قیمت لوله جدار چاه

قیمت لوله جدار چاه مانند لوله های دیگر می تواند تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر کند. قیمت این نوع لوله ها می تواند تحت تاثیر عواملی مانند ضخامت، نوع میل، جنس، برند تولید کننده، مواد اولیه و آلیاژ های مورد استفاده در آن متغیر باشد. برخی از تولید کنندگان لوله های جدار چاه با توجه به روند تولیدی که در پیش می گیرند و هم چنین میزان مواد اولیه مورد استفاده خود لیست قیمت محصولات را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. این لوله ها با توجه به این که در کارخانه های داخلی تولید می شوند نسبت به لوله های دیگر مقرون به صرفه تر محسوب می شوند و از طرفی هر چه کیفیت مواد اولیه بالاتر رود، قیمت لوله ها هم افزایش می یابد. برای این که قیمت لوله جدار چاه پایین بیاید، لازم است تا کارخانه های تولید کننده، مواد اولیه لازم را به طور مستقیم و بدون استفاده از دلالان تهیه کنند. با توجه به این که این لوله ها از فولاد ساخته می شوند در نتیجه وزن بالایی خواهند داشت و در نتیجه می توان گفت قیمت این لوله ها بر حسب وزنی که دارند مورد محاسبه قرار می گیرند. برای محاسبه قیمت لوله جدار چاه لازم است همه ی این عوامل را بررسی کرد.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/16   ساعت: 13:35

ردیفسایز(inch)ضخامت(mm)طول شاخه(m)وزن شاخه(kg)قیمت(ریال)
1666144155500
2866190152500
31066237151500
41046160151500
51266282150500
61286374151500
71466310150500
81486411151500

لوله جدار چاه

تولید لوله جدار چاه

تولید لوله جدار چاه

در تولید لوله جدار چاه می توان از چهار روش استفاده کرد که این روش ها شامل برشی، کره ای، جانسون و قوسی می باشند. با توجه به این که لوله های جدار چاه در داخل چاه ها مورد استفاده قرار می گیرند باید در برابر رطوبت و خوردگی دوام بالایی داشته باشند. این لوله ها به هر روشی که تولید شوند باید دارای مقاومت باشند. در بین روش های بالا روش جانسون با ایجاد مقاومت و کیفیت لازم در لوله ها می تواند به عنوان بهترین روش تولیدی بیان شود. روش تولیدی می تواند تاثیر مستقیم بر راندمان لوله ها داشته باشد بنابراین می توان گفت نکته ای مهم محسوب می شود. لوله های جدار چاه معمولا به صورت فلزی یا PVC تولید می شوند. برای تولید لوله جدار چاه فلزی می توان از دو وش استفاده کرد. درروش اول بعد از انجام عملیات نورد ورق های فلزی را با استفاده از دستگاه خم کرده و سپس شکل استوانه ای به آن می دهند و درز ایجاد شده بر روی این استوانه را طی فرآیند جوشکاری پر می کنند. در روش دوم یک چرخش زاویه ای در ورق فلزی ایجاد می کنند و درز های مار پیچی را روی آن شکل می دهند. در تولید لوله های PVC همان روند قبلی را در پیش می گیرند با این تفاوت که پوشش اطراف غلاف به شکل یک مجموعه و همراه هم به لوله جدار چاه می چسبند که معمولا جنس آن از فوم می باشد. به این ترتیب تولید لوله جدار چاه به این روش هم انجام می گیرد.

انواع لوله جدار چاه

انواع لوله جدار چاه

انواع لوله جدار چاه را بر اساس ضخامت  و قطری که دارند می توان در گروه های مختلف دسته بندی کرد. قطر این لوله ها با توجه به سفارش مشتری و اندازه دهانه چاه ها می تواند متغیر باشد. انواع این لوله را بر اساس ضخامتی که دارند در 6 گروه دسته بندی می کنند. گروه اول لوله هایی با قطر 10 اینچ می باشند که ضخامت آن ها معمولا به اندازه 4 میلی متر می باشد. در واقع این نوع لوله کم ضخامت ترین لوله جدار چاهی است که در مواقع خاص مورد کاربرد قرار می گیرد. گروه دیگری که در این دسته بندی می توان بیان کرد تقریبا شبیه گروه اول هستند. قطر مورد نظر برای لوله های جدار چاه در این گروه 10 اینچ و ضخامت آن 4/37 میلی متر در نظر گرفته می شود. دسته ی دیگری که در انواع لوله جدار چاه لوله هایی با قطر 10 اینچ و ضخامت 4/5 میلی متر می باشد. این گروه از لوله های جدار چاه کاربرد گسترده ای دارد و بیشتر مهندسان و طراحان از این نوع لوله استفاده می کنند. دسته ی چهارم لوله های جدار چاه لوله هایی با همان قطر دهانه 10 اینچ ولی با ضخامت 4/85 میلی متر می باشند. دسته ی دیگر لوله های جدار چاه با ضخامت های 5 میلی متر به بالا به بازار عرضه می شوند و در واقع جزء لوله های با ضخامت محسوب می شوند. گروه آخری که در این نوع لوله ها وجود دارد لوله هایی با ضخامت 5/4 میلی متر و قطر دهانه 10 اینچ می باشند و بیشترین ضخامت انواع لوله جدار چاه را دارند.

