قیمت شش پر ترانس

قیمت شش پر ترانس هم مانند همه ی محصولات مشابه با توجه به عوامل مختلف تعیین می شود. در بازار ایران یک سری استاندارد های مشخص وجود دارد که قیمت ها باید حول این استاندارد ها تعیین شوند. البته همه ی ما می دانیم قیمت این نوع محصولات معمولا با توجه به بازار جهانی تعیین می شود اما توجه به بازار داخلی یکی از مهم ترین موضوعات در رابطه با قیمت گذاری این محصول می باشد. همان طور که می دانید شش پر ترانس از مواد اولیه مختلفی مانند فولاد، استیل یا آهن تولید می شود. هر یک از این مواد اولیه می توانند هزینه های متفاوتی را برای قسمت تولیدی داشته باشند. بنابراین برای این که بتوان قیمت نهایی را تعیین کرد اولین نکته قابل تامل قیمت مواد اولیه می باشد. نکته ی مهمی که در تعیین قیمت شش پر ترانس با توجه به مواد اولیه آن وجود دارد این است که، قیمت این مواد اولیه هم به عوامل دیگری وابسته است که به طور غیر مستقیم تاثیر خود را بر قیمت نهایی خواهند گذاشت که البته ذکر این موارد از حوصله ی بحث ما به دور است. با توجه به این که شش پر ترانس ظاهری زیبا دارد و شفافیت و براقیت ظاهری بالایی را برای آن در نظر می گیرند، بالا بودن قیمت آن نسبت به موارد مشابه دور از انتظار نیست. علاوه بر نکات گفته شده با توجه به این که این محصول در اندازه های مختلفی به بازار عرضه می شود قیمت های متفاوتی را هم می توان برای آن در نظر گرفت. برخی از کارخانه های تولید کننده حجم سفارشات را هم در تعیین قیمت های خود موثر می دانند و برای سفارش هایی که بالاتر از یک حد معین باشد تخفیف هایی را در نظر می گیرند که این موضوع باعث می شود قیمت شش پر ترانس در تیراژ بالا کاهش یابد.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30

شش پر ترانس کارخانه کشش علم و صنعت


آخرین بروزرسانی:1399/04/01   ساعت: 16:38

ردیفسایز(mm)طول(متر)محل تحویلواحدقیمت(ریال)
16 الی 14درخواستیپاکدشتکیلوگرم130000
26 الی 100درخواستیپاکدشتکیلوگرم120000

شش پر ترانس

تولید شش پر ترانس

تولید شش پر ترانس

برای تولید شش پر ترانس از روش های مختلفی می توان استفاد کرد اما معمولا از روش نورد گرم برای تولید شش پر ترانس استفاده می کنند. روش های مختلف تولیدی که برای این محصول در نظر می گیرند باعث شده است تا محصول تولید شده ویژگی های مختلفی داشته باشد و در موارد مختلفی بتوان از آن استفاده کرد. پس می توان گفت اساس کار تولید این محصول عملیات نورد گرم است که مواد بعد از این مرحله پولیش کاری می شوند تا سطحی صاف و یکدست داشته باشند. هر چه میزان پولیش کاری بیشتر باشد کیفیت محصول بالاتر خواهد بود. به همین دلیل این محصول را به دو دسته تک پولیش و دو پولیش تقسیم می کنند. در واقع بهتر است این موضوع را این طور بیان کنیم که میله های فولادی تولید شده اگر صیقل داده شوند به ترانس شش پر تبدیل می شوند. بعد از این که آماده سازی مواد اولیه محصول مورد نظر انجام گرفت در مرحله بعدی تولید شش پر ترانس باید میله ها را شکل داد. همان طور که از نام این محصول بر می آید میله ها باید به شکل شش ضلعی یا شش گوش شکل داده شوند. بعد از این مرحله میله ها را وارد بخش برش می کنند تا در اندازه مورد نظر برش خورده شوند. معمولا در کارخانه های داخل ایران این میله ها را در اندازه 6، 9 و یا 12 متری برش می دهند و در بازار هم بر اساس همین اندازه ها آن ها را به فروش می رسانند. این که هر یک از مراحل تولید چگونه انجام می شود و در طی هر فرآیند از چه دستگاهی استفاده می کنند در کیفیت نهایی محصول بسیار تاثیر گذار خواهد بود. به ترتیبی که گفته شد می توان کار تولید شش پر ترانس را به انجام رساند.

