قیمت سیم خاردار حلقوی

قیمت سیم خاردار حلقوی با توجه به نوعی که دارد تعیین می شود. این نوع سیم خاردار ها به دو دسته تقسیم می شوند که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند قیمت مخصوص به خود را دارند. این محصولات به دلیل قیمت مناسبی که نسبت به سایر سیم خاردار های محافظتی دارند بیشتر مورد توجه خریداران قرار گرفته اند. از طرفی هزینه های پایینی که برای نصب و حمل و نقل این سیم ها وجود دارد دلایل دیگری است که بر روی قیمت تمام شده تاثیر می گذارد. این سیم خاردار ها به دلیل وزن پایین و نصب آسانی که دارند با کمی دقت خودتان می توانید به راحتی آن را نصب کنید و نیاز به نصاب و پرداخت هزینه های اضافی نیست. علاوه بر موارد بیان شده مقاومت و دوام بالا در تعیین قیمت سیم خاردار حلقوی می تواند تاثیر گذار باشد. به دلیل این که از این سیم ها به عنوان محافظ استفاده می شود لازم است که مقاومت بالایی در برابر عوامل مختلف داشته باشند. هر چه این مقاومت بالاتر باشد قیمت بالاتری را هم برای آن در نظر می گیرند. مزیتی که برای این سیم ها می توان در نظر گرفت این است که تنوع در این سیم ها به قدری بالا است که هر خریدار متناسب با نیاز و بودجه ای که دارد می تواند یکی از انواع آن را انتخاب کند. در نتیجه می توان گفت این سیم خاردار ها با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شوند که باید متناسب با قیمتی که دارند ویژگی های آن را مورد شناسایی قرار دهید. این سیم ها به دلیل این که گالوانیزه می شوند مقاومت بالایی دارند و نیاز به پرداخت هزینه نگه داری و تعمیر آن وجود ندارد بنابراین قیمت سیم خاردار حلقوی را می توان مقرون به صرفه دانست.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30

سیم خاردار حلقوی


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 15:47

ردیفقطر حلقه(cm)محل تحویلواحدقیمت(ریال)
160تهرانحلقه2230000
290تهرانحلقهتماس بگیرید

سیم خاردار حلقوی تبری


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 15:48

ردیفقطر حلقه(cm)محل تحویلواحدقیمت(ریال)
160تهرانحلقه2330000
290تهرانحلقه2830000

سیم خاردار حلقوی

تولید سیم خاردار حلقوی

تولید سیم خاردار حلقوی

در تولید سیم خاردار حلقوی معمولا از مواد اولیه ای مانند سیم های گالوانیزه که از نورد گرم به دست آمده است با مقدار کمی کربن استفاده می شود. با توجه به این که سیم خاردار حلقوی در دو دسته قرار می گیرد برای تولید هر کدام باید از مفتول های گالوانیزه مخصوص به آن استفاده کرد. برای ساخت سیم مفتولی حلقوی از نوع ساده قطر مفتول های گالوانیزه 2.5 میلی متر می باشد که به صورت یک لایه توسط دستگاه های اتوماتیک به هم بافته می شوند. و مفتول هایی که برای خار آن در نظر گرفته می شود قطری حدود 2 میلی متر دارند که بر روی لایه قبلی پرس می شوند. نوع دیگر این سیم خاردار ها سیم خاردار حلقوی تبری یا لیزری است که برای تولید سیم خاردار حلقوی که از این نوع باشد از یک لایه مفتول با قطر 3 میلی متر استفاده می کنند و خارهایی که به شکل تبر می باشد با قطر 2.5 میلی متر بر روی آن پرس می کنند. بعد از طی این مراحل سیم خاردار های تولید شده توسط دستگاه های مخصوص برش داده می شوند. برش این سیم ها بر اساس سفارش مشتری می باشد و بر اساس این سفارش ها آن را در اندازه های مختلف برش می دهند. سپس سیم های برش خورده وارد بخش بسته بندی شده و در آن قسمت سیم ها را به صورت رول شده بسته بندی می کنند. نکته ی مهمی که در ساخت این سیم ها وجود دارد تعیین ضخامت، طول، عرض، ارتفاع، وزن و سایر ویژگی های فیزیکی می باشد که این ویژگی ها را باید بر اساس سفارش مشتری و نیاز بازار یا بر اساس استاندارد های موجود در بازار جهانی تعیین کنند که معمولا مورد اول از کارایی بیشتر در تولید سیم خاردار حلقوی برخوردار است.

