قیمت میلگرد زیگزاگ مانند انواع دیگر میلگرد ها به صورت شاخه ای یا کیلویی مورد محاسبه قرار می گیرد و نحوه فروش آن در بازار داخل و جهانی به این شکل می باشد. هنگامی که از روش اول استفاده شود و بخواهید میلگرد ها را به صورت شاخه ای خریداری کنید باید طول و ضخامت میلگرد را در نظر بگیرید. معمولا با توجه به کاربردی که برای میلگرد های زیگزاگ در نظر گرفته می شود ضخامت و طول متفاوتی را برای آن در نظر می گیرند. طبیعی است که هر چه میزان ضخامت و طول میلگرد خریداری شده بیشتر باشد قیمت بالاتری را برای آن باید در نظر گرفت. با توجه به این که این میلگرد ها در دو نوع 10 و 12 در بازار ایران موجود می باشد قیمت ها بر اساس این دو نوع تعیین خواهد شد. قیمت میلگرد زیگزاگ را می توان با روش دیگری هم تعیین کرد و آن هم وزن میلگرد ها می باشد. میلگردی که برای هر کاری خریداری می شود متناسب با آن کار طراحی شده است و وزن مشخصی را برای آن در نظر گرفته اند که مطابق با استاندارد ها می باشد. با توجه به این موضوع باید گفت هر چه وزن میلگرد خریداری شده بالاتر باشد، قیمت آن هم بالاتر خواهد بود. در مقایسه قیمت میلگرد های معمولی با میلگرد های زیگزاگ باید گفت که میلگرد های معمولی قیمت پایین تری دارند. با توجه به این که میلگرد های زیگزاگ در انواع مختلفی مانند بتنی یا فلزی تولید و به بازار عرضه می شوند برای هر کدام از این موارد می توان قیمت های متفاوتی را در نظر گرفت. بنابراین نکته ی قابل ذکر در مورد خرید این نوع میلگرد ها این است که با بررسی دقیق و شناخت عوامل تاثیر گذار اقدام به خرید کنید تا با آگاهی کامل از قیمت میلگرد زیگزاگ بهترین و مناسب ترین خرید را انجام دهید.

بیشتر بخوانیدکمتر

قیمت میلگرد زیگزاگ

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/04/17   ساعت: 15:58

ردیفضخامت(mm)حالتمحل تحویلواحدقیمت(ریال)
14.8کلافاصفهانکیلوگرم119700
25کلافاصفهانکیلوگرمتماس بگیرید
35شاخه(55 سانتی)اصفهانکیلوگرم119700
45شاخه(65 سانتی)اصفهانکیلوگرم119700
55شاخه(75سانتی)اصفهانکیلوگرم119700

میلگرد زیگزاگ

تولید زیگزاگ

تولید زیگزاگ

برای تولید زیگزاگ از مفتول فولادی یا میلگرد فولادی استفاده می کنند. بنابراین می توان گفت ماده اولیه ای که برای ساخت این میلگرد ها مورد استفاده قرار می گیرد، فولاد می باشد. مفتول ها از کشش ایجاد شده بر روی میلگرد های فولادی ساخته می شوند. در نتیجه قطری که برای مفتول ها در نظر گرفته می شود کمتر از میلگرد های فولادی می باشد. برای کشش میلگرد های فولادی از دستگاه های تمام اتوماتیک استفاده می کنند و این دستگاه شبیه به دستگاه نخ ریسی عمل می کند. میلگرد های استفاده شده برای ساخت زیگزاگ ها باید به صورت آنیل شده باشند. برای آنیل کردن میلگرد ها آن را در دما و زمان معینی حرارت می دهند و سپس آن را به آرامی خنک می کنند. در تولید زیگزاگ عمل آنیل کردن میلگرد ها انعطاف آن را بالا برده و کشش آن را به حداکثر میزان خود می رساند. سپس ضخامت میلگرد ها توسط غلطک های مخصوص کم شده و طول آن افزایش می یابد. وقتی که طول مورد نظر به دست آمد باید شکل هندسی زیگزاگی را در آن ایجاد کرد. برای این کار می توان از روش ها و دستگاه های مختلفی استفاده کرد اما معمولا در تولیدات داخلی از دستگاه خاموت زن استفاده می کنند. با توجه به جک خم کننده ای که در دستگاه تعبیه شده است می توان زیگزاگ های مورد نظر را در میلگرد ها ایجاد کرد. اندازه زیگزاگ ها توسط این دستگاه قابلیت تنظیم دارد و متناسب با نوعی که میلگرد ها دارند در اندازه های متفاوت تنطیم می شوند. هم چنین عرض در نظر گرفته شده در زیگزاگ ها موضوع مهمی می باشد که با استفاده از تنظیمات دستگاه می توان آن را مشخص کرد. به همین دلیل گاهی این نوع میلگرد ها را با نام میلگرد عرضی نیز می شناسند. به این ترتیب می توان تولید زیگزاگ را انجام داد.

