قیمت سیم مفتولی مسوار

قیمت سیم مفتولی مسوار با توجه به مشخصات فنی که دارد مشخص می شود. این مشخصات فنی شامل ضخامت سیم ها، وزن سیم ها و … می باشد که هر کدام به نوبه ی خود می توانند عاملی مهم در قیمت گذاری باشند. در قیمت گذاری این محصولات روش ساخت می تواند یکی از مهم ترین موضوعات باشد که هر کارخانه می تواند از یکی از این روش ها استفاده کند و قیمت نهایی خود را با توجه به این روش ها تعیین کند. در تولید این نوع سیم های مفتولی از یک روکش از جنس مس استفاده می کنند که ضخامت روکش مورد استفاده در این سیم ها می تواند بر قیمت سیم مفتولی مسوار تاثیر گذار باشد. برای فروش این سیم ها از دو روش شاخه ای و وزنی استفاده می کنند. بنابراین در بسیاری از سایت های فروش می بینیم که قیمت این نوع سیم ها را بر حسب شاخه یا وزن کلاف بیان می کنند. این شاخه ها معمولا در اندازه های 20، 100، 200 و 300 سانتی متری به بازار عرضه می شوند که به دلیل این که هر کدام با توجه با اندازه ای که دارند مقداری مشخص مواد اولیه برای ساخت آن ها استفاده شده است قیمت های متفاوتی خواهند داشت. هم چنین در مواردی که قیمت گذاری بر اساس وزن باشد هم این گونه است و با توجه به این که این سیم ها در وزن های 15، 30 و 50 کیلو گرمی ساخته و عرضه می شوند قیمت های متفاوتی خواهند داشت. بنابراین در هنگام خرید علاوه بر کیفیت مورد نظر باید به قیمت سیم مفتولی مسوار هم توجه کرد.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/04/08   ساعت: 15:05

ردیفضخامت(mm)حالتمحل تحویلواحدقیمت
11/2شاخهتهرانکیلوگرمتماس بگیرید
21/5شاخهتهرانکیلوگرمتماس بگیرید
32شاخهتهرانکیلوگرم91900
42/5شاخهتهرانکیلوگرم106900
53 الی 8شاخهتهرانکیلوگرم106900

سیم مفتولی مسوار

تولید سیم مفتولی مسوار

برای تولید سیم مفتولی مسوار به دو ماده اولیه اصلی قلع و مس نیاز داریم که هر کدام با اندازه های مشخص و استاندار باید مورد استفاده قرار گیرد. در واقع مس استفاده شده در این محصولات نقش سخت کنندگی را ایفا می کند و متناسب با کاربردی که سیم ها خواهند داشت مقداری مشخص از مس را برای تولید در نظر می گیرند. برای تولید مفتول های مسوار ابتدا سطح سیم ها را با روش های مختلف پاک سازی می کنند. وجود چربی، زنگ زدگی یا هر گونه کثیفی دیگر بر روی این سیم ها مراحل بعدی تولید را دچار اختلال خواهد کرد. بنابراین انجام درست این مرحله بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در مرحله ی بعدی باید عملیات کشش بر روی سیم ها انجام گیرد. برای این کار هر برند تولید کننده از روش ها و دستگاه های خاصی می تواند استفاده کند. در مرحله ی بعدی تولید سیم مفتولی مسوار بعد از این که سیم ها به اندازه کافی کشیده یا جمع شدند باید مفتول ها را با روکش پوشاند. برای ایجاد این روکش از سولفات مس استفاده می شود. در مرحله ی آخر مفتول های تولید شده را در داخل دستگاه های تمام اتوماتیک مخصوصی قرار می دهند تا مفتول ها در ابعاد مشخص تاب گیری شوند و به شکل شاخه با وزن های مشخص درآیند. این دستگاه ها با سرعت بالایی که دارند می توانند مفتول ها را در ابعاد مورد نظر برش دهد. در پروسه ساخت سیم های مسوار از دستگاه هایی مانند دستگاه کششی، دستگاه مش باف، دستگاه کلاف سیم، دستگاه شاخه کن و دستگاه قرقره پیچ استفاده می کنند. به این ترتیب مراحل تولید سیم مفتولی مسوار انجام می گیرد.

انواع سیم مفتولی مسوار

انواع سیم مفتولی مسوار را با توجه به ویژگی های متفاوتی که این نوع مفتول ها دارند میتوان دسته بندی کرد. معمولا در همه ی انواع مفتول ها آن ها را می توان به دو دسته فابریک و غیر فابریک دسته بندی کرد که سیم مفتولی مسوار هم از این قضیه مستثنی نیست و این دسته بندی را برای آن هم می توان در نظر گرفت. مفتول های فابریک از نازک کردن و کشش میلگرد به دست می آیند ولی مفتول های غیر فابریک از تسمه های فلزی ساخته می شوند. برای تولید این نوع مفتول ها در کارخانه های مختلف، گرید های خاصی را در نظر می گیرند که مفتول های تولید شده باید طبق این گرید ها باشند. از گرید های موجود در انواع سیم مفتولی مسوار می توان به گرید های SAE 1010، SAE 1008، SAE 1006، ST 1KP و RST 34-2 اشاره کرد که هر کدام با توجه به گرید تولیدی متناسب برای انجام یک کار خاص می باشند. نوع دیگری که می توان این مفتول ها را دسته بندی کرد بر اساس ضخامت آن ها می باشد. با توجه به این که این مفتول ها در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، ضخامت های متفاوتی را برای آن در نظر می گیرند و بر اساس آن تقسیم بندی ها را انجام می دهند. وزن سیم های مفتولی مسوار هم می تواند یکی دیگر از گزینه های موجود برای دسته بندی این مفتول ها باشد. این سیم ها در کارخانه های مختلف با وزن های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند که برای دسته بندی از این مورد هم استفاده می کنند. به این ترتیب می توان انواع سیم مفتولی مسوار را در گروه های مختلف دسته بندی کرد.

