قیمت لوله گازی

قیمت لوله گازی به مشخصات فنی که این لوله دارد بستگی خواهد داشت. معمولا این قیمت گذاری ها به دو صورت در بازار رایج می باشد. در نوع اول معمولا قیمت این لوله ها  را بر اساس شاخه بیان می کنند و در نوع دوم بر اساس وزن این قیمت گذاری انجام می گیرد. این لوله ها با توجه به نوع خدمات رسانی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت در سایز های مختلف با قطری متفاوت ساخته می شوند. بنابراین قیمتی که برای سایز های مختلف در نظر گرفته می شود متفاوت خواهد بود . همان طور که گفتیم قیمت لوله گازی را با توجه به وزنی که دارند هم محاسبه می کنند. در این نوع قیمت گذاری با توجه به وزن لوله گازی، میزان مواد اولیه مورد استفاده در آن را محاسبه می کنند و با در نظر گرفتن سایر هزینه های تولید قیمتی مشخص برای هر واحد آن در نظر می گیرند. بنابراین بهتر است با شناخت موقعیتی که قرار است از این لوله ها در آن استفاده کنید و محاسبه دقیق متراژ و وزن مورد نظر اقدام به خرید این لوله کنید و همه ی این عوامل تاثیر گذار در قیمت لوله گازی در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30

تاریخ بروزرسانی: 1399/05/15 ساعت: 14:50

                                                        لوله گازی روکار

ردیفسایز(inch)ضخامت(mm)طول شاخه(m)وزن شاخه(kg)محل تحویلتعداد شاخه در هر بستهقیمت(ریال)
11/2268اصفهان- کارخانه سپاهان108000169000
23/42610/5اصفهان- کارخانه سپاهان108000169000
312615/5اصفهان- کارخانه سپاهان108400168400
411/22621اصفهان- کارخانه سپاهان108400168400
511/42625اصفهان- کارخانه سپاهان108400168400
622633اصفهان- کارخانه سپاهان108400168400


تاریخ بروزرسانی: 1399/05/15 ساعت: 14:51

                                                        لوله گازی توکار

ردیفسایز(inch)ضخامت(mm)طول شاخه(m)وزن شاخه(kg)محل تحویلتعداد شاخه در هر بستهوزن هر بسته(kg)قیمت(ریال)
12/82/868اصفهان-کارخانه سپاهان1691300184200
22/92/9610/5اصفهان-کارخانه سپاهان1271300184200
33/43/4615/5اصفهان-کارخانه سپاهان61950183700
43/63/6621اصفهان-کارخانه سپاهان611250183700
53/73/7625اصفهان-کارخانه سپاهان611550183700
63/93/9633اصفهان-کارخانه سپاهان371250183700

لوله گازی

تولید لوله گازی

تولید لوله گازی

تولید لوله گازی در داخل کشور در کارخانه های متعددی انجام می گیرد تا حدی که بخشی از این تولیدات به کشورهای اروپایی و آفریقایی صادر می شوند. معمولا این لوله ها در دو نوع درز دار و بدون درز تولید می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و در کارهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. برای تولید این لوله ها از ورق های فولادی که از طریق نورد گرم یا سرد تولید می شوند استفاده می کنند. برای ساخت لوله های بدون درز ابتدا ورق های فولادی را با توجه به طول مورد نظر برش می دهند و آن را در درون کوره قرار می دهند. بعد از خارج کردن ورق ها از کوره با استفاده از دستگاه النگاتور آن را گرد کرده و فرم لوله را به آن می دهند. در مرحله آخر تولید لوله گازی به این روش سمبه را با سرعت بالا به داخل لوله ها شلیک می کنند و لوله ها را با طول مورد نظر از دستگاه ها خارج می کنند. در روش ساخت لوله درز دار باید ورق ها به شکل لوله در بیایند و درز آن جوشکاری شود. در این روش ابتدا ورق ها را در طول های متفاوت برش می دهند و لبه های ورق های برش خورده را با دستگاه های مخصوص آماده جوشکاری می کنند. سپس این ورق ها را برای تبدیل به محصول وارد خط نورد کرده و به کلاف گیر منتقل می کنند. این کلاف گیر ها ورق ها را باز می کنند و بعد از صاف کردن، ابتدای ورق را به انتهای آن با استفاده از جوش مقاومت الکتریکی وصل می کند. در مرحله ی آخر ورق های جوش خورده را وارد انباره ها می کنند و بعد از عبور دادن از غلتک های مخصوص آن را شکل می دهند . به این ترتیب تولید لوله گازی به این روش انجام می گیرد.

انواع لوله گازی

انواع لوله گازی

انواع لوله گازی را با توجه به نوع مواد اولیه که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد می توان در گروه های مختلفی دسته بندی کرد. در واقع می توان گفت جنس این لوله ها دلیلی بر دسته بندی آن است. لوله های گازی معمولا در جنس های فولاد، مس، برنج و پلی اتیلن به بازار عرضه می شوند. متداول ترین ماده استفاده شده در جنس این لوله ها فولاد است. استفاده از برنج و مس در برخی شرایط و مناطق مجاز است و در برخی مناطق استفاده از آن ممنوع اعلام شده است. در نوع دیگری که برای دسته بندی این لوله ها در نظر گرفته اند می توان به لوله های تو کار و رو کار اشاره کرد. معمولا لوله های گازی در هر نوعی که باشند در اندازه ی 6 متری تولید می شوند. با توجه به محلی که از این لوله ها استفاده می کنند، می توان از نوع رو کار یا تو کار آن استفاده کرد. نوع تو کار آن برای انتقال گاز در مسافت های زیاد و معمولا در صنایع مورد ستفاده قرار می گیرد. انواع لوله گازی که به شکل رو کار هستند برای انشعابات گازی در مصارف خانگی و در داخل ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های تو کار به دلیل استحکام و مقاومتی که دارند در هر نوع شرایط محیطی مورد استفاده قرار می باشند. لوله هایی که در بخش توزیع وجود دارند وظیفه انتقال گاز از ایستگاه به داخل شهر را به عهده دارند. لوله های گازی از آن جهت که برای انتقال گاز مورد استفاده قرار می گیرد و اگر دچا آسیبی شود خطرناک خواهند بود و صدمات جبران ناپذیری خواهند داشت پس بهتر است در انتخاب انواع لوله گازی دقت کافی را داشته باشید.

