قیمت سیم خاردار خطی از آن جهت که یکی از مناسب ترین و ارزان ترین وسایل محافظتی برای زمین های مختلف است می توان بسیار مقرون به صرفه دانست و به همین دلیل است تمایل زیادی برای خرید این محصول در بازار وجود دارد. معمولا قیمت در نظر گرفته شده برای سیم خاردار های خطی مانند بسیاری از محصولات دیگر بر اساس ویژگی های آن در نظر گرفته می شود. بنابراین شاید برای برآورد قیمت بهتر باشد عوامل دیگر را که به طور مستقیم یا غیر مستقیم تاثیر گذار اند را در نظر گرفت. در نتیجه می توان گفت اندازه ای که برای این سیم ها در نظر می گیرند در تعین قیمت تاثیر گذار است. هر چه اندازه رول های در نظر گرفته شده بیشتر باشد قیمت بالاتری را هم برای آن در نظر می گیرند. از طرف دیگر در تعیین قیمت سیم خاردار خطی ضخامت مفتول های استفاده شده در آن می تواند عامل موثر دیگر در قیمت گذاری ها باشد. این دو مولفه یعنی ضخامت و اندازه سیم خاردار های خطی می توانند وزن محصول را مشخص کنند. پس با توجه به این نکته می توان وزن سیم ها را هم در تعیین قیمت مورد بررسی قرار داد. موضوع روشنی است که هر چه وزن سیم خریداری شده بیشتر باشد قیمت بالاتری را هم برای آن در نظر می گیرند. دلیل این موضوع را می توان میزان مصرف مفتول ها در آن دانست. هر چه وزن، ضخامت و اندازه سیم ها بیشتر باشد مفتول بیشتری را برای تولید آن مورد مصرف قرار داده اند بنابراین با توجه به افزایش این مورد قیمت هم افزایش می یابد. برای استعلام این قیمت ها بهتر است به سایت های معتبر که در این حوزه فعالیت دارند مراجعه کنید تا برای خرید با مشکل رو به رو نشوید. قیمت سیم خاردار خطی از جمله قیمت های متغیر است بنابراین باید مورد بررسی قرار گیرد.

بیشتر بخوانیدکمتر

قیمت سیم خاردار خطی

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 15:46

ردیفحالتمحل تحویلواحدقیمت(ریال)
1رولتهرانکیلوگرم173900

سیم خاردار خطی

تولید سیم خاردار خطی

تولید سیم خاردار خطس

برای تولید سیم خاردار خطی می توان از دو روش تک رشته و دو رشته استفاده کرد که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند به صورت مجزا تولید می شوند. تولید این نوع سیم خاردار ها معمولا در کارگاه های کوچک تولید می شوند که دستگاه های استفاده شده در خط تولید آن ها شباهت زیادی به دستگاه های تولید توری دارند. برای تولید این نوع سیم خاردار ها باید از استاندارد is 278 استفاده کرد و محصول تولید شده باید طبق ویژگی های در نظر گرفته شده در این استاندارد باشد. در تولید به روش تک رشته ای در سیم خاردار های خطی، یک رشته مفتول گالوانیزه را وارد دستگاه های اتوماتیک می کنند و یک لایه مفتول دیگر را بر روی آن قرار می دهند. اندازه و فاصله ی در نظر گرفته شده برای این دو لایه توسط دستگاه قابل تنظیم است. در تولید سیم خاردار خطی به این روش قرار دادن لایه دوم به منظور ایجاد خار بر روی لایه اول قرار داده می شود. در روش دو رشته ای برای تولید سیم خاردار دو رشته سیم به هم تابانده می شوند که یکی از این رشته ها به عنوان رشته پایه و رشته دوم بر روی محور رشته اول پیچانده می شود. از لحاظ مصرف نوع دوم را می توان پر مصرف تر دانست که دلیل این موضوع را می توان قیمت پایین آن در نظر گرفت. فرآیند تولید این سیم ها در گذر زمان بار ها و بار ها دچار تغییر شده است و روش های کنونی بسیار متفاوت تر از روش های قدیمی است که این تغییر روش تولیدی را می توان افزایش نیاز به این سیم خاردار ها دانست. در فروش این سیم ها بر خلاف محصولات دیگر برند تولید کننده تاثیر زیادی ندارد و روش هایی که در تولید سیم خاردار خطی در نظر می گیرند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

