قیمت لوله مبلی

قیمت لوله مبلی بر خلاف قیمت لوله های دیگر که بر حسب شاخه بیان می شوند، بر اساس وزن آن تعیین می گردد و در واقع باید گفت قیمت این لوله های سبک در واحد وزن بیان می شود.  بنابراین می توان گفت طول این لوله ها چنان اهمیتی در قیمت گذاری ها ندارد. این لوله ها با وجود سبک بودن نسبت به لوله های دیگر قیمت بالاتری دارند اما با وجود این موضوع استفاده از لوله مبلی برای کسانی که نیاز به استفاده از لوله های سبک با ضخامت پایین دارند می تواند به صرفه و قابل قبول باشد. در بسیاری از قیمت گذاری هایی که در رابطه با لوله های مبلی انجام می گیرد موضوع مورد توجه ضخامت این لوله ها است و بر اساس ضخامت لوله ها قیمت آن تعیین می شود. دلیل این نوع قیمت گذاری را می توان میزان مصرف مواد اولیه در این لوله دانست. قیمت لوله مبلی در صورتی که ضخامت بالاتری داشته باشند، بالاتر خواهد بود چرا که مواد اولیه بیشتری برای ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است. مواد اولیه مورد استفاده در این لوله ها، ورق های روغنی هستند و با محاسبه این که چه مقدار از این ورق ها در این لوله ها مورد استفاده قرار گرفته است و محاسبه سایر هزینه هایی که در تولید وجود دارد می توانید به برآورد دقیقتری از قیمت لوله مبلی داشته باشید .

بیشتر بخوانیدکمتر


آخرین بروزرسانی:1399/05/16   ساعت: 13:33

ردیفسایز(mm)ضخامت(mm)طول شاخه(m)محل تحویلقیمت(ریال)
1100.9 الی 1.256تهران220000
2130.9 الی 1.256تهران220000
3160.9 الی 1.256تهران220000
4180.9 الی 1.256تهران220000
5200.9 الی 1.256تهران220000

لوله مبلی

تولید لوله مبلی

تولید لوله مبلی

تولید لوله مبلی با استفاده از فرآیند نورد با روش های مختلف انجام می گیرد. برای ساخت این لوله ها از روش طولی نورد استفاده می کنند. معمولا رایج ترین روشی که برای کاهش زیاد ضخامت لوله های مبلی مورد استفاده قرار می گیرد روش نورد فشاری است. در بین روش های گفته شده روش پیلگر به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد مهم تر از بقیه روش ها محسوب می شود. برای انجام این فرآیند می توان از دو دمای سرد و داغ استفاده کرد. در دمای سرد دمای انجام فرآیند پایین تر از دمای تبلور فلز باقی می ماند. این کار با استفاده از سیستم خنک کننده انجام می گیرد ولی در دمای داغ دمای انجام فرآیند بیش تر از دمای تبلور فلزات می شود. تولید لوله مبلی به روش دمای سرد برای همه ی فلز ها مناسب است . در استفاده از روش نورد سرد ساختار ریز دانه ها بهبود پیدا می کند و قطر داخلی و خارجی به سرعت کاهش می یابند و حتی در برخی موارد این کاهش به 100 درصد هم می رسد. تولید با استفاده از روش نورد سرد در دو روش دو غلتکه و سه غلتکه انجام پذیر است و هر کدام در عین این که کار کاهش ضخامت فلزات را انجام می دهند اما روش های کاملا متفاوتی در تولید لوله مبلی محسوب می شوند.

انواع لوله مبلی

انواع لوله مبلی

انواع لوله مبلی به دلیل ویژگی های خاصی که در طی فرآیند تولید به دست می آورند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها به دلیل داشتن ویژگی هایی مانند دقت ابعادی در قطر و ضخامت، جوش پذیری، قابلیت آبکاری، قابلیت کشش سرد، فرم پذیری بالا، کیفیت سطحی مطلوب و … مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها معمولا با روش های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند . در روش دیگری که برای دسته بندی انواع لوله مبلی در نظر می گیرند بر اساس وزن لوله ها است و هر لوله متناسب با وزنی که دارد برای یک کار مشخص در نظر گرفته می شود. می توانیم بگوییم وزن در این لوله ها اهمیت بالایی دارد و این اهمیت از دو جهت قابل بررسی است. یکی این که وزن این محصولات عاملی برای قیمت گذاری آن است و از جهت دیگری عاملی برای دسته بندی محسوب می شود. در این دسته بندی می توانیم ضخامت لوله های مبلی را هم در نظر بگیریم. این لوله ها معمولا در ضخامت های پایین تولید می شوند اما همین ضخامت های پایین هم شامل دسته های مختلفی می شوند که می توان برای هر کدام دسته بندی جداگانه در نظر گرفت. معمولا دو عنصر وزن و ضخامت برای دسته بندی انواع لوله مبلی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد لوله مبلی

