قیمت لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه با توجه به این که در چه ضخامتی به بازار عرضه می شود می تواند متفاوت باشد. این لوله ها از جنس آهن هستند که برای افزایش مقاومت آن از آبکاری شده اند و عامل تاثیر گذار بر قیمت آن را می توان میزان مقاومت و مراحل ساخت این لوله ها دانست. در ایران کارخانه های متعددی در حوزه ساخت این لوله ها فعالیت می کنند و هر کدام از شیوه های خاص خود استفاده می کنند که این موضوع باعث شده است قیمتی متفاوت در برند های مختلف را شاهد باشیم. قیمت لوله گالوانیزه مانند همه ی محصولات دیگر با توجه به میزان تقاضایی که در بازار وجود دارد می تواند متغیر باشد. گاهی وزن و ضخامت این لوله ها طبق سفارش مشتری تعیین می شود که در این صورت کارخانه تولید کننده با توجه به مواد اولیه ای که برای آن سفارش اختصاص داده است قیمتی مشخص را در نظر می گیرد. در نهایت برای این که بتوانید به خریدی مطمئن دست یابید و نیاز خود را برطرف کنید بهتر است در بررسی قیمت لوله گالوانیزه همه ی این موارد را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/16   ساعت: 13:32

ردیفسایز(inch)ضخامت(mm)طول شاخه(m)وزن شاخه(kg)محل تحویلسایز(mm)قیمت(ریال)
11/2266/9-21/3237500
23/4268/6-26/7237500
312610/7-33/4237500
41.1/42613/4-42/2237500
51.1/22615/2-48/3237500
622618/9-60/3237500
71/22/568/2-21/3237500
83/42/5610/3-26/7235500
912/5612/9-33/4235500
101.1-42/5616/3-42/2235500
111.1/22/5618/5-48/3235500
1222/5623/160/3235500

لوله گالوانیزه

تولید لوله گالوانیزه

تولید لوله گالوانیزه

تولید لوله گالوانیزه تقریبا شبیه به تولید لوله های آهنی است با ایجاد یک تفاوت که آن هم اضافه شدن مرحله گالوانیزاسیون است. برای تولید این محصول ابتدا ورق های آهنی را در اندازه ها و ضخامت مورد نظر برش می دهند و سپس این قطعات برش داده شده را توسط دستگاه های مخصوص که شامل غلتک هایی می باشند خم کرده و به شکل لوله در می آورند و لبه های ورق را که خم شده است به وسیله ی جوش به هم وصل می کنند. بعد از این که لوله شکل ظاهری خود را به دست آورد با استفاده از روش گالوانیزاسیون آن را گالوانیزه می کنند. این روش به دو صورت گالوانیزه گرم و سرد انجام پذیر خواهد بود. برای انجام این کار باید از تمیز بودن سطح لوله ها مطمئن بود و ابتدا با استفاده از روش های چربی گیری و حلال شویی آن را کاملا تمیز کرد. برای این کار می توان از بخار و محلول آبی اسید سولفوریک استفاده کرد. در مرحله ی بعدی تولید لوله گالوانیزه ، لوله های تمیز شده را در درون محلول مذاب روی قرار می دهند. با ایجاد حرارت روی به سرعت با آهنی که در بدنه لوله وجود دارد واکنش می دهد و به آن می چسبد و یک لایه خالص را بر روی این لوله ها ایجاد می کند. بعد از خارج کردن لوله از محلول روی، آن را در آب سرد قرار می دهند تا لایه های آلیاژی رشد نکنند. این روش را گالوانیزه گرم می گویند. در گالوانیزه سرد لوله را در درون یکی از نمک های روی قرار می دهند و از طریق الکترولیت روکشی را بر روی لوله ایجاد می کنند. تفاوت این دو روش در طول عمری است که دارند. در روش گرم با توجه به ایجاد حرارت دوام لایه روی بیشتر می شود و مدت زمان بیشتری بر روی لوله ها می ماند. به این ترتیب مراحل تولید لوله گالوانیزه انجام می شود.