انواع سیم خاردار حلقوی

انواع سیم خاردار حلقوی

انواع سیم خاردار حلقوی را می توان به دو دسته اصلی تقسیم بندی کرد که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند دسته بندی می شوند. سیم خاردار حلقوی سوزنی و سیم خاردار حلقوی تبری دو گروه از سیم خاردار های حلقوی هستند. در رابطه با سیم خاردار حلقوی سوزنی باید گفت که این سیم ها به سیم خاردار ساده یا خار سیمی معروف اند. این نوع از سیم خاردار ها از یک لایه مفتول گالوانیزه ساخته شده اند. مفتول های استفاده شده در این سیم ها مفتول خشک هستند. قطر این سیم خاردار ها 3 میلی متر می باشد و دو رشته خار که آن هم از جنس گالوانیزه می باشد بر روی آن قرار دارد که قطر خار های قرار گرفته بر روی آن 2.5 میلی متر می باشد. از سیم خاردار سوزنی در مراکز نظامی مانند پادگان ها استفاده می کنند. دسته دوم انواع سیم خاردار حلقوی سیم های تبری هستند که به سیم خاردار های لیزری نیز معروف اند. محور اصلی این سیم ها هم یک لایه مفتول گالوانیزه می باشد که قطر این مفتول ها 3 میلی متر می باشد. این نوع مفتول های گالوانیزه به روش گالوانیزه گرم تولید می شوند. خار های گالوانیزه که بر روی آن قرار می گیرد به شکل تبر بر روی آن پرس شده اند و در فاصله های معین این خار ها را قرار می دهند. این نوع سیم های خاردار به صورت حلقوی و کلاف شده به بازار عرضه می شوند و بیش تر در مراکز نظامی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع این نوع از سیم ها را می توان بروز ترین سیم خاردار شناخته شده در دنیا دانست که کاربرد فراوانی دارد. در نتیجه هر کدام از این سیم ها را باید در جایگاه خودشان به کار برد تا بتوان از ویژگی های انواع سیم خاردار حلقوی بهره برد.

کاربرد سیم خاردار حلقوی

کاربرد سیم خاردار حلقوی

کاربرد سیم خاردار حلقوی در گذشته و در اوایل تولید آن منحصر به ایجاد مانع برای عبور از مکان های خاص بود اما با گذر زمان و افزایش تولید آن کاربرد های آن هم بیشتر شد و امروزه می توان موارد مختلفی از کاربرد های آن را دید. قبل از اختراع سیم خاردار ها برای جدا سازی این مکان ها و در واقع برای حصار کشی از چوب استفاده می کردند که اختراع این محصول باعث شد تا به دلیل امنیت بالایی که دارد، جایگزین نرده های چوبی شود. این محصول علاوه بر ایجاد امنیت بالا در محیط باعث زیبایی محیط مورد نظر هم می شود و از این جهت کاربرد آن را می توان در مکان های مختلف دید. عمده کاربردی که می توان برای این سیم ها در نظر گرفت استفاده در صنعت نظامی و کشاورزی است. از دلایلی که باعث شده است کاربرد سیم خاردار حلقوی را در این صنایع ببینیم می توان به به ویژگی مهار کردن آن اشاره کرد. در زمین های کشاورزی برای جلوگیری از ورود حیوانات و آسیب به زمین از این سیم ها استفاده می کنند. حفاظت و امنیت یکی دیگر از دلایلی است که از این سیم ها استفاده می کنند. کشیدن سیم در اطراف مکان های نظامی می تواند جنبه ی حفاظتی این مکان ها را تامین کند. بخش بندی کردن زمین ها و مکان های مختلف از جمله دلایل دیگری است که باعث گسترش استفاده از سیم های خاردار حلقوی شده است. در تقسیم اراضی و مرز بندی بین کشور ها نیز می توان از این سیم ها استفاده کرد. در مکان هایی که ورود افراد می تواند خطرناک باشد مانند ریل های راه آهن می توان از سیم های خاردار به عنوان مانع استفاده کرد. به این ترتیب می توان کاربرد سیم خاردار حلقوی در مکان های مختلف را دید.

