قیمت مش آجدار و ساده

قیمت مش آجدار و ساده با توجه به این که در چه نوعی ساخته می شوند می تواند متفاوت باشد. معمولا قیمت در نظر گرفته شده برای مش های آجدار بالاتر از مش های ساده می باشد اما در یک سری موارد عوامل مشترکی برای تعیین قیمت هر دو وجود دارد. از این رو در این مطلب به عوامل مشترک تاثیر گذار می پردازیم. اولین موردی که می توان به آن اشاره کرد ضخامت مفتول های به کار برده شده در مش ها می باشد. هر چه مش ها از مفتول هایی با ضخامت بالاتر ساخته شده باشند قیمت نهایی محصول هم افزایش می یابد. سایزی که برای چشمه های مش در نظر می گیرند عامل موثر دیگر در قیمت گذاری معرفی می شود. برای این توری ها از روکش های مختلفی استفاده می کنند که در تعیین قیمت مش آجدار و ساده باید به این نکته توجه کرد. با توجه به این که از چه پوششی با چه جنسی و چه حد از کیفیت در مش ها استفاده می کنیم می توانیم قیمت های متفاوتی را برای آن در نظر بگیریم. با توجه به این که مشتری چه حجم از این مش ها را سفارش می دهد قیمت ها متفاوت می شوند. طبیعی است که اگر حجم سفارش داده شده بالا باشد مفتول بیشتری برای شبکه پیش جوشی نیاز است و همین عامل باعث می شود قیمت نهایی افزایش یابد. تمام موارد گفته شده به گونه ای می توانند بر قیمت تمام شده هر دو نوع مش تاثیر گذارند اما نمی توان آن ها را یک قاعده و فرمول کلی در نظر گرفت. بهتر است قبل از اقدام به هر گونه خرید در این حوزه تک تک این عوامل را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید تا با اطلاع کامل از قیمت مش آجدار و ساده اقدام به خرید کنید.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30

قیمت مش آجدار


آخرین بروزرسانی:1399/04/17   ساعت: 15:57

ردیفضخامت(mm)حالتمحل تحویلواحدقیمت(ریال)
16آجدارتهرانکیلوگرم104800
28آجدارتهرانکیلوگرم103400
310آجدارتهرانکیلوگرمتماس بگیرید
412آجدارتهرانکیلوگرم90800

قیمت مش ساده


آخرین بروزرسانی:1399/04/08   ساعت: 15:12

ردیفضخامت(mm)حالتمحل تحویلواحدقیمت(ریال)
12.5سادهتهرانکیلوگرم126900
23سادهتهرانکیلوگرم126900
34سادهتهرانکیلوگرم126900
45سادهتهرانکیلوگرم126900
56سادهتهرانکیلوگرم126900

مش آجدار و ساده

تولید مش آجدار و ساده

تولید مش آجدار و ساده

تولید مش آجدار و ساده در بسیاری از کارخانه های داخلی انجام می گیرد و حتی ایران را می توان یکی از صادر کنندگان این محصولات نام برد. معمولا این مش ها به صورت ورقه ورقه تولید و به بازار عرضه می شوند. همان طور که می دانید برای ساخت مش های ساده و آجدار مانند بسیاری از توری های دیگر از مفتول استفاده می کنند. جنس مفتول های استفاده شده در هر مورد می تواند متفاوت باشد. برای مثال می توان از مفتول هایی با جنس آهن گالوانیزه و یا استنلس استیل استفاده کرد. جنس انتخاب شده برای مفتول ها میزان و محل کارایی مش ها را تعیین خواهد کرد. مثلا اگر قرار است در مکان هایی مرطوب یا شرجی از مش ها استفاده کرد، باید از مفتول هایی با جنس گالوانیزه بهره برد. برای تولید مش آجدار و ساده معمولا مفتول ها را به صورت طولی و عرضی با زاویه 90 درجه در کنار هم قرار می دهند و به دو روش ساده یا آجدار آن ها را با دستگاه جوش تمام اتوماتیک جوش می دهند. در تمام نقاطی که این مفتول ها با هم تقاطع داشته باشند از جوش استفاده می شود. جوش کاری در این مش ها میزان مقاومت آن را بالا می برد و از لق شدن مش ها جلوگیری می کند. شکل چشمه ها در مش های آجدار یا ساده باید به شکل مربع باشد و طوری جوش کاری شود که این شکل ها ایجاد شوند. با توجه به موارد گفته شده بهتر است بگوییم برای ساخت مش ها سه نکته ی اساسی وجود دارد که تولید کنندگان باید به آن توجه کنند. انتخاب مفتول مناسب، انجام جوش کاری دقیق و مناسب و انتخاب اندازه های متناسب با نوع کاربرد از جمله نکات اصلی در تولید مش آجدار و ساده می باشند.

