفته می شود عامل مهمی است که می تواند قیمت محصول را دچار نوسان کند. چرا که برای انجام عملیات گالوانیزاسیون روش های متفاوتی وجود دارد که هر روش هزینه های مربوط به خود را خواهد داشت. بنابراین هر برند با توجه به این که از چه روشی برای گالوانیزه کردن استفاده می کند قیمتی متفاوت برای آن در نظر می گیرد. در نهایت بهتر است این توصیه را برای شما داشته باشیم که قبل از خرید انواع مختلف رابیتس با مشاوران این حوزه مشورت داشته باشید تا بتوانید با اطلاعات دقیقی که این مشاوران در رابطه با قیمت روز رابیتس گالوانیزه در اختیار شما قرار می دهند اقدام به خرید کنید.