قیمت ساندویچ پانل

معمولا قیمت ساندویچ پنل در بازار بر حسب متر مربع بیان می شود و متناسب با این که شما چه مقدار از این محصول را تهیه خواهید کرد هزینه های نهایی می تواند متفاوت باشد. با توجه به این که ساندویچ پنل ها طول عمر بالایی دارند می توان آن ها را به صورت دست دوم هم در بازار یافت که طبیعی است که قیمت پنل های دست دوم پایین تر خواهد بود. با توجه به این که ساندویچ پنل ها در جنس های مختلفی مانند گالوانیزه، آلومینیوم، پلی اورتان، پلی استایرن، پشم شیشه، پشم سنگ و … ساخته می شوند می توان قیمت های متفاوتی را برای هر کدام از آن ها در نظر گرفت. بنابراین برای استفاده از این پنل ها در ابتدای کار، نوع آن را انتخاب کنید و با توجه به این موضوع قیمت ساندویچ پنل را مورد بررسی قرار دهید. عامل مهم دیگری که می تواند بر قیمت نهایی این محصول تاثیر گذار باشد نوع عایق استفاده شده در لایه میانی می باشد. با توجه به این که این لایه می تواند از جنس های مختلفی باشد قیمت متفاوتی را برای هر یک می توان در نظر گرفت. علاوه بر موارد گفته شده شاید بتوان از عواملی مانند ضخامت ساندویچ پنل، اندازه ساندویچ پنل، میزان فشردگی لایه میانی، تعداد لایه های در نظر گرفته شده برای ساندویچ پنل و … به عنوان عوامل تاثیر گذار نام برد. همان طور که می بینید برای تعیین قیمت در این مورد عوامل مختلفی وجود دارد که بالا بودن تعداد این عوامل به دلیل تنوع در ساندیچ پنل ها می باشد. بنابراین نمی توان یک قیمت کلی و ثابت را برای این مورد در نظر گرفت. قبل از استفاده از این پنل ها در هر مکانی بهتر است شرایط بازار و عوامل تاثیر گذار بر بازار را مورد بررسی قرار دهید تا در بررسی قیمت ساندویچ پنل به طور دقیق عمل کنید.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 14:52

ردیفضخامت(mm)طول(m)عرض(m)ضخامت ساندویچ پنل(cm)قیمت(ریال)
10/4درخواستی14تماس بگیرید
20/5درخواستی14تماس بگیرید
30/4درخواستی15تماس بگیرید
40/5درخواستی15تماس بگیرید
50/4درخواستی14تماس بگیرید
60/5درخواستی14تماس بگیرید
70/4درخواستی15تماس بگیرید
80/5درخواستی15تماس بگیرید

ساندویچ پنل

تولید ساندویچ پنل

تولید ساندویچ پنل

روش های مختلفی برای تولید ساندویچ پنل وجود دارد و این تفاوت در روش ها به دلیل تفاوت در نوع ساندویچ پنل ها می باشد. با توجه به این که ساندویچ پنل تولید شده در کدام گروه قرار می گیرد از مواد اولیه متفاوتی استفاده می کنند که حتی گاهی مجبور می شوند که روش های تولیدی را نیز تغییر دهند. اما اگر بخواهیم به طور کلی، روند تولید این نوع پنل ها را توضیح دهیم می توانیم به دو مورد پیوسته و غیر پیوسته اشاره کنیم. روش پیوسته که معروف به روش کانتینیوز می باشد به این صورت است که مواد اولیه که شامل فوم پلی اورتان، ورق گالوانیزه، پلی استایرن و چسب می باشد وارد دستگاه ها شده و به صورت برش خورده و آماده از طرف دیگر دستگاه خارج می شوند. برای تولید ساندویچ پنل به این روش ابتدا رول های مواد اولیه توسط دستگاه باز و صاف می شوند. بعد از آن ورق های رویی و زیرین هر کدام به صورت جداگانه غلطک کاری می شوند. ورق های آماده شده را در فاصله معین از هم قرار می دهند و لایه میانی را با عایق مناسب می پوشانند. در مرحله ی آخر پنل ها وارد مرحله برش شده و در نهایت با بست بندی مناسب راهی بازار می شوند. روش غیر پیوسته که معروف به روش دیسکانتینیوز می باشد به این صورت است که ورق ها را توسط دستگاه رول فرمینگ باز کرده و آن را زیر دستگاه پرس قرار می دهند و بعد از آن بین دو لایه را با فوم پلی اورتان پر می کنند. در آخر کار یک بار پنل ها را گرم و یک بار سرد می کنند که با این کار فوم میانی به صورت خشک در می آید. سپس پانل ها را قالب ها ریخته و بسته بندی می کنند. به این ترتیب می توان کار تولید ساندویچ پنل را به دو روش انجام داد.

