قيمت سپری

قیمت سپری با توجه به این که این نوع محصول در بازار در انواع مختلفی موجود می باشند، متفاوت است. در این تعیین قیمت عوامل متعددی تاثیر گذار هستند که برای یک خرید مطمئن بهتر است با هر کدام از آن ها آشنایی داشته باشید. وزن سپری ها یکی از عوامل مهم در این قیمت گذاری محسوب می شود. طراحان و مهندسان در پروژه هایی که از سپری استفاده می کنند با داشتن آگاهی در مورد این مشخصه می توانند هزینه های نهایی را راحت تر تعیین کنند. موضوع دیگر که تاثیر مستقیم بر قیمت دارد ضخامت سپری می باشد. هر چه این ضخامت بیشتر باشد از مواد اولیه بیشتری برای ساخت آن استفاده شده است پس در نتیجه قیمت بالاتری هم دارد. معمولا ضخامت استفاده شده در این محصولات بین 0/9 تا 2/5 است. طول سپری ها از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت سپری محسوب می شوند. در رابطه با طول سپری ها باید گفت این محصولات از طول 6 تا 12 متر در بازار موجود می باشند. معمولا  طول 6 متر ، بیشتر به چشم می خورد. یکی دیگر از مسائلی که در تعیین این قیمت ها باید به آن پرداخت نوسانات موجود در بازار آهن است که روز به روز در حال تغییر است و از آن جایی که ماده سازنده این محصولات از آهن است این تغییرات قیمت می تواند به شدت بر روی قیمت محصول نهایی تاثیر گذار باشد. در این قیمت گذاری ها با توجه به این که تعداد کارخانه های تولید کننده این محصول افزایش یافته اند، برند نیز تاثیر گذار خواهد بود. چرا که هر کارخانه با توجه به مراحلی که در ساخت دارد و سابقه ی خط تولیدی خود قیمتی مشخص برای محصولات خود دارد که البته قیمت سپری در هر کارخانه باید طبق استاندارد باشد.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/14   ساعت: 14:37

ردیفسایز سپری (cm)تحویلطول (m)واحدقیمت(ریال)
14-6کیلوگرم128400
25-6کیلوگرم128400

سپری

تولید سپری

تولید سپری

تولید سپری با توجه به اینکه در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خوشبختانه امروزه کارخانه های زیادی در این حوزه در داخل ایران به فعالیت می پردازند و تا حدودی توانسته اند نیاز به واردات از کشور های دیگر را کاهش دهند. مراحلی که در ساخت این پروفیل ها وجود دارد تقریبا شبیه به مراحل ساخت نبشی ها و ناودانی ها است. چرا که هر سه از جنس پروفیل هستند و در شکل ظاهری است که با هم تفاوت هایی دارند. برای ساخت سپری ها باید در ابتدای کار قطعه فولادی که از نوع بلوم و جزء فرآورده های میانی نورد باشد را با سطح مقطع بزرگ تر از 230 سانتی متر در داخل کوره حرارتی قرار دهند. بعد از این که فولاد به مدتی مشخص در کوره تحت حرارت قرار گرفت و به درجه ی مناسب رسید آن را از از قفسه نورد ابتدایی که شامل غلتک هایی برای تغییر سطح مقطع فولاد است عبور می دهند. تولید سپری در این مرحله به این گونه است که غلتک ها با یک سری حرکت های رفت و برگشتی سطح مقطح فولاد را کاهش و طول آن را افزایش می دهند تا فولاد را به سایز مورد نظر برسانند. بعد از آن فولاد وارد قفسه های نورد میانی و نهایی شده و پس از انجام عملیاتی مشخص، بعد از چند دقیقه از آن ها خارج می شود. بعد از خارج کردن فولاد آن را با دستگاه های مخصوص به شکل سپری که معمولا به صورت T است برش می دهند. پس می توان گفت سپری طی یک عملیات نورد گرم ساخته می شود. در نهایت با قرار دادن سپری ها در دستگاه موج گیر ایرادات آن را برطرف می کنند. در انجام این مراحل وزن و طول سپری ها با توجه به سفارش مشتری می تواند متغیر باشد و به این ترتیب تولید سپری انجام می گیرد.

