قيمت ناودانی

قیمت ناودانی را می توان متاثر از سایز، وزن، سبک و سنگین بودن، برند و طول شاخه ها دانست .بهتر است به هنگام خرید، با انواع و نحوه تولید هر یک از آن ها آشنایی داشته باشید. یکی از موارد مهم در این بحث قیمت ناودانی است که بر اساس معیار های مختلف برآورد می شود. امروزه کارخانه های متعددی هستند که در زمینه ساخت ناودانی به فعالیت می پردازند و هر کدام با توجه به کیفیتی که در مورد محصولات خود ارائه می دهند قیمت های متفاوتی را برای آن ها در نظر می گیرند. بسیاری از کارخانه های تولید کننده در برآورد هزینه های خود در این رابطه عواملی مانند نحوه و مکان بارگیری را هم در نظر می گیرند. ارایه یک لیست قیمت می تواند این امکان را برای شما فراهم کند تا بتوانید با مقایسه آن ها با یکدیگر به انتخابی درست برسید. ناودانی ها یکی از پروفیل های پرکاربرد محسوب می شوند که در صنعت کاربرد های مختلفی دارند. انتخاب ناودانی ها باید بر اساس کارایی آن ها انجام گیرد . در ادامه با ارائه یک لیست از قیمت ناودانی شما را در انتخاب مناسب کمک خواهیم کرد.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 14:36

ردیفسایز ناودانی (cm)تحویلطول شاخه(m)واحدقیمت(ریال)
18-6کیلوگرم120400
28-12کیلوگرمتماس بگیرید
310-6کیلوگرم120400
410-12کیلوگرم120400
512-6کیلوگرم120400
612-12کیلوگرم120400
714-6کیلوگرمتماس بگیرید
814-12کیلوگرمتماس بگیرید
916-6کیلوگرمتماس بگیرید
1016-12کیلوگرمتماس بگیرید

ناودانی

تولید ناودانی

تولید ناودانی

در تولید ناودانی از روش های مختلفی استفاده می کنند که هر کدام استاندارد های مربوط به خود را دارند. ناودانی ها به دو شکل پرسی و فابریک تولید می شوند. در این دسته بندی، روش تولید فابریک خود به دو دسته ناودانی فابریک گرم و ناودانی فابریک سرد تقسیم می شوند که تفاوت آن ها در شرایط و مراحل نورد فولاد است. برای این که بتوان ناودانی ها را بر اساس روش تولید پرسی تهیه کرد باید از فولاد به عنوان مواد اولیه بهره برد. در این روش ابتدا ورق های فولادی را با ضخامت و اندازه مناسب توسط دستگاه برش می دهند و در مرحله ی بعد این ورق های برش خورده را از نقطه ای مشخص خم می کنند تا شکل ناودانی به خود بگیرد که معمولا این شکل به صورت U است. روش بعدی که به آن خواهیم پرداخت روش فابریک گرم است. در این روش فولاد از ابتدای کار شکل اصلی را دارد و فقط باید ضخامت آن کاهش و طول آن مقداری افزایش یابد. در روش فابریک گرم مراحل نورد گرم طی می شود و پس از آن به سرعت فولاد را سرد می کنند. تولید ناودانی به این روش به دلیل گرم و سرد کردن سریع فولاد باعث می شود که کیفیت آن به شدت کاهش یابد. در روش دیگری که موسوم به فابریک سرد است به این صورت می باشد که، پس از انجام مراحل نورد گرم، به فولاد مورد نظر فرصت می دهند تا به آرامی سرد شود. بنابراین می توان گفت، این روش از لحاظ حفظ کیفیت می تواند بهتر باشد. در این روش با استفاده از نورد سرد می توان به تلورانس های دقیق تری در رابطه با ابعاد و اندازه ها رسید. هر کارخانه متناسب با هدف و بازار مورد نظر خود می تواند هر یک از این موارد را انتخاب کند و به تولید ناودانی بپردازد.