انواع زیگزاگ

انواع زیگزاگ

معمولا انواع زیگزاگ را در دو گروه دسته بندی می کنند. میلگرد های زیگزاگ آجدار و میلگرد های زیگزاگ ساده از جمله دسته بندی ها در این حوزه می باشد که با توجه به ویژگی هایی که هر یک از این موارد دارند در گروه های متفاوتی دسته بندی انجام می گیرد. میلگرد های ساده معمولا در پایین بتن به منظور جبران مقاومت کششی بتن مورد استفاده قرار می گیرد. استاندارد های در نظر گرفته شده برای این نوع میلگرد ها در داخل ایران استاندارد های روسی می باشند که خود این استاندارد ها میلگرد های زیگزاگ ساده را به سه دسته گرید A-1، A-2 و A-3 تقسیم می کند که هر کدام خواص مکانیکی و فیزیکی متفاوتی دارند. میلگرد های آجدارد یکی دیگر از انواع زیگزاگ می باشند که این نوع میلگرد ها نسبت به میلگرد های ساده از مقاومت بالاتری برخوردار اند و مقاومت سازه را در حدود 30 تا 40 درصد افزایش می دهند. در اسکلت های فلزی از این نوع میلگرد ها استفاده می کنند که دلیل آن را می توان مقاومت کششی بالا، ارتجاعی بودن و خمش این نوع میلگرد ها دانست. برای میلگرد های آجدار هم سه نوع دسته بندی وجود دارد که میلگرد آجدار مارپیچ، جناقی و مرکب از جمله این موارد می باشند. تفاوتی که در این دسته بندی ها دیده می شود در میزان مقاومت کششی، اسپیسر میلگرد و مقاومت تسلیم آن ها می باشد. هر کدام از موارد گفته شده ویژگی هایی به میلگرد ها می دهد که باعث می شود کارایی هر کدام متفاوت باشد. هر کدام از این موارد باید بر اساس استاندارد های در نظر گرفته شده باشد تا کارایی مناسبی داشته باشد. از این رو قبل از خرید این میلگرد ها باید به نوع استاندارد و نوع پارامتر های فیزیکی و مکانیکی آن دقت کنید تا در بین انواع زیگزاگ بهترین مورد را انتخاب کنید.ن

کاربرد زیگزاگ

کاربرد زیگزاگ

همان طور که می دانید عمده کاربرد زیگزاگ در صنعت ساختمان سازی و پروژه های عمرانی می باشد. با توجه به این که امروزه تنوع بالایی از انواع میلگرد ها در بازار موجود می باشد انتخاب مناسب ترین مورد، یکی از مشکلات اساسی می باشد. برای این که بتوانید میلگرد متناسب با سازه خود را انتخاب کنید باید با کاربرد های آن آشنایی داشته باشید. به همین سبب در این مطلب در رابطه با کاربرد میلگرد زیگزاگ مطالبی را بیان خواهیم کرد. معمولا از این میلگرد ها در داخل بتن استفاده می کنند و این نوع کاربرد باعث می شود که بافت سازه مقاوم شده و از تخریب و تحلیل بافت جلوگیری شود. این نوع میلگرد ها نسبت به میلگرد های معمولی حجم بار بیشتری را تحمل می کنند و این مورد ارزش کاربرد زیگزاگ را در سازه های بتنی نشان می دهد. در سقف هایی که وزن بیشتری به بتن سازه وارد می کنند توصیه می شود از این نوع میلگرد ها استفاده شود. برای این که پاشنه ها را به بتن وصل کرد و از اتصالی ایمن بهره برد می توان از میلگرد های زیگزاگی استفاده کرد. گروهی از میلگرد های زیگزاگی وجود دارند که به شکل آجدار می باشند که از آن ها در مقاوم سازی انواع ستون ها استفاده می کنند. این میلگرد ها به دلیل داشتن آج به بتن چسبیده و مقاومت بالایی ایجاد می کند. برای مقاوم سازی قسمت های تحتانی و کف انواع ساختمان ها میلگرد های زیگزاگ می توانند بهترین گزینه باشند. بنابراین با توجه به موارد گفته شده عمده کاربردی که برای این نوع میلگرد ها می توان در نظر گرفت مقاوم کردن قسمت های مختلف ساختمان در برابر عوامل مختلف می باشد. با توجه به این که می خواهید در کدام قسمت از ساختمان از این میلگرد ها استفاده کنید می توانید به انتخاب بپردازید و از کاربرد زیگزاگ بهره ببرید.

