قیمت سیم مفتولی سیاه

قیمت سیم مفتولی سیاه با توجه به این که این نوع سیم ها در سایز ها و قطر های مختلفی ساخته می شوند، تفاوت دارد. با توجه به این که سیم مفتولی سیاه در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد در نتیجه ضخامت مختلفی را برای آن در نظر می گیرند.  برای مثال سیم 1.5 میلی متری که برای آرماتور بندی مورد استفاده قرار می گیرد با سیم 2.5 میلی متری که برای بستن نوعی از قالب ها کاربرد دارند از لحاظ قیمت قابل مقایسه نیستند و باید در هر مورد قیمت را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داد. سایز و انعطاف پذیری دو متغیر تاثیرگذار در قیمت سیم مفتولی سیاه می باشد. هر چه کلاف سیم مورد استفاده کوچکتر باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود. در بیشتر موارد برای عرضه این محصول قیمت را بر حسب کیلو گرم بیان می کنند . هم چنین کلاف هایی که از انعطاف خوبی برخوردار باشند و در واقع نرم باشند قیمت بالاتری خواهند داشت. آن دسته از سیم های مفتولی سیاه که کاربرد بیشتری دارند قیمت بالاتری خواهند داشت و علت این موضوع را می توان تقاضای زیاد در رابطه با این نوع سیم های مفتولی دانست. در نهایت باید گفت برای این که خریدی مطمئن انجام داد و از قیمت محصول خریداری شده اطمینان خاطر داشته باشیم لازم است تا عوامل تاثیر گذار را مورد شناسایی قرار دهیم تا از این طریق بتوانیم قیمت سیم مفتولی سیاه را به دست آوریم.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 15:32

ردیفضخامت(mm)حالتمحل تحویلوزن کلاف(kg)واحدقیمت(ریال)
31.5کلاف(فابریک)اصفهان15کیلوگرم126600
42.5کلاف(فابریک)اصفهان15کیلوگرم138500
51.5کلاف فابریک(سلفون دار)اصفهان15کیلوگرم138600
62.5کلاف فابریک(سلفون دار)اصفهان15کیلوگرم138600

سیم مفتولی سیاه

تولید سیم مفتولی سیاه

تولید سیم مفتول سیاه

تولید سیم مفتولی سیاه با استفاده از روش آنیل انجام می شود. در تولید این سیم ها برای انجام روش آنیل، میلگرد هایی با اندازه 5.5 تا 8 که به شکل کلاف می باشند را طی فرآیند مخصوصی به نام نورد سرد تغییر شکل می دهند. برای این کار از دستگاه های مخصوص کشش مفتول استفاده می کنند و در نتیجه این کشش کلاف های مفتولی با قطر 1.2 تا 6 میلی متر و با وزن 15 تا 20 کیلو گرم تولید می شوند. این کلاف ها را به صورت جداگانه بسته بندی می کنند و در داخل کوره های مخصوص آنیل قرار می دهند. معمولا دمای در نظر گرفته شده برای این کوره ها 800 تا 900 درجه سانتی گراد می باشد و حرارت دهی به این مفتول ها باید در شرایط خلا انجام گیرد. بعد از خارج کردن مفتول ها از کوره های آنیل در مرحله ی بعدی تولید سیم مفتولی سیاه باید حرارت آن را به آرامی کم کرد و در واقع عملیات سرد کردن مفتول ها در این مرحله انجام می گیرد. بعد از سرد کردن، سیم های تولید شده وارد بازار می شوند . در مراحل تولیدی که برای این محصول در نظر گرفته می شود خواص شیمیایی مفتول ها حفظ می شوند و تنها تغییری که می توان در آن ها دید تغییر خواص فیزیکی و مکانیکی آن می باشد. مراحلی که برای تولید این نوع سیم ها در نظر گرفته می شود باعث می شود تا سیم ها نرم تر شده و انعطاف آن بهبود پیدا کند. در نتیجه انجام درست این مراحل در حفظ ویژگی های سیم مفتولی سیاه بسیار حائز اهمیت است. در کارخانه های مختلف مرحله ی مربوط به کشش این سیم ها ممکن است مقداری متفاوت باشد و همین موضوع باعث می شود روش های متفاوتی را برای تولید سیم مفتولی سیاه استفاده شود.

