قیمت لوله اسپیرال

قیمت لوله اسپیرال مانند سایر لوله هایی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد تحت تاثیر عوامل مختلف می تواند متفاوت باشد.. لوله های اسپیرال در ضخامت و طول متفاوت تولید و به بازار عرضه می شوند. این دو مشخصه می توانند به صورت مستقیم تاثیر خود بر قیمت این لوله ها بگذارند. قیمت لوله اسپیرال را می توان با توجه به وزن لوله ها  محاسبه کرد. روش هایی که برای ساخت این لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد در هر کارخانه متفاوت است و هر روش تولیدی هزینه های مربوط به خود را خواهد داشت. بنابراین با محاسبه ی هزینه های هر روش می توان به برآوردی درست از قیمت این نوع لوله ها رسید. کیفیت مواد اولیه که در تولیدات مورد استفاده قرار می گیرد در تعیین این قیمت ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود و هر چه میزان کیفیت بالاتر رود باید هزینه ی بیشتری را برای خرید آن پرداخت کرد. در نتیجه می توان قیمت لوله اسپیرال را وابسته به عوامل متعدد دانست.

بیشتر بخوانیدکمتر

ليست قيمت لوله اسپیرال

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/16   ساعت: 13:34

ردیفسایز(inch)ضخامت(mm)طول شاخه(m)وزن شاخه(kg)قیمت(ریال)
1248122550151500
2288122940151500
33210123370151500
44010124240151500
54810125700151500

لوله اسپیرال

تولید لوله اسپیرال

تولید لوله اسپیرال

تولید لوله اسپیرال در کارخانه های مختلف با توجه به نیاز و مصرفی که وجود دارد، به روش های مختلف انجام می گیرد. به طور کلی برای تولید این نوع لوله ها می توان پنج روش تولیدی را در نظر گرفت. در حالت کلی در مرحله ی اول تولید این نوع لوله ها ورق ها را برش داده و انتها و ابتدای فویل ها را به وسیله ی جوش زیر پودری به هم وصل می کنند. بعد از انجام این کار ابتدا و انتهای کلاف را با استفاده از غلتک صاف می کنند و لبه های ورق را با دستگاهی به نام دیسک گردان برش می دهند. در نهایت برای تنظیم زاویه ی انحنا، آن را در دستگاه های مخصوص قرار می دهند و بعد از تست التراسویک لوله ها را در اندازه های مناسب برش می دهند. در خط تولید برای ساخت این لوله ها می توان از روش O / U استفاده کرد. در این روش ابتدا ورق ها را به شکل U و سپس به شکل O در می آورند. روش دیگر در تولید لوله اسپیرال خمش غلتکی یا همان نورد هرمی است که در این روش صفحات با استفاده از غلتک، انحنای مناسب را به دست می آورند و سپس درز آن جوش می خورد. روش 2C را می توان از روش های دیگر در این مورد دانست که در آن دو قسمت لوله که قبلا به شکل C در آمده اند با استفاده از جوش روی هم قرار می گیرند. روش دیگری که می توان به آن اشاره کرد روش شکل دهی مارپیچی است که در این روش ورق ها به شکل رزوه ای که در اطراف یک پیچ قرار گرفته اند به صورت لوله در می آیند و درز بین لبه ها به وسیله ی جوش پر می شوند. روش آخری که می توان در این رابطه به آن پرداخت روش C / O است. این روش همان روش U / O است تنها با یک تفاوت که خمش بیشتری را در این روش به صفحات اعمال می کنند.. به این ترتیب می توان تولید لوله اسپیرال را مورد بررسی قرار داد.

انواع لوله اسپیرال

انواع لوله اسپیرال

انواع لوله اسپیرال را می توان از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داد. همان طور که می دانید لوله های اسپیرال از مواد اولیه ای مانند فولاد، پلی اتیلن، الیاف کربنی و … ساخته می شوند. در بازار این نوع لوله ها را بر اساس مواد اولیه به کار برده شده در تولید، آن ها را به دسته های مختلف تقسیم می کنند. این تقسیم بندی باعث می شود تا خریدار با توجه به نوع نیازی که دارد یکی از این نوع لوله ها را خریداری کند. در ساخت و تولید این نوع لوله ها می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. هر کدام از این روش ها متناسب با یک کار خاص به کار برده می شوند. بنابراین نوع دیگری که می توان به وسیله ی آن لوله های اسپیرال را دسته بندی کرد روش ساخت آن می باشد. یکی دیگر از روش هایی که در دسته بندی لوله های اسپیرال وجود دارد، دسته بندی بر اساس طول و ضخامت لوله ها می باشد. انواع لوله اسپیرال با توجه به این که دارای ابعاد مختلفی هستند، در نتیجه می توان گروه های مختلفی را برای آن در نظر گرفت. در بسیاری از سایت های فروش این محصولات می بینیم که محصولات هر برند سازنده را در گروهی جداگانه قرار داده اند تا انتخاب انواع محصول برای خریدار راحت تر باشد. در رابطه با لوله های اسپیرال هم این گونه است و با توجه به این که لوله در کدام کارخانه و تحت عنوان کدام برند تولید شده است، در دسته های مختلف تقسیم بندی می کنند. گاهی اوقات که میزان تقاضا در داخل افزایش می یابد به دلیل کافی نبودن تولیدات داخلی، لازم است تا برای رفع نیاز از واردات لوله استفاده کنیم. در بازار برای دسته بندی لوله های اسپیرال ار نوع داخلی و وارداتی آن هم استفاده می کنند تا به این ترتیب انواع لوله اسپیرال راحت تر شناخته شوند.