انواع ناودانی

انواع ناودانی

انواع ناودانی را بر اساس مشخصه هایی که یک ناودانی دارد، دسته بندی می کنند.گاهی این مشخصه می تواند وزن، شکل ظاهری و گاهی حتی ابعاد آن باشد. زمانی که بخواهیم این تقسیم بندی را بر اساس وزن انجام دهیم دو تقسیم بندی وجود دارد که شامل ناودانی های سبک و ناودانی های سنگین می شود. معمولا ناودانی هایی که در ایران تولید می شوند از نوع ناودانی سبک هستند که وزن پایین تری دارند. ناودانی سنگین که به ناودانی اروپایی معروف است که بیشتر وارداتی است و وزن بالاتری نسبت به ناودانی سبک دارند و این وزن زیاد به دلیل ضخامت بالایی است که در این نوع ناودانی وجود دارد. معمولا این ناودانی از طریق کشور ترکیه وارد ایران می شود. نوع دیگر این دسته بندی بر اساس اندازه ناودانی صورت می گیرد و می توان در این تقسیم بندی به مواردی مانند UPN 30، UPN 40، UPN 50، UPN 60، UPN 120 و … اشاره کرد. البته این نوع تقسیم بندی بسیار گسترده است. از انواع ناودانی که بر اساس شکل ظاهری تقسیم بندی می شوند، می توانیم به دو نوع ساده و مشبک اشاره کنیم. ناودانی های ساده از ورق ساده ساخته می شوند . این ناودانی ها در ابعاد 8 تا 16 به بازار عرضه می شوند و معمولا ارتفاعی بین 30 تا 400 میلی متر دارند. ناودانی های مشبک از ورق گالوانیزه ساخته می شوند و از هر دو ورق گالوانیزه ی گرم یا سرد می توان در ساخت آن استفاده کرد. در این نوع ناودانی ها سوراخ هایی تعبیه شده است تا در هنگام نیاز از این سوراخ ها برای بستن پیچ و مهره استفاده کنند. به دلیل وجود همین سوراخ ها نام مشبک را به این ناودانی ها داده اند. این که در بین انواع ناودانی کدام را انتخاب و خریداری کنید باید با توجه به نیاز کاری شما انجام گیرد.

کاربرد ناودانی

کاربرد ناودانی

کاربرد ناودانی در صنعت به دلیل تنوعی که در انواع آن وجود دارد، بسیار گسترده است و به همین دلیل آن را پروفیل صنعتی و ساختمانی معرفی می کنند. معمولا از پروفیل های ناودانی در سازه هایی استفاده می کنند که، نیاز به تحمل وزن بالا نداشته باشند و در واقع سبک باشند. برای این که بتوانید با کاربرد هایی که ناودانی دارد آشنا شوید، بهتر است بدانید که هر کدام از این ناودانی ها برای موقعیتی خاص طراحی شده اند که باید در جایگاه خود مورد استفاده قرار گیرند تا کارایی خود را نشان دهند.. برای مثال می توان گفت ناودانی ساده بیشتر در ساخت پل های باربر، ماشین سازی و مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و باید در این حوزه ها از آن استفاده کرد. یا در مثالی دیگر می توان گفت ناودانی مشبک باید در ساخت قفسه های فولادی، سازه های سبک فولادی و نصب سنگ ها به صورت خشک مورد استفاده قرار گیرد. در ساختمان سازی برای ساخت پایه و قاب، زیر سازی نمای ساختمان و ترمیم بناهای معماری که دچار آسیب شده اند از کاربرد ناودانی می توان بهره برد. در ساخت نمای ساختمان از ناودانی های آلومینیومی استفاده می کنند و با توجه به طراحی موجود در رابطه با هر ساختمان، در قطعات مختلف می توان از آن ها استفاده کرد. ناودانی ها در ساخت چارچوب، اسکلت کامیون و تشکیلات دریایی نیز استفاده می شوند و با اضافه شدن این سه حوزه به کاربرد های آن، می توان نقش گسترده ناودانی ها در صنایع مختلف از جمله صنعت دریایی را شاهد بود. در ساخت خرپا، کرکره مغازه ها، باد بند ها، تیر ها، تجهیزات ساخت و ساز و قوطی برای ساخت ستون نباید از کارکردی که ناودانی ها دارند غافل شد. کاربرد ناودانی در هر حوزه ای که باشد باید متناسب با نیاز انتخاب شود.