انواع مش ساده و آجدار

انواع مش آجدار و ساده

انواع مش آجدار و ساده را با توجه به نوع ماده مورد استفاده در آن به موارد مختلفی دسته بندی می کنند. از جمله این دسته بندی ها می توان به مش های پلاستیکی اشاره کرد که از موادی مانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن، نایلون، PTFE و PVC ساخته می شوند. این نوع مش ها معمولا به سه صورت اکسترود، لوله و بافته شده به بازار عرضه می شوند. مش فلزی یکی دیگر از انواع مش ها می باشد. این نوع مش ها از فولاد یا فلزات دیگر ساخته می شوند و به پنج صورت بافته شده، جوش داده شده، بافته شده، الکتروفورم و گسترش یافته به بازار عرضه می شوند. مش فایبر گلاس یکی دیگر از مواردی است که در دسته بندی انواع مش آجدار و ساده می توان به آن اشاره کرد. همان طور که از اسم این مش ها بر می آید جنس آن از فایبر گلاس می باشد و از یک مدل الگوی به هم چسبیده بافته می شود. معمولا بر روی این گونه مش ها از پوشش پی وی سی استفاده می کنند تا مقاومت و ضخامت آن را افزایش دهند. مش های استیل یکی دیگر از موارد قابل ذکر می باشد. برای این مش ها گرید بندی خاصی را در نظر می گیرند که هر گرید برای یک کار خاص مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مشخصات فنی که مش های اجدار یا ساده دارند یکی دیگر از روش هایی است که به کمک آن ها می توان دسته بندی ها را انجام داد. این مشخصات می تواند وزن، ابعاد، ضخامت مفتول های به کار برده شده در مش ها و … باشد که هر کدام به نوبه ی خود می توانند موارد مهمی در دسته بندی ها باشند. شناخت هر کدام از این دسته بندی ها می تواند انتخاب را برای خریداران راحت تر کرده و امکان دسترسی آسان به انواع مش آجدار و ساده را فراهم می کند.

کاربرد مش آجدار و ساده

کاربرد مش آجدار و ساده

کاربرد مش آجدار و ساده را به دلیل تنوع بالایی که دارد در موارد مختلفی می توان دید. از جمله مهم ترین کاربرد این مش ها می توان به ساخت و ساز اشاره کرد. در ساخت انواع سقف کامپوزیت، دیوار های کامپوزیت، ساخت مترو های داخل شهری، ساخت تونل، پل های قطار یا ماشین و هم چنین ساخت سد های بتنی از این مش ها استفاده می کنند. در پنجره ساختمان های مختلف برای جلوگیری از ورورد انواع حشرات از این شبکه های توری استفاده می کنند که به عنوان مورد دیگر کاربرد مش ها می توان آن را ذکر کرد. در فر های مایکروویو برای محافظت در برابر اشعه و در واقع برای فیلتراسیون از مش های ساده یا آجدار استفاده می کنند. یکی دیگر از موارد کاربرد مش آجدار و ساده استفاده در علم پزشکی می باشد. در جراحی هایی مانند جراحی فتق دیسک یا تعمیر فتق ناف از مش های نخاعی استفاده می کنند. در مکان هایی که نیاز به محافظت و ایجاد امنیت وجود داشته باشد مش ها می توانند گزینه ی مناسبی باشند. در واقع می توان گفت برای حصارکشی مکان های مختلف می توان از مش ها استفاده کرد. معمولا در باغ ها و زمین های کشاورزی که از حصار کشی استفاده می کنند حضور مش ها را می توان دید. ساخت نیمکت پارک ها، سبد های بارگیری و سبد های زباله موارد دیگری از کاربرد مش ها می باشند. موسیقی یکی دیگر از حوزه هایی است که می توان حضور انواع مش را در آن دید. مش ها در این حوزه به عنوان یک درام الکتریکی به ایفای نقش می پردازند. درام نوازان از جمله کسانی می باشند که با مش ها سر و کار فراوانی دارند. با توجه به این که از مش ها در چه کاری استفاده خواهد شد کاربرد مش آجدار و ساده را می توان در مکان های مختلف دید.