انواع ساندویچ پنل

انواع ساندویچ پنل

انواع ساندویچ پنل را با توجه به کاربرد و ویژگی هایی که دارند در گروه های مختلفی دسته بندی می کنند. هر کدام از این دسته بندی ها برای این است که نوع کارکرد ساندویچ پنل ها مشخص شوند. ساندویچ پنل گالوانیزه یکی از این دسته بندی ها می باشد که برای ساخت آن از دو لایه ورق گالوانیزه استفاده می شود و در بسیاری از سازه های پیش ساخته مانند تجاری، صنعتی، مسکونی و … می توان از آن استفاده کرد. ساندویچ پنل آلومینیومی گروه دیگری می باشد که در بین انواع دیگر یکی از بهترین ها محسوب می شود. مقاومت این پنل ها بالا بوده و تنها ایراد وارد شده به آن شکننده بودن آن است. مورد دیگر قابل ذکر ساندویچ پنل های پلی اورتان می باشند که در واقع از فوم های تزریقی پلی اورتان ساخته می شوند. در بین انواع ساندیچ پنل مقاومت این پنل ها در برابر حرارت بیشتر از موارد دیگر است به همین دلیل از آن به عنوان عایق حرارت استفاده می کنند. ساندویچ پنل های پلی استایرن یکی دیگر از این موارد می باشد که در واقع باید گفت پنل های ضد زلزله هستند و از این نظر بسیار محکم می باشند. ساندویچ پنل های سرد خانه ای را هم باید در این گروه بندی ها وارد کرد. در ساخت سرد خانه ها برای صرفه جویی در انرژی و هزینه ها از این پنل ها که عایق گرما و سرما هستند استفاده می کنند. مورد آخری که باید در این گروه بندی ها به آن اشاره کرد ساندویچ پنل های دکوراتیو هستند که در طراحی های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. پارتیشن ها، فضا های داخلی، اتاق ها و … از مکان هایی هستند که می توان کاربرد این نوع ساندویچ پنل ها را دید. به این ترتیب می توان انواع ساندیچ پنل را دسته بندی کرد.

کاربرد ساندویچ پنل

کاربرد ساندویچ پنل

کاربرد ساندویچ پنل رنج گسترده ای را در بر می گیرد. این رنج گسترده به دلیل این است که برای ساخت این پنل ها از انواع و اقسام مختلف مواد اولیه استفاده می کنند که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند و هر ویژگی آن را مناسب برای انجام یک کار بخصوص کرده است. همان طور که می دانیم امروزه استفاده از این پنل ها به دلیل مزایای بیشماری که دارند در حال افزایش است. از جمله این مزایا می توان به مقرون به صرفه بودن پنل ها نسبت به مصالح مشابه، پایین آوردن وزن سازه، کاربرد و حمل و نقل آسان اشاره کرد. در بسیاری از صنایع مانند صنایع نظامی، کشاورزی، شیمیایی، مراکز امداد و نجات، سالن های ورزشی، مراکز سیار پلیس، آپارتمان ها، بیمارستان ها، استخر ها، سرد خانه ها  و … می توان کاربرد ساندویچ پنل را دید. در بسیاری از سازه هایی که به صورت پیش ساخته می باشند مانند سوله سازی، سیلو ها، سازه های صنعتی، درمانگاه های صحرایی، پست های نگهبانی، اتاق کنترل یا همان اتاق فرمان، کمپ های تفریحی موقت، انبار ها و کانتینر ها می توان از پنل های ساندویچی استفاده کرد. در بسیاری از مناطق برای ساخت کارگاه های کوچک و دفاتر تجاری کاربرد این پنل ها را می توان دید. در تریلر هایی که کانکس دار هستند برای ساخت کانکس از پنل ساندویچی استفاده می کنند. هم چنین در ماشین هایی که برای حمل بار هستند و روی آن اتاقی برای حمل بار تعبیه می شود پنل های ساندویچی بهترین گزینه می باشند. حتی در ماشین های یخچال دار که آن هم برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد این پنل ها به دلیل عایق سرما و گرما بودن کاربرد فراوانی دارند. بنابراین با توجه به موارد گفته شده می توان نتیجه گرفت بیشترین کاربرد ساندویچ پنل در سازه های پیش ساخته می باشد.