انواع سیم مفتولی سیاه

انواع سیم مفتولی سیاه

انواع سیم مفتولی سیاه را می توان با توجه به ویژگی هایی که دارند دسته بندی کرد. در این دسته بندی می توان به سیم مفتول آرماتور بندی اشاره کرد که در واقع همان مفتول سیاه به شکل پخته و نرم می باشد. سیم مفتول آرماتور بندی برای تثبیت و متصل کردن میلگرد های افقی یا عمودی، شکل دهی فونداسیون ها و ستون ها مورد استفاده قرار می گیرند. با این نوع سیم ها با استفاده از انبرهای مخصوص دو میلگرد را به هم وصل می کنند و از حرکت میلگرد ها در جهت عمودی یا افقی جلوگیری می کنند. معمولا این سیم ها در اندازه ی 4 تا 5.1 تولید می شوند. سیم آرماتوری که با اندازه 5.1 تولید می شود بیشترین کاربرد را در بین انواع دیگر دارد. هر کدام از این سایز ها برای یک کار خاص مورد استفاده قرار می گیرد. سیم قالب بندی یا نجاری از دیگر انواع سیم مفتولی سیاه می باشد که در گرید های مختلف تولید می شوند. این سیم ها معمولا با سایز 2.5 تولید می شوند. سیم های قالب بندی به دلیل انعطاف پذیری و نرمی بالایی که دارند در مواردی که نیاز به قالب بندی باشد از آن استفاده می کنند. سیم مفتول سیاه ایرانی و چینی از جمله دسته بندی های دیگری است که در این حوزه انجام می دهند. معمولا نوع چینی آن به دلیل حرارت دهی بیشتر نرم تر از نوع ایرانی آن می باشد. ضخامت این سیم ها یکنواخت بوده و در نتیجه برای استفاده در دستگاه ها مناسب تر هستند. سیم مفتول های ایرانی به دو گروه فابریک و غیر فابریک دسته بندی می شوند. بنابراین در هنگام انتخاب این نوع سیم ها باید همه موارد را در نظر گرفت تا بتوان یکی از انواع سیم مفتولی سیاه که مناسب برای کار ما باشد انتخاب کنیم.

کاربرد سیم مفتولی سیاه

کاربرد سیم مفتولی سیاه

کاربرد سیم مفتولی سیاه را بر حسب اندازه ای که دارد در مکان های مختلف می توان دید. برای مثال مفتول های سیاهی که سایز آن ها 1.5 میلی متر می باشد، در ساختمان سازی و در واقع برای آرماتور بندی مورد استفاده قرار می گیرند. مفتول هایی که دارای سایز 2.5 میلی متر می باشند، در ساختمان سازی و برای مرحله ی قالب بندی مورد استفاده قرار می گیرند. سیم مفتولی های سیاه که سایز آن ها 3 یا 4 میلی متر باشد، در صنایعی مانند چوب، نجاری و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع مفتول ها به دلیل استحکام بالایی که دارند و در برابر فشار و شرایط محیطی مقاومت بالایی دارند در ساخت و ساز به خصوص در ثابت و تنظیم کردن میلگرد های آهنی مورد استفاده قرار می گیرند. البته در رابطه با کاربرد سیم مفتولی سیاه باید گفت: برای مکان هایی که به دلیل شرایط بد آب و هوایی احتمال اکسیداسیون وجود داشته باشد این نوع مفتول ها مناسب نمی باشند و بهتر است از سیم مفتول گالوانیزه استفاده کنید. سیم مفتولی سیاه به عنوان ماده اولیه در ساخت انواع اسید شور، مسوار و فنر مورد استفاد ه قرار می گیرد و در واقع می توان گفت این مفتول ها به عنوان یکی از مفتول های مادر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت توری های مرغی، فنس، توری فرنگی و توری گابیون می توان کاربرد این مفتول ها را دید. علاوه بر این ها می توان به بسیاری از صنایع مانند خودرو سازی، بسته بندی و … اشاره کرد که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از سیم های مفتولی سیاه استفاده می کنند. بنابراین می توانیم کاربرد سیم مفتولی سیاه را در صنایع مختلف شاهد باشیم.