کاربرد لوله مبلی

امروزه کاربرد لوله مبلی نسبت به گذشته در صنعت افزایش یافته است و صنعت گران با شناخت هر چه بیشتر ویژگی های این لوله ها بیشتر تمایل به استفاده از آن ها را پیدا کرده اند. دلیل آن مقاومت بالا و تحمل بالای این لوله ها در برابر فشار است. این لوله ها به دلیل داشتن وزن پایین می تواند گزینه ی مناسبی برای انواع صنایع باشند. لوله های مبلی معمولا در ضخامت های پایین تولید می شوند و این ضخامت های پایین برای کار هایی که نیاز به دقت زیاد دارند می تواند بسیار مناسب باشد. در صنعت خودرو سازی به دلیل این که استحکام بالا مورد نیاز می باشد استفاده می شوند. معمولا در این صنعت برای ساخت اگزوز این لوله ها کاربرد دارند. در طراحی مبلمان مختلف و انواع صندلی ها می توان لوله های مبلی بهره برد. دلیل استفاده از لوله ها در تولید کانکس و کانتینر را می توان ویژگی جوش پذیری بالای این لوله ها دانست. از دیگر صنایعی که می توان از لوله های مبلی استفاده کرد می توان به صنعت هوایی برای تولید قطعات مختلف، صنایع نظامی برای ساخت انواع سیستم های دفاعی، ساخت در و پنجره، ساخت لوازم برقی خانگی، تولید قطعات خودرو، دو چرخه سازی ،ساخت گلخانه ها و … اشاره کرد.  در بسیاری از صنایع که نیاز به مقاومت و دقت بالا و در عین حال پایین بودن وزن باشد می توان کاربرد لوله مبلی را دید.

ابعاد و وزن لوله مبلی

در رابطه با ابعاد و وزن لوله مبلی باید گفت که وزن این لوله ها یکی از برتری هایی است که باعث تمایز این محصول با محصولات مشابه خود شده است. یک لوله ی مبلی با قطری مشخص با بیش از 10 نوع ضخامت و بیش از 10 نوع وزن متفاوت در بازار موجود می باشد و مهندسین، طراحان و صنعت گران در هنگام استفاده از این لوله ها می دانند که می توانند لوله ای با وزن و ضخامت دلخواه خود را مورد استفاده قرار دهند و از لحاظ وزنی مجبور به استفاده از لوله سنگین تر یا سبک تر نخواهند بود. ابعاد و وزن لوله مبلی را اگر بخواهیم از لحاظ سایز آن مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که این لوله ها از سایز 6 میلی متر تا سایز 76 میلی متر در بازار موجود می باشند و طبق استاندارد وارد بازار می شوند. البته در برخی از نمونه های خارجی می توان لوله هایی با سایز بزرگ  تر هم دید. در بین استاندارد هایی که در رابطه با وزن و سایز این لوله ها در نظر گرفته اند می توان به دو استاندارد DIN 2394 و EN 10 219_2 اشاره کرد. با استفاده از این دو استاندار می توان اطلاعاتی را در مورد ابعاد و وزن لوله مبلی بدست آورد .

خرید لوله مبلی

قیمت روز لوله مبلی

قیمت روز لوله مبلی با توجه به آیتم های مختلفی تعیین می شود. قیمت این لوله ها با توجه به مسائلی که در پروسه تولید و عرضه آن وجود دارد هر روز دچار تغییراتی می شود که نیاز است قبل از خرید مورد بررسی قرار گیرد. همان طور که می دانیم این لوله ها از ورق های روغنی و ورق نورد سرد ساخته می شوند در نتیجه قیمت این محصولات می تواند بر قیمت لوله ها تاثیر گذارد. با توجه به این که روش های مختلفی برای تولید این نوع لوله ها وجود دارد می توان قیمت های مختلفی را برای آن در نظر گرفت. هر کارخانه تولید کننده با توجه به مراحلی که برای تولید خود در نظر می گیرد و مواد اولیه ای که در ساخت لوله ها استفاده می کند قیمت متفاوتی برای محصولات خود در نظر می گیرد. در واقع این موضوع که لوله های مبلی با چه برندی به بازار ارائه می شوند بر تعیین قیمت آن ها تاثیر گذار خواهد بود. قیمت روز لوله مبلی با توجه به سیاست های خرد و کلان کشور هم دچار تغییر می شود. برای مثال تصمیم گیری هایی که در سیاست های خارجی اتخاذ می شود باعث نوسانات قیمت ارز می شود و این نوسانات به دلیل واردات مواد اولیه از کشور های دیگر باعث ایجاد نوسان در قیمت لوله ها می شود. از طرفی قیمت انرژی های مختلف مانند نفت می تواند باعث نوسانات قیمت این لوله ها شود. علاوه بر موارد گفته شده هزینه ی تعرفه های گمرکی را می توان دلیلی دیگری از نوسانات قیمت روز لوله مبلی دانست.