ابعاد و وزن ساندویچ پانل

ابعاد و وزن ساندویچ پنل در تولیدات داخلی و خارجی می تواند متفاوت باشد و به طور کلی برای هر دو مورد می توان بازه ی گسترده ای را در نظر گرفت که آن را برای انجام امور مختلفی مناسب کرده است. برای مثال می توان گفت ضخامتی که برای این نوع پنل ها در نظر می گیرند در کشور های اروپایی و آمریکایی 2 تا 25 سانتی متر می باشد. این در حالی است که ساندویچ پنل های ساخته شده در ایران ضخامتی بین 2 تا 10 سانتی متری دارند. هم چنین برای این پنل ها باید عرض مشخصی را هم در نظر گرفت که این عرض در نمونه های داخلی بین 100 تا 108 سانتی متر متغیر می باشد. طولی که برای هر پنل ساندویچی در نظر می گیرند می تواند متغیر و با توجه به سفارش مشتری باشد. در رابطه با ابعاد  وزن ساندویچ پنل موضوع مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد وزن پنل ها می باشد. معمولا وزن این پنل ها بر حسب یک متر مربع بیان می شود و برای محاسبه آن باید عرض، طول و ضخامت پنل ها را بدانیم. از آن جایی که این پنل ها معروف به مصالح سبک هستند دانستن وزن آن در سازه های مختلف بسیار حائز اهمیت خواهد بود. معمولا وزنی که این پنل ها در انواع مختلف دارند بین 8 تا 10 کیلو گرم متغیر است. در مقایسه ای که بین پنل های ساندویچی دیواری با دیوار های سیمانی یا آجری انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که پنل ها نسبت به دیوار هایی که با این نوع مصالح ساخته شده اند 50 کیلو گرم سبک تر هستند و این موضوع یک مزیت فوق العاده در رابطه با وزن ساندویچ پنل ها می باشد و از این رو می توان اهمیت محاسبه ابعاد و وزن ساندویچ پنل را دانست.

خرید ساندویچ پانل

قیمت روز ساندویچ پانل

دلیل این که می خواهیم از قیمت روز ساندویچ پنل برای شما صحبت کنیم را می توان متغیر بودن قیمت این محصول دانست. ساندویچ پنل ها بر خلاف کالاهایی که قیمت ثابتی دارند، تحت تاثیر عوامل مختلف دچار نوسان قیمتی می شوند و همین موضوع باعث می شود که در بازار برای برآورد قیمت نهایی، عوامل تاثیر گذار را مورد بررسی قرار دهند. همان طور که می دانید این پنل ها در انواع مختلفی تولید می شوند و برای تولید هر کدام مواد اولیه متفاوتی به کار برده می شود از این جهت با توجه به اینکه هر تولید کننده از چه ماده اولیه ای برای محصول خود استفاده می کند قیمتی متفاوت را برای آن در نظر می گیرد. برای مثال قیمت روز ساندویچ پنل از نوع گالوانیزه با قیمتی که برای پنل های آلومینیومی در نظر می گیرند متفاوت خواهد بود. برند های تولید کننده ساندویچ پنل ها در کیفیت های متفاوتی محصولات خود را به بازار عرضه می کنند که این تفاوت در کیفیت محصولات در نهایت منجر به تفاوت در قیمت ها می شود. به همین دلیل است که فروشندگان در ارائه اطلاعات این محصول معمولا نام برند تولید کننده را هم قید می کنند. با توجه به این که این پنل ها از لایه های بیرونی و داخلی تشکیل شده اند برای تعیین قیمت ها باید به تعداد ورق های به کار برده شده در لایه های بیرونی توجه کرد. مشخص است که هر چه تعداد لایه ها بیشتر باشد، مواد اولیه بیشتری برای تولید آن مورد استفاده قرار گرفته است و در نتیجه قیمت آن بالاتر خواهد بود. پیشنهاد می شود برای اطمینان خاطر با متخصصان این حوزه مشورت کنید و با آگاهی کامل نسبت به قیمت روز ساندویچ پنل اقدام به خرید کنید و محصول مناسب را تهیه کنید.