ابعاد و وزن میلگرد زیگزاگ

در رابطه با ابعاد و وزن میلگرد زیگزاگ شاید مشخص ترین موضوعی که بتوان به آن اشاره کرد قطر میلگرد ها می باشد. معمولا این میلگرد ها قطری بین 5 تا 10 میلی متر دارند و در بازار گاهی برای معرفی این نوع میلگرد ها از قطر آن ها استفاده می کنند و در واقع این میلگرد ها با نام میلگرد های 5 تا 10 میلی معروف اند. موضوع مهم دیگری که در میلگرد های زیگزاگ باید به آن توجه کرد عرض میلگرد ها می باشد که معمولا سایز این میلگرد های عرضی بین مقادیر 6.5 تا 8 سانتی متر متغیر می باشد. در مورد استفاده از زیگزاگ ها در موارد مختلف مواردی مانند گام زیگزاگ ها، یکسان بودن ارتفاع زیگزاگ ها و ارتفاع گیری دقیق از نکات مهمی به حساب می آیند که باید مورد توجه قرار گیرند. در رابطه با ابعاد و وزن میلگرد زیگزاگ باید گفت به دلیل این که از این میلگرد ها در ساخت و ساز استفاده می شوند، وزن آن بسیار حائز اهمیت است. معمولا در طراحی هایی که قبل از انجام پروژه های عمرانی انجام می گیرد وزن مصالح باید به طور دقیق مورد محاسبه قرار گیرند تا بتوان با توجه به وزن در نظر گرفته شده از مصالحی با مقاومت مناسب استفاده کرد. وزن میلگرد ها با توجه به ضخامت و طولی که برای آن در نظر گرفته می شود متفاوت می باشد و این تنوع باعث می شود در قیمت های مختلفی از ساخت و ساز ها از این میلگرد ها استفاده کرد. میلگرد های زیگزاگ دارای ویژگی های فیزیکی می باشند که شاید بهتر باشد آن ها را هم بیان کنیم. بر این اساس حداقل تنش تسلیم این میلگرد ها 500 نیوتن بر میلی متر مربع، حداقل مقاومت کششی 550 نیوتن بر متر مربع و حداقل افزایش طول نسبی 12 درصد می باشد که می توان در حوزه ابعاد و وزن میلگرد زیگزاگ آن ها را بیان کرد.

خرید میلگرد زیگزاگ

قیمت روز میلگرد زیگزاگ

با توجه به این که قیمت روز میلگرد زیگزاگ متغیر می باشد برای تعیین قیمت باید با این عوامل آشنایی داشته باشیم. شاید اولین نکته ای که باید به آن اشاره کرد قیمت مواد اولیه مورد استفاده در این میلگرد ها می باشد. با توجه به این که معمولا این میلگرد ها از فولاد ساخته می شوند نوسانات همیشگی بازار فولاد می تواند بازار میلگرد های زیگزاگ را هم دچار نوسان کند. از سوی دیگر با توجه به این که این میلگرد ها بیشتر در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند در بعضی از فصول سال که میزان ساخت و ساز بیشتر می شود، میزان تقاضا میلگرد هم در بازار افزایش می یابد. همان طور که می دانید افزایش تقاضا باعث کمبود محصول در بازار شده و قیمت محصول را افزایش می دهد. در چنین مواقعی قیمت روز میلگرد زیگزاگ را از جنبه ی دیگر هم می توان بررسی کرد. هنگامی که تقاضا افزایش می یابد و تولید کننده های داخلی نمی توانند به نیاز داخل پاسخ دهند مجبور به واردات میلگرد از کشور های دیگر می شویم. در این صورت برای واردات باید نوسانات بازار های مختلف مانند بازار ارز را در نظر بگیریم که باعث تغییر قیمت در محصولات وارداتی می شود. قیمت این محصولات وارداتی خواه یا ناخواه بر روی بازار تولید داخلی هم تاثیر می گذارد و با تشنجی که در بازار ایجاد می کند قیمت ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد. هزینه های حمل و نقل، انرژی، تعرفه گمرکی و … می توانند از عوامل دیگر در نوسانات قیمت میلگرد ها باشند. از این رو پیشنهادی که در این حوزه برای شما داریم این است که، برای خرید میلگرد زیگزاگ حتما با مشاوران متخصص مشورت کنید تا با اطلاعات درست از قیمت روز میلگرد زیگزاگ اقدام به خرید کنید.