انواع سپری

انواع سپری در جنس و ابعاد گوناگون در بازار موجود می باشد که متناسب با وضعیتی که دارند در کار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. سپری ها معمولا از جنس آلومینیوم، مس ، برنج و استیل می باشند. در انواع تقسیم بندی که در رابطه با سپری ها در نظر گرفته می شود می توان به سپری های لبه گرد و لبه تیز اشاره کرد که نوع لبه گرد آن اندازه ای در حدود 30 تا 140 میلی متر و نوع لبه تیز آن اندازه ای در حدود 20 تا 40 میلی متر دارند. در کارخانه های ایرانی که به ساخت سپری می پردازند تمام این اندازه های گفته شده تولید می شوند و تقریبا نیازی به واردات نیست. از دیگر دسته بندی هایی که در این حوزه صورت می گیرد، می توان به سپری آهن فابریک و سپری آهنی نوردی اشاره کرد. در رابطه با سپر آهنی فابریک باید گفت که شمش های فولاد در کارخانه های بزرگ با استفاده از خطوط نورد مراحلی را با عنوان نورد طی می کنند و پس از طی شدن این مراحل سپری به وجود می آید. در انواع سپری فابریک تلرانس در سایز و ابعاد قابل قبول است و همه ی ابعاد آن از جمله طول و عرض بال طبق جدول اشتال می باشد. نوع دیگر که سپری نوردی است و دارای کاربرد های ویژه ای است که این کاربرد ها، به دلیل داشتن شکل هندسی خاص این سپری ها است. این نوع سپری با وزن و طول کمتر نسبت به جدول اشتال در بازار وجود دارد. این نوع سپری بیشتر در محل هایی مورد استفاده قرار می گیرند که تحمل بار زیاد مورد انتظار نیست و در کار هایی بیشتر می توان این سپری ها را دید که ابعاد سپری دارای اولویت باشد. در ساخت شاسی های آهنی و ساپورت های نگه دارنده می توان حضور انواع سپری را دید که بیشتر از نوع دوم هستند.

کاربرد سپری

کاربرد سپری

کاربرد سپری با توجه به گستردگی که در ابعاد و وزن آن وجود دارد می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی باید گفت که این پروفیل های آهنی اصولا در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارند. در این صنعت برای ساخت انواع در و پنجره ها، ستون ها، خرپا ها، اسکلت گلخانه ها، سقف های شیشه ای، اتصالات پل به ستون ها و بسیاری از موارد دیگر از سپری ها استفاده می کنند. در صنعت ساختمان سازی برای انجام زیر سازی های فلزی از سپری استفاده می کنند و این مورد زمانی بیشتر کاربرد پیدا می کند که وزن اعمال شده به سیستمی که بار را می کشد زیاد باشد. برای مثال هنگامی که از نماهای بتنی استفاده می کنند برای زیر سازی حتما از این پروفیل ها استفاده می کنند. در نما کاری های خشک با استفاده از سپری ها شاسی کشی را انجام می دهند و سپس نما را بر روی آن اجرا می کنند. در نماهای ایستگاه های مترو می توانیم این نوع نما را ببینیم. در صنعت ساختمان برای ساخت سقف های نور گذر می توانیم کاربرد سپری را ببینیم. در سقف هایی مانند سقف گلخانه ها، پاسیو ها و … که نیاز است نور از آن ها عبور کند استفاده از سپری توصیه می شود. نصب سپری در این مکان ها می تواند مقرون به صرفه تر از نمونه های دیگر باشد. در سقف های کاذب بارور هم از سپری ها استفاده می کنند. در بعضی مکان ها برای زیبا تر شدن محیط از سقف های کاذب استفاده می کنند که با نصب سپری می توانیم پایداری این سقف ها را افزایش دهیم. با قرار دادن سپری ها در فاصله های معین و با روکش ماسه و سیمان می توانیم این سقف ها را در برابر رطوبت هم مقاوم کنیم. در کلاف بندی دیوار بنایی هم می توان از این پروفیل ها بهره برد. به خصوص در مناطقی که زلزله خیز هستند استفاده از سپری ها به شدت توصیه می شود و این موضوع به عنوان یکی از مهم ترین کاربرد سپری مطرح می شود.