کاربرد سیم مفتولی مسوار

کاربرد سیم مفتولی مسوار را می توان به صورت یک ماده اولیه در طراحی یا ساخت انواع تجهیزات در صنایع مختلف دید. برای مثال می توان از این سیم ها در ساخت تجهیزات یا ابزار های خانگی استفاده کرد. به خصوص در ساخت وسایل آشپز خانه می توان کاربرد این نوع سیم ها را دید. بنابراین می توان این سیم ها را یکی از سیم های مادر برای ساخت انواع تجهیزات دیگر دانست. از سیم های مفتول مسوار به دلیل مقاومت خوبی که دارند می توان در ساخت انواع باکس ها و قفسه های مختلف از آن استفاده کرد. علاوه بر این موارد ذکر شده می توان به ساخت باکس ها، کیف های دستی، انواع چمدان، پین ها، چوب رختی ها، آویز ها و … نیز اشاره کرد. استفاده از سیم مفتولی مسوار محدود به این موارد نمی باشد و در صنایع مهمی مانند خودرو سازی و ساخت انواع موتور می توان از کاربرد سیم مفتولی مسوار استفاده کرد. در صنعت یخچال سازی از این سیم ها استفاده می کنند. در صنعت حمل و نقل و گسترش حمل و نقل ریلی هم می توان حضور سیم های مسوار را دید. در ساخت محصولات مختلف ریلی می توان از این سیم ها استفاده کرد که دلیل آن مقاومت این سیم ها در برابر زنگ زدگی و انواع خوردگی ها می باشد. برای تمام موارد گفته شده باید از مفتول هایی صاف، براق و یک دست استفاده کرد تا در بخش تولید مشکلی ایجاد نشود. برای این که بتوانید انتخابی درست انجام دهید در هنگام استفاده از این محصول در صنایع مختلف باید ضخامت آن را به طور درست انتخاب کنید تا از کاربرد سیم مفتولی گالوانیزه به طور درست بهره مند شوید.

سایز و وزن سیم مفتولی مسوار

شناخت سایز و وزن سیم مفتولی مسوار در استفاده از آن می تواند بسیار کمک کننده باشد. شاید در انتخاب این محصول اولین نکته ای که هر خریدار به آن توجه داشته باشد سایز و وزن مفتول ها باشد. این سایز بندی ها به خریدار کمک می کند تا بتواند بهترین نوع آن را که متناسب با نیاز خود باشد را انتخاب کند. از طرفی فروشندگان این محصولات هم با استفاده از این سایز بندی ها می توانند به راحتی آن ها را قیمت گذاری کنند. معمولا در کارخانه های داخلی برای تولید این مفتول ها قطری حدود 0/7 تا 10 میلی متر را در نظر می گیرند که به دو صورت کلاف شده یا شاخه ای آن را به بازار عرضه می کنند. در رابطه با سایز و وزن سیم مفتولی مسوار باید گفت اگر این سیم ها به صورت کلاف به بازار عرضه شوند، وزن آن ها مهم خواهد بود و باید برای هر کلاف وزنی مشخص مطابق با استاندارد های موجود را در نظر گرفت. معمولا از وزن های 15، 30 و 50 کیلو گرمی برای این نوع کلاف ها استفاده می کنند.  معمولا این اندازه ها 20، 100، 200 و 300 سانتی متری می باشند. هم چنین در رابطه با اندازه ای که برای پوشش این سیم ها در نظر گرفته می شود باید گفت که این پوشش ها اندازه ای بین 0/07 تا یک میکرون را دارند و تلرانسی که برای آن می توان در نظر گرفت 0/03 میکرون می باشد. به این ترتیب می توان سایز و وزن سیم مفتولی مسوار تولید شده در کارخانه های مختلف را به دست آورد.

خرید سیم مفتول مسوار

قیمت روز سیم مفتولی مسوار

اولین موضوع تاثیر گذار بر قیمت روز سیم مفتولی مسوار را می توان نوسانات قیمت مواد اولیه دانست. با توجه به این که بخشی از این مواد اولیه از کشور های دیگر که تولید کننده هستند وارد می شود و قیمت ارز ثابت نیست و هر روزه شاهد تغییراتی در قیمت هستیم. از طرفی تعرفه هایی که برای واردات انواع کالا در گمرک ها وجود دارد باعث شده است که، قیمت این سیم ها متغیر باشند. هزینه هایی که برای حمل و نقل این مواد تا کارخانه اختصاص داده می شود از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت روز سیم مفتولی مسوار می باشد. هر کارخانه با توجه به این که چه مقدار از این مواد اولیه را برای تولید خود مورد استفاده قرار خواهد داد، قیمتی را برای محصول خود در نظر می گیرد. بنابراین می توان گفت برند تولید کننده این محصول می تواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد. در بازار دو گروه از این سیم ها وجود دارند. گروهی که ساخته داخل می باشند و گروهی وارداتی هستند که قیمت نوع وارداتی آن قطعا بالاتر خواهد بود. در خرید این محصول توجه داشته باشید که قیمت بالا نمی تواند دلیلی بر کیفیت محصول باشد و این نکته را باید در نظر بگیرید که مسائل دیگر باعث بالا رفتن قیمت نوع وارداتی آن شده است. بنابراین می توان گفت قیمت روز سیم مفتولی مسوار از جنبه های مختلف قابل بررسی می باشد.