قیمت سیم مفتولی گالوانیزه

قیمت سیم مفتولی گالوانیزه با توجه به این که با کدام روش گالوانیزه می شود می تواند متفاوت باشد. در گالوانیزه کردن این مفتول ها از دو روش سرد و گرم استفاده می کنند که این کار باعث می شود تا در هر محیطی با هر نوع آب و هوایی بتوان از این مفتول ها استفاده کرد. با توجه به این که در روش های گالوانیزه کردن چه مقدار فلز روی ، برای این سیم ها مورد استفاده قرار می گیرد می توان قیمتی متفاوت را برای آن در نظر گرفت. طبیعی است که هر چه میزان این فلز بیشتر باشد هزینه ی تولیدی آن بالاتر خواهد بود و در نتیجه قیمت تمام شده ای که برای خریدار در نظر می گیرند بیشتر خواهد بود. در بین دو ورش گفته شده گالوانیزه گرم قیمت بالاتری نسبت به گالوانیزه سرد دارد. با توجه به این که این محصول در ضخامت های مختلف وارد بازار می شود می توان گفت قیمت سیم مفتولی گالوانیزه را می توان بر اساس ضخامت آن مورد محاسبه قرار داد. گاهی برای فروش و قیمت گذاری سیم های مفتولی گالوانیزه از روش کیلویی استفاده می کنند و با توجه به این که هر کلاف چه وزنی دارد قیمتی مشخص را برای آن در نظر می گیرند. برخی از انواع این سیم های مفتولی در بازار ایران کاربرد بیشتری دارند و میزان تقاضا برای آن ها بیشتر است که این نوع از سیم های مفتولی گالوانیزه در مقایسه با موارد دیگر قیمت بالاتری خواهند داشت. بنابراین می توان گفت نوع تقاضای شما و این که در چه کاری می خواهید از این مفتول ها استفاده کنید در قیمت نهایی می تواند تاثیر گذار باشد. برای این که بتوانید بهترین نوع این سیم های مفتولی را انتخاب و خریداری کنید بهتر است با ویژگی های گفته شده آشنایی داشته باشید تا با اطلاع دقیق از قیمت سیم مفتولی گالوانیزه اقدام به خرید کنید.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/12   ساعت: 15:52

ردیفضخامت(mm)محل تحویلواحدقیمت
10/5کیلوگرم268100
20/7کیلوگرمتماس بگیرید
30/8کیلوگرمتماس بگیرید
40/9کیلوگرمتماس بگیرید
51کیلوگرمتماس بگیرید
61/2(رابیتس بندی)کیلوگرم187800
71/5(اسکوپ)کیلوگرمتماس بگیرید
82/2کیلوگرم168700
92/5کیلوگرم168700
103کیلوگرم168700
114کیلوگرم168700

سیم مفتولی گالوانیزه

تولید سیم مفتولی گالوانیزه

تولید سیم مفتولی گالوانیزه

تولید سیم مفتولی گالوانیزه با توجه به این که چه نوع کاربردی خواهد داشت به روش های مختلف امکان پذیر است. روش هایی که برای تولید این نوع مفتول ها مورد استفاده قرار می گیرد به دو دوسته گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تقسیم بندی می شود. در روش گالوانیزه سرد بعد از انجام تمام مراحل تمیز کاری مفتول سیاه، آن را وارد حمام داغ گالوانیزاسیون می کنند. در روش سرد این کار به وسیله ی جریان الکتریکی انجام می گیرد به این صورت که مفتول را وارد وان مذاب روی می کنند و این فلز به وسیله ی فرآیند الکترولیز بر روی مفتول می چسبد. بعد از خارج کردن مفتول از وان آن را به سرعت سرد می کنند. میزان فلز روی که در این روش بر روی مفتول سیاه قرار می گیرد نسبت به روش گرم نازک تر است و به همین دلیل مقاومت این روش کمتر خواهد بود. تولید سیم مفتولی گالوانیزه به روش گرم به این صورت است که، ابتدا مفتول سیاه را از وان اسید عبور می دهند تا اکسید زدایی شود. سپس آن را درون مخزن مذاب روی قرار می دهند. بعد از مدتی که روی بر روی آن چسبید آن را در دستگاه خنک کننده قرار می دهند. خنک کردن این مفتول ها به آرامی و به وسیله ی آب و هوا انجام می گیرد. در واقع در این روش فلز روی با اکسیژن واکنش می دهد و زینک اکساید را تولید می کند. زینک اکساید تولید شده با دی اکسید کربن واکنش می دهد و در نتیجه یک لایه مقاوم در برابر خوردگی ایجاد می کند. این نوع گالوانیزه، مفتول ها را در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم کرده و می توان از آن در شرایط مختلف آب و هوایی استفاده کرد. به این ترتیب می توان فرایند تولید سیم مفتولی گالوانیزه را انجام داد.