ابعاد و وزن سپری

ابعاد و وزن سپری دو مشخصه مهم برای شناخت سپری ها محسوب می شوند که در استفاده از آن ها هر کدام از این مشخصه ها باید مورد محاسبه قرار بگیرند. مثلا زمانی که می خواهیم در یک پروژه عمرانی از این پروفیل ها استفاده کنیم لازم است برای این که مقاومت سایر مصالح را بسنجیم، تاثیر وزن سپری ها در کل پروژه را محاسبه کنیم. سپری ها معمولا در ضخامت های 0/9 تا 2/5 میلی متر در بازار موجود می باشند که ضخامت 2 میلی متری آن کاربردی تر است. در نامگذاری سپری ها که بر اساس ضخامت آن انجام می گیرد اندازه لبه مقطع آن را که معمولا با اندازه دیواره ی سپری برابر است، در نظر می گیرند. برای روشن شدن این موضوع می توان به این مثال اشاره کرد که اگر اندازه های لبه مقطع یک سپری 100 میلی متر باشد به آن سپری شماره 10 می گویند. در ابعاد و وزن سپری معمولا طول استانداردی که برای آن در نظر می گیرند بین 6 تا 12 متر است که البته این طول بر اساس سفارش مشتری می تواند متغیر باشد. بر اساس استاندارد هایی که در جدول اشتال وجود دارد اندازه لبه ها برای سپری لبه گرد بین 30 تا 140 میلی متر و برای سپری لبه تیز 20 تا 40 میلی متر می باشد. وزنی که سپری ها دارند در انواع مختلف متفاوت می باشد. برای مثال سپری های غیر فابریک وزن کمتری نسبت به سپری های فابریک دارند و این کم بودن وزن به خاطر کاهش ضخامت در این سپری ها است. وزن هر سپری معمولا با توجه به طولی که دارد بیان می شود برای محاسبه وزن سپری ها می توان از جدول اشتال و یا فرمول محاسبه وزن سپری بهره برد. به این ترتیب می توانیم ابعاد و وزن سپری را به دست آوریم.

ابعاد و وزن سپری

خرید سپری

قیمت روز سپری

قیمت روز سپری در ایران از عوامل متعددی می تواند تاثیر بگیرد. بهتر است قبل از اقدام به خرید، قیمت انواع آن را از سایت های معتبر چک کنید تا با وجود قیمت های متفاوتی که در بازار وجود دارد دچار سر در گمی نشوید. در شناسایی این قیمت ها بررسی قیمت های بازار آهن می تواند به شما کمک کند. چرا که بالا و پایین شدن قیمت ها در بازار آهن ارتباط مستقیمی با بالا و پایین شدن قیمت در بازار عرضه سپری دارد. در بررسی قیمت ها می توانید با در نظر گرفتن عواملی مانند ابعاد، ارتفاع، عرض بال، و ضخامت سپری به یک مقایسه درست برسید و بهترین نوع آن را که هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ قیمت مناسب کار شما باشد را انتخاب کنید. امروزه با توجه به نوساناتی که در بازار ارز وجود دارد می توانیم شاهد نوسانات زیاد در بازار آهن آلات باشیم و این نوسان به دلیل این است که بیشترین حجم آهن مورد نیاز ایران از کشور های دیگر و با مبادله ارز انجام می گیرد. به همین دلیل شاهد نوسانات قیمت روز سپری هستیم. جهت سفارش خرید سپری از طریق شماره 34055-031 با کارشناسان آراد آهن تماس بگیرید . در ضمن از لیست قیمت که در ابتدای همین صفحه قرار داده شده می توانید قیمت روز سپری را مشاهده نمایید.