کاربرد لوله گازی

کاربرد لوله گازی

در رابطه با کاربرد لوله گازی به دلیل استحکام بالایی که این لوله هادارند بیشتر برای انتقال گازها مورد استفاده قرار می گیرد. متریالی که در ساخت این نوع لوله ها به کار برده می شود و همچنین روش هایی که در ساخت این لوله ها وجود دارد باعث شده است تا به گزینه ای مناسب در انتقال گاز تبدیل شود. شاید همه ی شما استفاده از این لوله ها را در خط انتقال گاز خانگی و در داخل ساختمان ها دیده باشید که به صورت روکار مورد استفاده قرار می گیرند. دیگر کاربرد این لوله ها را در خطوط انتقال گاز از ایستگاه ها به داخل شهر ها و در واقع در خطوط توزیع می توانیم ببینیم. در بخش توزیع این لوله ها به صورت تو کار مورد استفاده قرار می گیرند. در صنایع مختلف مانند پتروشیمی ها، نیروگاه ها، پالایشگاه ها و … می توان از این لوله ها استفاده کرد. کاربرد لوله گازی را در کارخانجات، کارگاه ها و سوله های صنعتی برای تامین انرژی و گاز رسانی می توان دید. در لوله کشی های صورت گرفته در سیستم های هیدرولیک یا سیستم های هوای فشرده می توان از لوله های گازی بهره برد که دلیل استفاده از لوله گازی در این بخش را می توان مقاومت خوب آن در برابر شرایط محیطی مختلف دانست. این لوله ها از آن جهت که وظیفه بسیار مهمی را در صنایع مختلف به عهده دارند باید حتما مورد تست قرار گیرند و از همه لحاظ مطابق با استاندارد های موجود در این رابطه باشد تا در صورت وجود مشکل دچار آسیب نشوند. بهتر است با بررسی دقیق این استاندارد ها و تست ها از کاربرد لوله گازی به صورت مطمئن بهره ببرید.

ابعاد و وزن لوله گازی

ابعاد و وزن لوله گازی یکی از موضوعات مهم در انتخاب این لوله ها می باشد. افزایش قطر این لوله ها باعث می شود تا تحمل آن در برابر فشار های بالاتر افزایش پیدا کند و همین عامل باعث شده است تا در انتقال گاز در بخش توزیع از لوله های گازی با قطر بالاتر استفاده کنند. برای انتقال گاز ، موضوع مهم این است که بیشترین حجم را در کمترین زمان انتقال دهند به همین دلیل استفاده از این لوله ها در قطر بالاتر رایج شده است. معمولا این لوله ها در قطر 3 میلی متر تا 1/42 متر به بازار عرضه می شوند. در مورد ابعاد و وزن لوله گازی باید گفت که این دو مشخصه باید طبق استاندارد PSL1 و PSL2 باشند و در غیر این صورت نمی توان این لوله ها را در بازار عرضه کرد. لوله های گازی که دارای قطر بالا باشند می توانند فشاری بین 10 تا 15 مگا پاسکال را تحمل کنند. در رابطه با طول این لوله ها باید گفت که معمولا طول 6 متر برای آن در نظر گرفته می شود مگر اینکه به سفارش مشتری طول دیگری را در نظر بگیرند. از لحاظ وزن این لوله ها را به دو دسته سبک و سنگین دسته بندی می کنند که در واحد طول آن را بیان می کنند. برای مثال در لوله گازی خانگی وزن هر متر لوله که با قطر 5 سانتی متر باشد را 1.28 کیلو گرم بیان می کنند و این چنین ابعاد و وزن لوله گازی محاسبه می شود.

خرید لوله گازی

قیمت روز لوله گازی

قیمت روز لوله گازی با توجه به عوامل مختلفی می تواند متغیر باشد. با توجه به این که این لوله ها از مواد مختلفی مانند فولاد، مس، برنج و پلی اتیلن تولید می شوند قیمت هر یک از این مواد اولیه می تواند باعث نوسان قیمت این لوله ها شود. از طرفی لوله های گازی که با فولاد ساخته می شوند تحت تاثیر عواملی هستند که باعث نوسان قیمت بازار آهن می شوند. در رابطه با قیمت روز لوله گازی باید گفت درست است که این لوله ها در داخل کشور تولید می شوند اما مواد اولیه آن اکثرا وارداتی می باشند . بازار ارز با توجه به سیاست های مختلفی که در روابط ایران با سایر کشور ها وجود دارد روزانه دچار تغییرات می شود که می تواند به صورت مستقیم تاثیر خود را بر روی قیمت لوله ها نشان دهد. علاوه بر این باید گفت به دلیل این که این لوله ها در رابطه با انتقال گاز مورد استفاده قرار می گیرند باید در رابطه با قیمت آن دچار تردید نشوید و به دنبال لوله ای ارزان قیمت نباشید چون اگر این محصول را با قیمت و کیفیت پایین تهیه کنید می تواند خطرات جبران ناپذیری را ایجاد کند. بنابراین قیمت روز لوله گازی موضوعی مهم در انتخاب این محصول است.