کاربرد لوله اسپیرال

انواع لوله اسپیرال

در صنایع مختلف می توان کاربرد لوله اسپیرال را دید. این لوله ها معمولا در صنایعی مانند نفت، گاز، آب، پتروشیمی، نیروگاه ها، آب و فاضلاب و … مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های اسپیرال به دلیل انعطاف بالا، روش های تولیدی متفاوت، یکنواختی ابعاد، مسائل اقتصادی، خواص مکانیکی مناسب و … می توانند یکی از بهترین گزینه ها در این صنایع به حساب آیند. در این صنایع برای خطوط انتقال از این لوله ها استفاده می کنند که در هر مورد باید به منطقه نصب و حجم سیالات مورد انتقال توجه کرد تا بتوان از لوله مناسب بهره برد. هر چه میزان سیالی که قرار است از این لوله ها عبور کند بیشتر باشد، فشار وارد شده بر این لوله ها هم بیشتر خواهد بود پس باید لوله هایی مقاوم تر با قطر و ضخامت بالا را انتخاب کرد. کاربرد لوله اسپیرال در سیستم آبرسانی شهری و روستایی و هم چنین زهکشی مرسوم است. از کاربرد های دیگر این لوله ها می توان به آبیاری تحت فشار در مناطق مختلف اشاره کرد. در صنعت نفت برای انتقال نفت در شبکه توزیع می توان از لوله های اسپیرال استفاده کرد. در شهر ها و روستا ها برای شبکه آب و فاضلاب در قسمت انتقال از این نوع لوله استفاده می کنند. در این حوزه برای جمع آوری فاضلاب های صنعتی، خانگی کشاورزی و … این لوله ها کاربرد دارند. هم چنین برای هدایت این موارد تا محل دفع این لوله ها می توانند گزینه ی مناسبی باشند. این لوله ها به دلیل استحکامی و مقاومتی که دارند در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل در سال های اخیر کاربرد لوله اسپیرال در صنایع مختلف رشد صعودی داشته است.

وزن و ابعاد لوله اسپیرال

وزن و ابعاد لوله اسپیرال دارای استاندارد هایی می باشد که برای ساخت و تولید آن باید به این استاندارد ها توجه کرد. لازم است که در هنگام خرید لوله های اسپیرال با آگاهی از این استاندارد ها اقدام به خرید کنید تا در روند انجام پروژه خود دچار مشکل نشوید. معمولا در استاندارد های بین المللی قطری که برای این لوله ها در نظر گرفته می شود چیزی حدود 300 تا 500 میلی متر می باشد. در بررسی ابعاد لوله ها ضخامت لوله یکی از مشخصه های مهم محسوب می شود که در مورد لوله های اسپیرال ضخامت دیواره ها بین 9 تا 25 میلی متر می تواند متغیر باشد. طولی که برای این نوع لوله ها در نظر گرفته می شود در کشور های مختلف می تواند متفاوت باشد. در حالت کلی این لوله ها در طولی بین 6 تا 50 متر تولید می شوند. اما معمولا در ایران دو طول 6 و 12 متری بیشتر مورد استفاده است و لوله ها با این متراژ تولید می شوند مگر این که بنا به سفارش مشتری این طول تغییر کند. در بررسی وزن و ابعاد لوله اسپیرال باید به سایز لوله ها هم پرداخت. سایز این لوله ها به طور معمول چیزی بین 5 تا 120 اینچ می باشد و می توانیم بازه گسترده ای را برای آن در نظر بگیریم. لوله های اسپیرال از این جهت دارای تنوع بالایی می باشند و به همین دلیل در انواع صنایع مختلف می توانیم کاربرد آن را ببینیم. وزن این لوله ها مانند تمام لوله های دیگر با توجه به طول و ضخامتی که دارند مورد محاسبه قرار می گیرد. در این رابطه با دانستن دو مشخصه طول و ضخامت لوله و قرار دادن آن در فرمول مخصوص، وزن و ابعاد لوله اسپیرال را محاسبه کنید .

خرید لوله اسپیرال

قیمت روز لوله اسپیرال

قیمت روز لوله اسپیرال تحت تاثیر عوامل مختلفی می تواند تغییر کند. تاثیر این عوامل با توجه به شرایط موجود می تواند متفاوت باشد. با توجه به شرایط اقتصادی و نوساناتی که در مورد انواع مواد اولیه دیده می شود، می توان گفت که نوسانات قیمت این لوله ها موضوعی طبیعی است. شاید در این نوسانات قیمت ها، تغییرات قیمت دلار یکی از عواملی باشد که به سرعت تاثیر خود را به طور مستقیم نشان می دهد. گاهی اوقات عدم تعادلی که در بازار بین دو موضوع عرضه و تقاضا به وجود می آید می تواند باعث تغییرات قیمت در این نوع لوله ها شود. قیمت روز لوله اسپیرال با توجه به این که با استفاده از چه نوع متریالی ساخته شده باشد می تواند تغییر کند. در ساخت لوله های اسپیرال روش های مختلفی وجود دارد که هر برند تولید کننده با توجه به روشی که برای تولید خود استفاده می کند قیمتی متفاوت را برای محصولات خود در نظر می گیرد. در نتیجه برای خریدی مطمئن باید همه ی این عوامل را مورد بررسی قرار داد تا با اطلاع کامل از قیمت روز لوله اسپیرال اقدام به خرید کرد.