ابعاد و وزن مش ساده و آجدار

در رابطه با ابعاد و وزن مش آجدار و ساده موضوع وزن مش ها از اهمیت بیشتری برخوردار است و حتی در برخی مواقع نحوه ی فروش و قیمت گذاری بر اساس وزن مش ها تعیین می شود. با توجه به اینکه انواع مش ها در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد تنوع بالایی را برای وزن آن در نظر می گیرند که از این لحاظ باعث شده است طرفداران خرید مش ها افزایش یابند. بافت هندسی که در مش های آجدار یا ساده وجود دارد یکی از عوامل موثر در وزن مش ها می باشد. فاصله ای که بین مفتول ها وجود دارد یکی از عوامل دیگر در رابطه با وزن مش ها می باشد. در بررسی ابعاد و وزن مش آجدار و ساده برای اندازه گیری مش اندازه برگی که برای ساخت مش در نظر گرفته شده است باید مورد محاسبه قرار بگیرد. در کنار این موارد ضخامت مفتول از عوامل موثر دیگر به حساب می آیند که برای اندازه گیری مش ها مورد بررسی قرار گیرند. با توجه به موارد بیان شده وزن مش ها را از 22 تا 257 کیلو گرم می توان در نظر گرفت. معمولا مش ها در هر دو نوع آجدار و ساده در ابعاد 1*2، 1*3، 2*6 و 2.2*6 متر به بازار عرضه می شوند و ابعادی که برای چشمه های مش ها در نظر می گیرند بین 5 تا 30 سانتی متر متغیر می باشد. ضخامت مفتول های مورد استفاده برای ساخت مش ها بین 2.20 تا 10 میلی متر متغیر می باشد. برای معرفی این مش ها از نمره هایی استفاده می کنند که بر این اساس مش ها به نمره های 6، 8 و 10 دسته بندی می شوند. به این ترتیب می توان ابعاد و وزن مش آجدار و ساده را محاسبه کرد.

خرید مش ساده و آجدار

قیمت روز مش ساده و آجدار

قیمت روز مش آجدار و ساده از یک قاعده ثابت و مشخص پیروی نمی کند به همین جهت باید به صورت روزانه مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی نوساناتی که در این حوزه وجود دارد باید عوامل تاثیر گذار را تک به تک مورد بررسی قرار داد. همان طور که می دانید برای ساخت مش ها، چه نوع ساده و چه نوع آجدار از مفتول استفاده می کنند. این مفتول ها از جنس های مختلفی ساخته شده اند که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند قیمت های متفاوتی دارند. همین موضوع باعث می شود که قیمت نهایی محصول متغیر باشد. برای مثال زمانی که از مفتول های گالوانیزه استفاده می کنیم باید هزینه های مربوط به گالوانیزاسیون را نیز به هزینه های نهایی اضافه کرد. در تعیین قیمت روز مش آجدار و ساده برند تولید کننده موضوعی مهم به شمار می آید. با توجه به این که مش ها در چه کشور و تحت عنوان چه برندی ساخته شده باشد می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. برای مثال قیمت مش های ایرانی به دلیل استفاده از مواد با کیفیت تر در مراحل تولیدی، بالاتر از قیمت نمونه های چینی یا اروپایی هستند. از طرفی قیمت انرژی به خصوص نفت می تواند تاثیرات خود بر قیمت این محصول را نشان دهد. واضح است که برای تولید محصول و حمل و نقل به انرژی نیاز است. به همین دلیل قیمت انرژی می تواند به صورت غیر مستقیم بر قیمت مش ها تاثیر گذارد و آن را دچار نوسان کند. همان طور که می دانید قیمت نفت با توجه به سیاست های خارجی تعیین می شود پس نتیجه ای که می توان در نهایت گرفت این است که، سیاست های اتخاذ شده در هر کشوری می تواند بر قیمت روز مش آجدار و ساده تاثیر گذارد و آن را دچار نوسان کند.