ابعاد و وزن سیم خاردار حلقوی

ابعاد و وزن سیم خاردار حلقوی از آن جایی که برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه نیاز است قبل از خرید در این رابطه تحقیق کنید و با آگاهی از همه ی انواع آن نوعی را که مناسب نیاز شما است را انتخاب کنید. در این رابطه باید گفت قطر حلقه های این سیم خاردار ها بین 60 تا 100 سانتی متر و قطر مفتول ها بین 2.3 تا 3 میلی متر متغیر می باشد. تیغه هایی که بر روی این سیم ها قرار دارد در فاصله ی 5 تا 6 سانتی متری از هم قرار گرفته اند. معمولا سیم خاردار های حلقوی به صورت رول شده در وزن 25 کیلو گرم به بازار عرضه می شوند که البته این وزن با توجه به طولی که برای هر رول در نظر می گیرند می تواند تغییر کند بنابراین نمی توان آن را یک قاعده کلی در نظر گرفت. در بررسی ابعاد و وزن سیم خاردار حلقوی بهتر است بگوییم برای هر کیلو گرم سیم خاردار 2.5*2.5  طولی حدود 6 تا 7 متر در نظر می گیرند و برای هر کیلو گرم سیم خاردار که ابعاد 2*2.5 داشته باشد طولی حدود 10 متر را در نظر می گیرند. سیم خاردار های حلقوی با ابعاد  2*2 در طول 12 متر تولید می شوند که این طول برای هر یک کیلو گرم از آن در نظر گرفته می شود. از طرفی می توان گفت سیم های 90 سانتی متری وزنی در حدود 12 تا 14 کیلو گرمی و سیم خاردار های 60 سانتی متری وزنی حدود 9 تا 10 کیلو گرمی دارند که هر کدام به تریب فضایی با متراژ 12 و 8 متر را پوشش می دهند. وجود تنوع در ابعاد و وزن سیم خاردار حلقوی باعث شده است تا برای تهیه آن در اندازه های مختلف مشکلی وجود نداشته باشد.

خرید سیم خاردار حلقوی

قیمت روز سیم خاردار حلقوی

قیمت روز سیم خاردار حلقوی با توجه به این که عوامل تاثیر گذار بر آن به صورت روزانه دچار نوسان قیمت می شوند را باید متغیر دانست. در رابطه با این عوامل که دچار نوسان قیمتی هستند می توانیم به مواد اولیه آن اشاره کنیم. همان طور که می دانیم سیم خاردار ها از فلز ساخته می شوند و بازار فلزات مانند بازار های ارز، طلا، سکه و … روزانه دچار نوسان می شود. بنابراین تولید کنندگان این محصولات با توجه به این که در چه مقطع زمانی مواد اولیه خود را خریداری کرده اند قیمتی متفاوت برای آن در نظر می گیرند. اگر این مواد اولیه در زمانی که میزان تقاضا در بازار بالا باشد خریداری شده باشد قطعا قیمت بالاتری خواهد داشت و در نتیجه قیمت محصول نهایی هم بالاتر خواهد بود. از طرف دیگر قیمت روز سیم خاردار حلقوی با توجه به سیاست های داخلی و خارجی کشور هم تغییر می کند. این سیاست ها می تواند قیمت دلار یا همان ارز را دچار نوسان کند و تغییر در قیمت ارز به دلیل این که بخشی از مواد اولیه وارداتی می باشد باعث افزایش قیمت سیم خاردار ها می شود. این سیاست ها بر روی قیمت انرژی و به خصوص نفت تاثیر گذار خواهد بود و افزایش قیمت انرژی هزینه های تولیدی را با افزایش رو به رو می کند چرا که برای تولید، حمل و نقل و … به انرژی نیاز است. به همین دلیل می توان سیاست های هر کشور را عاملی مهم در نوسانات قیمت ها دانست. از طرف دیگر ویژگی های فیزیکی این محصول مانند طول، قطر، متراژ رول، وزن و … از موارد دیگری محسوب می شوند که بر قیمت روز سیم خاردار حلقوی تاثیر مستقیم دارند و در هنگام خرید باید به هر کدام توجه ویژه ای داشت.

قیمت روز سیم خاردار حلقوی