انواع شش پر ترانس

انواع شش پر ترانس

اگر بخواهیم به طور کلی یک دسته بندی برای انواع شش پر ترانس در نظر بگیریم با کاری دشوار رو به رو می شویم و اصولا این نوع دسته بندی برای این محصول حداقل در بازار ایران یافت نمی شود. شاید با ذکر این نکته سوالی که برای شما پیش آید این باشد که چگونه می توان از نوع مناسب این محصول برای کار خود بهره برد و بهترین نوع آن را انتخاب کرد. باید گفت با توجه به این که برای انتخاب محصول معمولا ویژگی ها و دسته بندی محصول مورد نظر را در نظر می گیرند بنابراین سوال ایجاد شده کاملا درست و به جا می باشد. فروشندگان این محصول برای این که خریداران را از سردرگمی نجات دهند و به خرید آن ها سمت و سویی دهند دسته بندی های جزیی برای انواع شش پر ترانس در نظر گرفته اند. برای مثال در این دسته بندی ها می توان به مواد اولیه مورد استفاده در ساخت شش پر ترانس اشاره کرد. با توجه به این که این محصول از دو ماده اولیه آهنی یا فولادی ساخته می شود آن را در این دو گروه دسته بندی می کنند. هم چنینی با توجه به این که شش پر ترانس فولادی از آلیاژ های ST44، CK45، MO40 و ST52 ساخته می شوند این نوع دسته بندی را هم می توان برای آن لحاظ کرد. رایج ترین نوعی که برای دسته بندی این محصول در بازار فروش آن در نظر می گیرند دسته بندی بر اساس اندازه آن می باشد. با توجه به این که در موارد مختلفی از شش پر ترانس استفاده می کنند اندازه آن می تواند یکی از مشخصه های مهم در انتخاب باشد. بنابراین این محصول را در سه دسته 6، 9 و 12 متری گروه بندی کرده اند. به این ترتیب می توان انواع شش پر ترانس را دسته بندی کرد.

کاربرد شش پر ترانس

کاربرد شش پر ترانس

کاربرد شش پر ترانس را با توجه به ویژگی هایی خاصی که دارد در نظر می گیرند. این نوع میلگرد ها به دلیل استحکام بالایی که دارند مورد توجه صنایع بسیاری قرار گرفته است. از طرف دیگر ظاهر زیبا و زیبایی بصری که این نوع میلگرد ها دارند آن ها را برای استفاده در موارد فراوانی مناسب کرده است. معمولا از میلگرد های شش پر ترانس که به صورت خام تولید می شوند در صنایعی مانند ساخت و ساز استفاده می کنند و در نوعی که این میلگرد ها ماشین کاری شده باشند در صنایعی که به تولید قطعه می پردازند کاربرد خواهند داشت. از جمله این صنایع می توان به صنایع ماشین سازی، صنایع ماشین آلات صنعتی و یا صنایع ماشین آلات نساجی اشاره کرد. از موارد دیگری که در رابطه با کاربرد شش پر ترانس می توان به آن اشاره کرد ساخت انواع شافت ها و ساخت انواع پیچ و مهره می باشد. برای ساخت انواع اتصالات استیل از نوع استیل شش پر ترانس استفاده می کنند. به طور کلی اگر بخواهیم موارد دیگری را در رابطه با کاربرد این محصول بیان کنیم باید به ساخت انواع چرخ دنده گیربکس ها، تولید انواع شابلون و سمبه، ساخت انواع قطعات نازل، ساخت انواع قطعات کشاورزی و … اشاره کرد. در صنایع ریل سازی برای ساخت ریل ها، ساخت شاسی ماشین آلات سنگین، قلم صنعتی، ساخت قطعات جرثقیل ها و ساخت نگهدارنده تیغه های برش از موارد دیگری است که می توان حضور شش پر ترانس در آن ها را دید. در نهایت باید گفت برای این که بتوانید به درستی از شش پر ترانس استفاده کنید و بهترین نوع آن را انتخاب کنید که متناسب با کار شما باشد باید با ویژگی ها و موارد کاربرد شش پر ترانس به طور کامل آشنایی داشته باشید.