انواع سیم مفتولی گالوانیزه

انواع سیم مفتولی گالوانیزه

انواع سیم مفتولی گالوانیزه را می توان با روش های مختلف دسته بندی کرد. گاهی این دسته بندی ها بر اساس اندازه آن ها انجام می گیرد. در این دسته بندی، مفتول های گالوانیزه به اندازه های 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 23، 24، 25 و 26 تقسیم بندی می شوند که هر یک با توجه به ضخامت و وزنی که دارند در یک کار ویژه مورد استفاده قرار می گیرند. نوع دیگر دسته بندی که برای این مفتول ها در نظر می گیرند بر اساس روش تولیدی آن می باشد. به طور کلی دو روش برای ساخت مفتول های گالوانیزه وجود دارد که شامل مفتول گالوانیزه گرم و مفتول گالوانیزه سرد می باشد. در این مورد هم هر روش ساخت ویژگی هایی به مفتول می دهد که آن را مناسب برای انجام کار خاصی می کند. انواع سیم مفتولی گالوانیزه را می توان با توجه به کشور سازنده آن تقسیم بندی کرد. در ایران در رابطه با این حوزه دو تقسیم بندی وجود دارد. سیم مفتولی گالوانیزه ایرانی و سیم مفتولی گالوانیزه چینی از انواع این مفتول ها می باشند. در مفتول های ایرانی گرمای واقعی باعث گالوانیزه شدن این محصولات می شوند و همین موضوع باعث می شود تا مقاومت نوع ایرانی در برابر زنگ زدگی بالاتر از نوع چینی باشد. مزیتی که برای نوع چینی می توان در نظر گرفت را می توان در انعطاف بالا و یکنواختی ضخامت آن ها دانست. ضخامت یکنواخت در این نوع مفتول های گالوانیزه باعث شده است تا تلرانس وزنی به حداقل میزان خود برسد و از این جهت در محاسبات قبل از پروژه می تواند بسیار کمک کننده باشد. برای این که بتوانید بهترین نوع مفتول گالوانیزه را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد باید انواع سیم مفتولی گالوانیزه را بشناسید تا با آگاهی یکی از آن ها را انتخاب کنید.

کاربرد سیم مفتولی گالوانیزه

کاربرد سیم مفتولی گالوانیزه

کاربرد سیم مفتولی گالوانیزه را در صنایع مختلف می توان دید. این مفتول ها با داشتن ویژگی های خاص در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین کاربرد این مفتول ها را می توان در پروژه های عمرانی برای اتصال مصالح ساختمانی به یکدیگر دانست. مفتول های گالوانیزه به دلیل استحکام بالایی که دارند برای پروژه های عمرانی می توانند گزینه ی مناسبی باشند. در پروژه های عمرانی علاوه بر این که در اتصالات از این مفتول ها استفاده می کنند، برای پر کردن مواد در سایت های ساختمانی نیز از آن استفاده می کنند. دلیل دیگری که از این محصولات در پروژه های عمرانی استفاده می کنند را می توان سازگاری آن در هر شرایط آب و هوایی دانست. این محصول با مقاومت بالایی که در برابر خوردگی یا زنگ زدگی دارد در محیط های مختلف قابل استفاده می باشد.کاربرد سیم مفتولی گالوانیزه را در مکان هایی که نیاز به حصار کشی  یا نصب سیم خاردار باشد هم می توان دید. این مفتول ها به دلیل استحکام کششی که دارند برای نصب تابلو ها و یا نقاشی ها بر روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا کلکسیونر ها برای نصب تابلو های خود از این سیم ها استفاده می کنند. در بافت انواع توری های مختلف مانند توری های حصاری، توری های مرغی، توری های گابیون، توری های مش، توری های جوشی، توری های پرسی و … می توان از سیم های مفتولی گالوانیزه استفاده کرد. معمولا در مواردی که از این نوع مفتول ها استفاده می کنند نمی توان جایگزین دیگری را برای آن انتخاب کرد و بهترین گزینه در این موارد همین مفتول های گالوانیزه می باشند. استحکام بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی مهمترین دلیل کاربرد سیم مفتولی گالوانیزه می باشد.