انواع سیم خاردار خطی

انواع سیم خاردار خطس

انواع سیم خاردار خطی را می توان به دو دسته سیم خاردار خطی با پوشش پی وی سی و سیم خاردار خطی ساده تقسیم بندی کرد. سیم خاردار هایی که با پی وی سی پوشانده می شوند برای شرایط آب و هوایی مرطوب یا شرجی مناسب می باشند چرا که این پوشش باعث بالا رفتن مقاومت سیم ها شده و از زنگ زدگی و یا خوردگی جلوگیری می کند. در سیم خاردار های ساده میزان مقاومت کمتر بوده و برای محیط هایی با آب و هوای گرم و خشک مناسب تر هستند. معمولا نوع اول فروش بیشتری نسبت به نوع دوم دارد. روش دیگری که برای دسته بندی این سیم ها در نظر می گیرند روش تولیدی آن است. برای تولید این نوع سیم ها از دو روش تک رشته و دو رشته استفاده می کنند که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند در گرو های مجزا قرار می گیرند. انواع سیم خاردار خطی را می توان با توجه به خار های استفاده شده در آن هم دسته بندی کرد. برای این منظور دو گروه را می توان در نظر گرفت. گروه اول سیم خاردار هایی که تعداد خار آن ها 2 عدد و گروه دیگر سیم هایی که تعداد خار های آن 4 عدد می باشد. علاوه بر این موارد با توجه به ویژگی های فیزیکی که برای این سیم ها در نظر می گیرند می توان آن ها را در گروه های مختلفی دسته بندی کرد. برای مثال با توجه به ضخامت مفتول های اصلی و مفتول های خارها، اندازه حلقه ها، وزن سیم خاردار ها و … از موارد دیگری هستند که می توان سیم خاردار های خطی را بر حسب آن ها دسته بندی کرد. مزیتی که این نوع دسته بندی دارد این است که می توان ویژگی هر گروه با گروه دیگر را مقایسه کرد و یکی از انواع سیم خاردار خطی که مناسب با نیاز خود باشد انتخاب کرد.

کاربرد سیم خاردار خطی

کاربرد سیم خاردار خطی

کاربرد سیم خاردار خطی نسبت به سیم خاردار حلقوی عمومی تر است و به دلیل وزن کمتر، قیمت مناسب تر، حمل و نقل و نصب آسان تر استفاده از این نوع سیم خاردار طرفدار بیشتری دارد. این نوع سیم خاردار ها به دلیل ساختار مقاومی که دارند در برابر شرایط و عوامل محیطی مقاوم بوده و هزینه تعمیر و نگه داری آن بسیار پایین است. همه ی این عوامل در کنار یکدیگر باعث شده است که در موارد مختلفی کاربرد این سیم ها را ببینیم. معمولا برای محافظت کردن از یک منطقه ویژه از این سیم خاردار ها استفاده می کنند. برای مثال می توان به محافظت از باغ های میوه، زمین های کشاورزی و … اشاره کرد. در ساختمان های نیمه کاره به عنوان محافظ در برابر سقوط مصالح از این سیم ها استفاده می کنند. از موارد دیگر کاربرد سیم خاردار خطی می توان به نصب آن در بالای دیوار ها اشاره کرد. معمولا در مراکز نظامی برای جلوگیری از ورود افراد به منطقه نظامی بر روی دیوار ها از سیم خاردار استفاده می کنند که سیم های استفاده شده از نوع خطی می باشند. علاوه بر این ها در باغ ها یا ویلا ها و حتی خانه باغ ها می توان بر روی دیوار ها از سیم خاردار خطی استفاده کرد. در اطراف فرودگاه ها و ترمینال های بزرگ به منظور ایجاد محافظ و بالا بردن امنیت می توان از این نوع سیم خاردار استفاده کرد. زندان ها یکی دیگر از مکان هایی هستند که، برای حفظ امنیت می توان از سیم خاردار استفاده کرد و با توجه به مواردی که گفته شد می توان عمده کاربرد در نظر گرفته شده برای این سیم ها را ایجاد امنیت در مکان مورد نظر و محافظت در برابر عوامل مختلف دانست. بنابراین کاربرد سیم خاردار خطی را می توان با توجه به ویژگی که دارد تعین کرد.