سایز و مشخصات شش پر ترانس

در رابطه با سایز و مشخصات شش پر ترانس باید گفت که این محصول مقاومت بالا در برابر انواع خوردگی و زنگ زدگی، قابلیت استحکام کششی بالا، توانایی ساخت بالا و خواص مکانیکی عالی دارد که آن را نسبت به موارد مشابه در سطح بالاتری قرار داده است. برای اندازه و مشخصات شش پر ترانس استاندارد هایی در تمام کشور های تولید کننده وجود دارد که باید از آن ها تبعیت کنند. برای مثال شش پر ترانس تولید شده در کارخانه های ایرانی طبق استاندارد روسیه عمل می کنند که این استاندارد ها باید بر روی پلاکی که همراه این محصول ارائه می شود حتما درج شوند تا خریدار بتواند ویژگی های محصول مورد نظر خود را بشناسد. این استاندارد ها معمولا بر اساس اقلیم هر منطقه در نظر گرفته می شود. در رابطه با سایز و مشخصات شش پر ترانس باید گفت که طول این میلگرد ها یکی از موارد مهم می باشد. معمولا این محصول در داخل ایران در سه گروه 6، 9 و 12 متری دسته بندی می شود. البته در کشور های دیگر این میزان با توجه به استاندارد ها می تواند متغیر باشد. با توجه به طولی که برای شش پر ترانس در نظر می گیرند باید اندازه و قطری هم برای آن در نظر گرفت. معمولا سایز شش پر ترانس بین 8 میلی متر تا 120 میلی متر متغیر می باشد. البته اگر میزان و حجم سفارش مشتری در حد قابل قبولی بالا باشد با توجه به نیاز مشتری می توان این مقادیر و اندازه ها را تغییر داد که البته باید گفت این تغییرات هم باید طبق استاندارد های تعیین شده باشند. به این ترتیب به راحتی می توان با شناخت سایز و مشخصات شش پر ترانس به انتخابی دقیق و مناسب رسید و خریدی مطمئن انجام داد.

خرید شش پر ترانس

قیمت روز شش پر ترانس

قیمت روز شش پر ترانس به شدت به نوسانات قیمت مواد اولیه آن وابسته است. مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت شش پر ترانس عمدتا از جنس فولاد می باشد. فولاد یکی از مواردی است که در بازار داخلی و بازار جهانی به شدت دچار نوسان قیمت می باشد و در واقع بهتر است بگوییم قیمت آن در بازار داخل بر اساس بازار جهانی تعیین می شود. برای این نوسانات قیمت می توان به مواردی مانند قیمت ارز اشاره کرد. قیمت ارز با توجه به سیاست های جهانی و روابطی که بین کشور ها وجود دارد دائما در حال تغییر می باشد. به همین دلیل در بخشی از تولیدات که مجبور به واردات فولاد از کشور های دیگر می شویم نوسانات قیمت محصول محسوس می باشد. بورس کالا هم می تواند قیمت روز شش پر ترانس را دچار تغییر کند. با توجه به این که میزان تقاضا در بازار متغیر می باشد و این میزان تقاضا می تواند قیمت محصول مورد نظر را تغییر دهد، از این رو با کنترل این موضوع می توان قیمت محصول را نیز کنترل کرد. همان طور که می دانیم ساز و کار بورس این گونه است که با افزایش میزان عرضه قیمت سیر کاهشی پیدا می کند. میزان تولید یک محصول خاص می تواند قیمت محصول را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در رابطه با فولاد باید گفت که در چند سال اخیر میزان تولید آن به یک وضع ثبات رسیده است و همین موضوع باعث شده است که تولید محصولات فولادی نیز به ثبات کافی برسد. از این رو شاید بتوان گفت فارغ از قیمت ارز و واردات، این موضوع تا حدودی توانسته است که قیمت ها را کنترل کند. تمام موارد گفته شده را به طور غیر مستقیم می توان عاملی موثر در قیمت روز شش پر ترانس دانست.