انواع لوله گالوانیزه

انواع لوله گالوانیزه

انواع لوله گالوانیزه متناسب با جنسی که دارند تقسیم بندی می شوند. در این تقسیم بندی می توان به لوله آهنی گالوانیزه و لوله فولادی گالوانیزه اشاره کرد. لوله ی فولادی گالوانیزه همان طور که از اسمش مشخص است از جنس فولاد نرم ساخته می شود که برای ساخت آن فولاد را از قالب های مخصوص عبور داده و برای افزایش میزان مقاومت، آن را با روش های آبکاری گالوانیزه می کنند. این لوله ها در مقایسه با نوع آهنی آن مقاومت کمتری در برابر اسید ها دارند و اسید هایی که بر روی چدن می توانند مخرب باشند این لوله ها را هم از بین می برند. لوله های آهنی گالوانیزه از جنس آهن سفید هستند که درز موجود در آن ها توسط دستگاه های جوش به هم وصل می شود و بعد از آن لوله ها را در درون محلول روی قرار می دهند و عمل گالوانیزاسیون را بر روی آن انجام می دهند. این نوع لوله ها معمولا در دو وزن سبک و سنگین به بازار عرضه می شوند. انواع لوله گالوانیزه را بر اساس روش گالوانیزه کردن آن هم می توان دسته بندی کرد. در این دسته بندی می توان به دو روش گالوانیزاسیون گرم و گالوانیزاسیون سرد اشاره کرد. در روش گالوانیزه گرم بعد از شکل دهی به لوله ها آن را در درون محلول روی غوطه ور می کنند و با ایجاد حرارت لوله ها را گالوانیزه می کنند. در حالی که در روش گالوانیزه سرد لوله ها را در نمک های محلول روی غوطه ور کرده و از طریق ایجاد الکترولیز در محلول، آن را گالوانیزه می کنند. این لوله ها با توجه به این که در کدام صنعت و برای چه کاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت انتخاب می شوند و هر کدام از مواردی که گفته شد برای یک کار خاص مناسب هستند. بنابراین انواع لوله گالوانیزه باید بر حسب کاربرد انتخاب شوند.

کاربرد لوله گالوانیزه

کاربرد لوله گالوانیزه

کاربرد لوله گالوانیزه را با توجه به ویژگی هایی که دارد می توان در صنایع مختلف دید. این لوله ها به دلیل داشتن لایه ای مقاوم که بر اثر گالوانیزه کردن بر روی آن ایجاد شده است برای مواردی که مقاومت بالا مورد نیاز باشد می تواند گزینه ی مناسبی باشد. در مصارفی مانند انتقال آب، حرارت و گاز که نیاز به مقاومت بالا دربرابر زنگ زدگی و خوردگی داریم نیاز است که از این لوله ها استفاده کنیم. در چنین اتصالاتی هنگامی که زنگ زدگی در لوله ها ایجاد می شود باعث آلودگی و ایجاد باکتری می شود به همین دلیل برای جلوگیری از وجود آمدن چنین مشکلاتی از این لوله ها استفاده می کنند. در صنعت آب به دلیل وجود فلزات سنگینی که در آب وجود دارد و این فلزات باعث خوردگی و زنگ زدگی در لوله های آهنی و ایجاد آلودگی در آب می شوند که برای بدن انسان بسیار مضر هستند و لازم است از لوله های گالوانیزه به جای لوله های فولادی یا آهنی استفاده کرد تا بتوان سلامتی را تضمین کرد. کاربرد لوله گالوانیزه را به هر روشی که تولید شده باشد می توان در تصفیه خانه ها ی بزرگ دید. در دکل های مخابراتی و یا دکل های برق  که برای انتقال و توزیع برق مورد استفاده قرار می گیرند به دلیل مقاومت بالای لوله های گالوانیزه از آن استفاده می کنند. در گلخانه ها برای لوله کشی آب به دلیل وجود رطوبت بالا می توان از این لوله ها استفاده کرد. در حصار کشی زمین های کشاورزی یا باغات و انتقال آب به این بخش می توان از لوله های گالوانیزه استفاده کرد. هم چنین استفاده این لوله ها در بخش تهویه و جمع آوری فاضلاب ها توصیه می شود. مقاومت بالای این لوله هاباعث شده است که شاهد کاربرد لوله گالوانیزه در صنایع مختلف باشیم.