سایز و وزن سیم مفتولی سیاه

سایز و وزن سیم مفتولی سیاه از آن جهت که در پروژه های حساس مانند ساختمان سازی، خودرو سازی و … از آن استفاده می کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در بسیاری از این پروژه ها دانستن وزن و ابعاد مصالح مورد استفاده باعث می شود تا در وقت و هزینه های پروژه صرفه جویی شود و نتیجه مورد نظر از هر لحاظ کیفیت لازم را داشته باشد. سیم های مفتولی سیاه در سایز های 1.5، 2.5، 3 و 4 تولید می شوند که هر کدام با توجه به اندازه ای که دارند در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع مفتول ها معمولا با وزن 15 تا 30 کیلو گرم به شکل کلاف به بازار عرضه می شوند که البته این وزن متناسب با سفارش مشتری می تواند متغیر باشد. در بازار ایران کلاف هایی با وزن پایین تر طرفداران بیشتری را دارد به همین دلیل معمولا میزان عرضه کلاف هایی با وزن کمتر بیشتر است. در رابطه با سایز و وزن سیم مفتولی سیاه باید گفت که، شکل دیگر عرضه ی آن به صورت شاخه می باشد که قطر در نظر گرفته شده برای این شاخه ها 2 تا 10 میلی متر می باشد که این نوع مفتول ها بیشتر در مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.  وزن سیم های مفتولی سیاه با توجه به سایزی که دارند تعیین می شوند و به همین دلیل است که در بیان وزن این محصولات سایز آن را هم ذکر می کنند. در جداولی که برای معرفی این مفتول ها در نظر می گیرند دو مشخصه سایز و وزن به عنوان مهم ترین مشخصه ها در نظر گرفته می شوند. به این ترتیب باید قبل از اقدام به خرید در رابطه با سایز و زن سیم مفتولی سیاه تحقیق کرد.

خرید سیم مفتول سیاه

قیمت روز سیم مفتولی سیاه

فراز و نشیب هایی که در قیمت روز سیم مفتولی سیاه وجود دارد می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی رخ دهد. در ماه های اخیر نوساناتی که در برخی بازار های وابسته به این سیم های مفتولی به وجود آمده است باعث افزایش قیمت این نوع سیم ها شده است. برای مثال نوسانات اخیر بازار آهن قراضه که به عنوان ماده اولیه در این محصولات استفاده می شود به شدت باعث نوسانات قیمتی در سیم های مفتولی سیاه شده است.  با توجه به این که بخشی از این آهن قراضه ها از کشور های دیگر وارد می شوند بنابراین می توانیم نوسانات بازار جهانی را هم در تعیین قیمت ها موثر بدانیم. از طرف دیگر افزایش قیمت ارز در ماه های گذشته باعث افزایش قیمت این سیم ها شده است و این نوسانات لحظه ای باعث شده است قیمت روز سیم مفتولی هم به طور مرتب دچار تغییر شود. هزینه ی تولیدی بالا که در داخل کشور وجود دارد باعث شده است تا تولید کنندگان این سیم ها قیمت محصولات خود را افزایش دهند تا دچار ضرر و زیان های تولیدی نشوند. البته گاهی هم این افزایش قیمت باعث می شود تا میزان تقاضای بازار کاهش یابد و این موضوع اصلا به نفع تولید کنندگان نخواهد بود بنابراین برای هر گونه تغییر در این محصولات باید به صورت برنامه ریزی شده اقدام کرد. روش های تولیدی که هر کدام از این تولید کنندگان برای محصولات خود در نظر می گیرند می تواند در تعیین قیمت ها موثر باشد. در بررسی این قیمت ها می توانید از مشاورانی که در این حوزه فعالیت می کنند کمک بگیرید تا با استفاده از تجربیات این مشاوران بتوانید عوامل موثر را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهید و با آگاهی کامل از قیمت روز سیم مفتولی سیاه اقدام به خرید کنید.