ابعاد و وزن ناودانی

ابعاد و وزن ناودانی از دیگر مشخصه هایی محسوب می شوند که به وسیله ی آن می توان ناودانی ها را شناسایی کرد. این مشخصه برای این که، بتوانید ناودانی متناسب با نیاز خود تهیه کنید می تواند بسیار موثر باشد. کارخانه هایی که در این حوزه فعالیت دارند باید استاندارد هایی که در رابطه با وزن یا حتی ابعاد ناودانی ها وجود دارد را رعایت کنند. در رابطه با محاسبه وزن ناودانی ها جدولی به نام جدول اشتال ناودانی وجود دارد که اندازه های استاندارد در آن قید شده است و با استفاده از این جدول به راحتی می توانید وزن ناودانی مورد نیاز خود را محاسبه کنید. در رابطه با ابعاد ناودانی ها دو استاندارد وجود دارد که می تواند در انتخاب ابعاد مناسب به شما کمک کند. این دو استاندارد به شکل UPE و UPN شناخته می شوند. تفاوتی که در این دو استاندارد وجود دارد در رابطه با بال ناودانی است. UPE برای بال های موازی و UPN برای بال های مخروطی مورد استفاده قرار می گیرند. در رابطه با ابعاد و وزن ناودانی می توان به دو نوع سبک و سنگین نیز اشاره کرد. ناودانی های سنگین که به ناودانی UNP معروف هستند و این حروف مشخص کننده اندازه مقطع ناودانی می باشد. در ناودانی های سنگین وزن ناودانی دقیقا مطابق با جدول اشتال است. اما در ناودانی های سبک وزن در نظر گرفته شده کمتر از جدول اشتال است به همین دلیل به این ناودانی ها سبک می گویند. در طراحی هایی که در صنایع مختلف انجام می گیرد از جدول اشتال به وفور استفاده می شود چرا که باعث می شود دقت محاسبات و طراحی بالا برود و در نتیجه در رسیدن به کیفیت بالا کمک می کند. توجه به ابعاد و وزن ناودانی پیش از خرید آن باعث می شود که در وقت و هزینه صرفه جویی شود.

ابعاد و وزن ناودانی

خرید ناودانی

قیمت روز ناودانی

قیمت روز ناودانی به شدت از نوسانات قیمت بازار آهن تاثیر می گیرد و علت این تاثیر پذیری را می توان در این دانست که ناودانی ها در دسته پروفیل ها هستند. قیمت ناودانی ها با افزایش یا کاهشی که در قیمت مقاطع فولادی اتفاق می افتد بالا و پایین می شوند. نکته ی جالب این است که قیمت ها در بازار آهن، تاثیر گرفته از قیمت ها در بازار های جهانی سنگ آهن می باشند. البته در ایران بیشتر این تغییر قیمت ها را باید بر اثر اتفاق یک سری رویداد های سیاسی دانست. نوساناتی که اخیرا در بازار ارز ایران به وجود آمده است  و تورمی که در حال حاضر شاهد آن هستیم باعث شده است که قیمت روز ناودانی به شدت متغیر باشد و در روز های مختلف شاهد قیمت های متفاوت در این حوزه باشیم. البته این نوسانات قیمت در برند های مختلف می تواند متفاوت باشد و با توجه به نوع محصول تولیدی ، هر کارخانه قیمتی متفاوت برای محصولات خود در نظر می گیرد. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت روز این کالا لیست قیمت آن را که در بالای همین صفحه درج شده است ببینید ضمنا جهت خرید و ثبت سفارش ار طریق شماره 34055-031 با کارشناسان آراد آهن تماس حاصل فرمایید البته توجه داشته باشید که نمی توان این قیمت ها را مبنا قرار داد زیرا قیمت روز ناودانی دارای نوسان است .