سایز و وزن سیم مفتولی گالوانیزه

سایز و وزن سیم مفتولی گالوانیزه با توجه به این که در ضخامت های مختلفی تولید می شوند رنج گسترده ای را به خود اختصاص می دهند. معمولا این سیم ها را با یک نمره معرفی می کنند که این نمره، وزن و ضخامت سیم را مشخص می کند. در واقع برای این نمره ها یک سری استاندارد در رابطه با وزن و ضخامت در نظر گرفته شده است. سیم مفتولی شماره 10، سیمی با ضخامت 3 میلی متر و وزن در نظر گرفته شده برای آن 50 کیلو گرم می باشد. نمره دیگری این سیم ها نمره 12 می باشد که ضخامتی برابر 2.5 میلی متر و وزنی برابر 25 یا 50 کیلوگرم خواهد داشت. سیم هایی با نمره 14 سیم هایی هستند که ضخامت آن ها 2 میلی متر و وزن 25 یا 50 کیلو گرم دارند. سیم های نمره 16 با ضخامت 1.5 میلی متر و وزن 25 کیلو گرم وارد بازار می شوند. سایز و وزن سیم مفتولی گالوانیزه در رابطه با سیم های نمره 18 به این صورت است که ضخامتی برابر 1.2 میلی متری و وزنی برابر 25 کیلو گرم دارند. این نوع مفتول گالوانیزه را می توان پر مصرف ترین نوع سیم های مفتولی دانست. سیم های نمره 20 با ضخامت 0/9 و وزن 25 کیلو گرم به بازار عرضه می شوند ک بعد از سیم های نمره 18 بیش ترین مصرف را در صنایع مختلف دارند. سیم نمره 22 را می توان با ضخامت 0/7 میلی متر و وزن 25 کیلو گرم در بازار یافت. سیم هایی که نمره آن ها 24 می باشد ضخامت آن ها در حدود 0/55 تا 0/56 میلی متر و وزن آن ها در حدود 25 کیلو گرم می باشد. در نهایت سیم های نمره 26 دارای ضخامت 0/48 میلی متر و وزن 25 کیلو گرم می باشد. به این ترتیب می توان سایز و وزن سیم مفتولی گالوانیزه را بررسی کرد.

خرید سیم مفتولی گالوانیزه

قیمت روز مفتولی گالوانیزه

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی قیمت روز سیم مفتولی گالوانیزه تاثیر گذار خواهد بود را می توان روش تولیدی آن دانست. هر کارخانه برای تولید این محصول از روش های مختلفی مانند گالوانیزه گرم یا سرد استفاده می کند که هر یک از این روش ها هزینه های خاص خود را خواهند داشت و بر قیمت محصول نهایی تاثیر گذار خواهند بود. از طرفی نوع دستگاه های استفاده شده در هر خط تولید می تواند یکی دیگر از مواردی باشد که بر قیمت این محصول تاثیر گذار خواهد بود. با توجه به این که برای ساخت این مفتول ها از وایرود استفاده می کنند قیمت آن می تواند به شدت تاثیر گذار باشد. کارخانه با توجه به این که از چه نوع وایرود استفاده می کند قیمت روز سیم مفتولی گالوانیزه را مشخص خواهد کرد. نوساناتی که در قیمت انرژی به خصوص نفت وجود دارد باعث افزایش هزینه تولید می شود که این موضوع باعث می شود قیمت روزانه این مفتول ها تغییر کنند. از سوی دیگر هزینه ی حمل و نقل، نیروی انسانی و … می توانند از دلایل دیگر نوسانات قیمت باشند. با توجه به این که مواد اولیه برای تولید این محصولات در داخل کشور به حد کافی وجود ندارد گاهی نیاز است برای پاسخ به تقاضای بازار اقدام به واردات مواد اولیه کرد. بنابراین در هر مقطع زمانی نوسانات بازار ارز می تواند تاثیر خود را بر بازار مفتول های گالوانیزه بگذارد. بهترین روش اطلاع از قیمت روز مفتول گالوانیزه ارتباط با مراکز توزیع کننده آن می باشد.