ابعاد و وزن سیم خاردار خطی

شناخت ابعاد و وزن سیم خاردار خطی از آن جهت که در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد موضوعی با اهمیت به حساب می آید. خریداران این محصول اولین نکته ای که به آن توجه دارند ابعاد و وزن سیم ها است تا سیم خریداری شده متناسب با مکان مورد نظر باشد. از این رو تولید کنندگان این محصولات سعی می کنند سیم ها را در اندازه های مختلف تولید کنند تا انتخاب برای خریداران راحت تر باشد. در حالت کلی حلقه های در نظر گرفته شده برای این نوع سیم خاردار اندازه ای در حدود 100 سانتی متر دارند. با توجه به این که این سیم ها از مفتول ساخته می شوند ضخامت این مفتول ها هم موضوع مهمی است. ضخامت مفتول هایی که برای سیم اصلی در نظر گرفته می شود 3 میلی متر و ضخامت مفتول هایی که برای خار ها در نظر گرفته می شوند 2.5 میلی متر می باشد. در رابطه با ابعاد و وزن سیم خاردار خطی باید گفت که وزنی که برای هر متر مربع از این سیم ها در نظر می گیرند بدون احتساب وزن خار ها 175 گرم است و وزن در نظر گرفته شده برای خار ها در هر متر مربع را می توان 50 گرم در نظر گرفت. هر کدام از این حلقه ها 68 دور بر روی پایه اصلی پیچانده می شوند که در محاسبه وزن باید این موضوع را اعمال کرد. اگر این حلقه ها را در حالت باز شده آن در نظر گرفت متراژ آن به 17 متر خواهد رسید. تمام مواردی که در این مطلب به آن پرداخته شد در حالت کلی در نظر گرفته می شود که می توان گفت همه ی این موارد با توجه به نیاز و سفارش مشتری تغییر پذیر هستند و در نتیجه می توان گفت ابعاد و وزن سیم خاردار خطی قابلیت تغییر یافتن را دارند.

خرید سیم خاردار خطی

قیمت روز سیم خاردار خطی

قیمت روز سیم خاردار خطی یکی از مواردی است که در بازار داخل و حتی بازار جهانی به صورت روزانه دچار تغییر می شود. در مورد کالاهایی که قیمت آن ها به صورت روزانه تغییر می کنند عوامل تاثیر گذار بسیاری وجود دارد. به همین دلیل است که کارشناسان این حوزه باید در مورد مسائل مختلفی اطلاعات داشته باشند و با رصد این عوامل در بازار داخلی و جهانی بتوانند به قیمت درست برسند. در رابطه با این سیم خاردار ها باید گفت شاید مهم ترین نکته ای که سبب تغییرات قیمت شده است را مواد اولیه آن دانست. مواد اولیه مورد استفاده در این سیم ها مفتول ها هستند که این مفتول ها به صورت گالوانیزه در آمده اند. همان طور که می دانیم مفتول ها از فلز ساخته شده اند و بازار فلزات یکی از بازار های متغیر از لحاظ قیمت می باشد. قیمت روز سیم خاردار خطی با توجه به این که قیمت این فلزات در بازار جهانی چگونه ارزیابی می شود می تواند تغییر کند. از طرفی هزینه هایی که برای گالوانیزه کردن این مفتول ها وجود دارد سبب نوسان قیمت در این محصولات شده است. امروزه با توجه به افزایش تعداد کارخانه هایی که به تولید سیم خاردار در داخل می پردازند گاهی نیاز است که این سیم ها را از کشور هایی مانند چین وارد کنیم و یا حتی مجبور به وارد کردن مواد اولیه آن باشیم که در این صورت هزینه های مربوط به ارز می تواند باعث تغییر در قیمت این محصولات شود و علت این تغییرات را می توان تغییرات بازار ارز دانست که با توجه به تحریم هایی که در چند ماهه گذشته اتفاق افتاده است قیمت آن به شدت دچار نوسان شده است. بنابراین با در نظر گرفتن همه ی موارد گفته شده می توان علت تغییر قیمت روز سیم خاردار خطی را دانست و به بررسی این دلایل پرداخت.