وزن و ابعاد لوله گالوانیزه

وزن و ابعاد لوله گالوانیزه با توجه به این که با چه روشی ساخته می شود می تواند متفاوت باشد. بعد از این که نوع لوله مورد نیاز را انتخاب کردیم موضوع دیگری که اهمیت دارد وزن لوله است. معمولا طولی که برای این لوله ها در نظر گرفته می شود در همه ی کارخانه ها 6 متر می باشد مگر این که مشتری طول دیگری را سفارش دهد که در این صورت طول لوله ها مطابق با این سفارش در نظر گرفته می شود. همان طور که گفتیم روش تولیدی در تعیین وزن و سایز لوله ها تاثیر گذار است برای مثال لوله ای که با روش گرم تولید می شود ضخامتی در حدود 40 تا 120 میکرون دارد ولی در لوله هایی که به روش سرد تولید می شوند این ضخامت کمتر خواهد بود. به طور کلی در مورد سایز این لوله ها باید گفت که این مسئله رنج گسترده ای را در بر می گیرد و این که لوله ای به کوچکی 1/8 اینچ و  بزرگی 66 اینچ در بازار موجود می باشد اصلا موضوعی غیر طبیعی نیست. در رابطه با وزن و ابعاد لوله گالوانیزه باید گفت با افزایش ضخامت دیواره، قطر داخلی لوله تغییر می کند بنابراین می توان نتیجه گرفت هر چقدر دیواره ضخیم تر شود میزان قطر داخلی لوله کاهش می یابد. اگر در رابطه با یک لوله گالوانیزه طول و ضخامت لوله را بدانید به راحتی می توانید با استفاده از فرمول های مخصوص وزن آن را محاسبه کنید. حتی بدون استفاده از این فرمول ها هم می توانید این کار را انجام دهید. برای این کار می توانید از جداولی که مشخص کننده وزن لوله ها هستند استفاده کنید. در این جداول با دانستن طول و ضخامت لوله و تطبیق آن می توانید وزن لوله مورد نظر را بیابید. بنابراین در وزن و ابعاد لوله گالوانیزه محاسبه وزن بسیار راحت می باشد.

خرید لوله گالوانیزه

قیمت روز لوله گالوانیزه

قیمت روز لوله گالوانیزه تحت تاثیر عوامل مختلفی می تواند تغییر کند. همان طور که می دانید این لوله ها از جنس آهن با یک لایه  گالوانیزه هستند. بنابراین ماده اصلی تشکیل دهنده آن را باید این دو ماده دانست. امروزه در بازار آهن با نوسانات بسیاری رو به رو هستیم که همین نوسانات به طور مستقیم بر روی لوله های گالوانیزه تاثیر می گذارند. هزینه استخراج آهن از معدن بسیار سنگین بوده و همین عامل می تواند باعث بالا رفتن قیمت این محصول شود. از طرف دیگر آهن استخراج شده از معادن ایران پاسخ گوی نیاز داخل نیست و گاهی برخی کارخانه ها مجبور به واردات مواد اولیه از کشور های دیگر می شوند که این واردات باید از طریق ارز انجام گیرد و همان طور که نوسانات بازار ارز بر هیچ کس پوشیده نیست باید گفت این عامل هم می تواند تاثیر خود را بر قیمت این محصول بگذارد. علاوه بر این در واردات هر محصولی تعرفه های گمرکی که به آن کالا تخصیص می یابد دلیلی مازاد بر افزایش قیمت ها شده است. قیمت روز لوله گالوانیزه به تیراژ تولید کارخانه ها هم وابسته است. در برخی فصول سال که مصرف این محصولات بالا می رود تولیدات کارخانه ها جواب گوی نیاز بازار نیست و همین کمبود کالا در بازار باعث بالا رفتن قیمت آن می شود. گاهی آهن استخراج شده از معادن که تحویل کارخانه ها داده می شود دارای ناخالصی های فراوانی است که نیاز است تا کارخانه تولید کننده این ناخالصی ها را از بین ببرد که این کار هم زمان بر است و پروسه تولید را با تاخیر روبه رو می کند و باعث کاهش سرعت عرضه کالا به بازار می شود و هم هزینه های مربوط به خود را دارد بنابراین طبیعی است که باعث افزایش قیمت روز لوله گالوانیزه شود.