کاربرد لوله جدار چاه

کاربرد لوله جدار چاه

کاربرد لوله جدار چاه را می توان از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داد. از جمله مهم ترین کاربرد این لوله ها می توان گفت که لوله جدار چاه باعث پایین آمدن هزینه های مربوط به چاه ها می شوند. این لوله ها هزینه لایروبی چاه ها و یا تغییر دادن محل چاه ها را در حد قابل قبولی کاهش می دهند. لوله های جدار چاه به دلیل شکل ظاهری و شیار هایی که دارند مانع از انسداد چاه ها می شوند. از دیگر کاربرد های اصلی این نوع لوله ها می توان به این موضوع اشاره کرد که لوله های جدار چاه باعث افزایش طول عمر مفید چاه ها می شوند و در نتیجه می توانند از لحاظ اقتصادی هم به صرفه باشند. دلیل دیگری که از این لوله ها در چاه ها استفاده می کنند را می توان جلوگیری از به وجود آمدن جریان های آشفته دانست که در چاه ها ایجاد می شوند. این جریان های آشفته با ضربه هایی که به دیواره ی چاه وارد می کنند باعث خرابی و فروریختن چاه می شوند. در نتیجه کاربرد لوله جدار چاه در این مورد این است که، با جلوگیری از این برخورد ها مانع از فروریختن چاه می شوند. ممکن است در چاه ها از ابزاری مانند لوله مغزی یا هر ابزار دیگری استفاده کنند که در این صورت حفظ و نگهداری این ابزار ها به عهده  لوله جدار چاه است. از طرفی این لوله ها از ورود دانه هایی مانند شن از درون مخزن به درون چاه جلوگیری می کنند و مانع از آلودگی آب چاه می شوند. لوله های جدار چاه لایه های کم فشار چاه را از لایه های پر فشار آن جدا می کنند و می توان گفت این موضوع مهم ترین کاربرد لوله جدار چاه را نشان می دهد.

ابعاد و وزن لوله جدار چاه

ابعاد و وزن لوله جدار چاه می تواند تاثیر مستقیم بر روی کارکرد آن داشته باشد و معمولا برای انتخاب این لوله ها در مصارف مختلف حتما باید به ابعاد و وزن آن توجه کرد. با توجه به این که چاه ها در سایز  و قطر های متفاوت موجود می باشند سایز لوله ها هم متناسب با آن ها باید تغییر کنند. معمولا در کارخانه های داخلی این لوله ها در سایز 10 تا 14 اینچ ساخته می شوند و می توان متناسب با نیاز یکی از آن ها را انتخاب کرد. در بررسی ابعاد و وزن این لوله ها باید به نکته ی دیگری هم توجه کرد و آن ضخامت لوله  ها می باشد. ضخامت لوله های جدار چاه با توجه به مصرف آن در چاه های مختلف باید متفاوت باشد تا مصرف کننده به راحتی بتواند محصول مورد نظر خود را خریداری کند. ضخامت این لوله ها معمولا بین 5 تا 8 میلی متر متغیر می باشد و با توجه به چاه مورد نظر می توان یکی از این لوله ها با ضخامت مناسب را انتخاب کرد. در رابطه با ابعاد و وزن لوله جدار چاه باید گفت که سایز و ضخامت این لوله ها در ارتباط مستقیم با وزن آن می باشند و برای محاسبه وزن لوله ها باید سایز و ضخامت آن را محاسبه کرد. این لوله ها با توجه به این که ضخامت و سایز مختلفی دارند در نتیجه وزن های مختلفی را هم می توان برای آن در نظر گرفت. لوله های جدار چاه هم مانند اکثر لوله های دیگر در دو طول 6 و 12 متر وارد بازار می شوند و با توجه به مسیری که بین چاه و خط انتقال وجود دارد می توان طول مورد نظر را تعیین کرد. بنابراین در چاه های مختلف در مناطق جغرافیایی متفاوت باید به موضوع ابعاد و وزن لوله جدار چاه توجه کرد.

خرید لوله جدار چاه

قیمت روز لوله جدار چاه

قیمت روز لوله جدار چاه با توجه به ویژگی های فیزیکی لوله و کیفیت آن می تواند تغییر کند. برای قیمت گذاری روزانه دو موضوع مهم را مورد بررسی قرار می دهند. موضوع اول سایز لوله های جدار چاه و دیگری کیفیت مواد به کار برده شده در آن است. لوله های با دوام تر فشار بیشتری را تحمل می کنند و با توجه به نقشی که این لوله ها دارند تحمل فشار نکته ای مهم می باشد. بنابراین بهتر است کیفیت را فدای قیمت پایین تر نکنید و در انتخاب این لوله ها سعی کنید لوله ای با کیفیت حتی به قیمت بالا تهیه کنید. همان طور که گفتیم قیمت روز لوله جدار چاه با توجه به سایزی که به بازار ارائه می شود می تواند متغیر باشد. هر سایزی که از این لوله ها تولید می شود متناسب با یک کار خاص خواهد بود و طبیعی است که هر چه سایز لوله ها بیشتر باشد مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت آن هم بیشتر خواهد بود و در نتیجه لوله ها قیمت بالاتری خواهند داشت. پس با توجه به نکته ی بیان شده لوله های طولانی تر قیمت بالاتری هم خواهند داشت. ضخامت و سایزی که برای هر لوله جدار چاه در نظر گرفته می شود تاثیر مستقیم بر وزن آن خواهد داشت و هر چه وزن این لوله ها بیشتر شود قیمت آن هم بالاتر خواهد رفت. در نتیجه لازم است در بررسی قیمت روز لوله جدار چاه این عوامل را در نظر گرفت.