قيمت نبشی

قیمت نبشی یکی از مهم ترین موضوعات در صنایع مختلف محسوب می شود. به دلیل گستردگی استفاده از نبشی ها در صنایع، طراحان در پی این هستند که با انتخاب درست در هزینه های مربوط به آن صرفه جویی کنند. براورد هزینه ی هر نبشی می تواند بر اساس ویژگی های آن تعیین شود و هر کارخانه با توجه به نحوه ی ارائه ی خود قیمتی برای محصولاتش در نظر بگیرد البته گفتن این نکته ضروری است که این قیمت گذاری ها باید منطبق بر استاندارد ها تعیین شوند. بنابراین در بین همه ی عواملی که در قیمت گذاری این محصولات تاثیر گذار است، کیفیت محصول را می توانیم مهم ترین مورد نام ببریم. در این قیمت گذاری می توان به عواملی مانند وزن، طول، سایز، نوع نبشی، قیمت سنگ آهن و برند سازنده آن اشاره کرد. در ادامه سعی می شود تعدادی از این قیمت ها را بیان کرد تا با آن آشنایی داشته باشید و با مقایسه این قیمت ها بتوانید تصمیم درست را اتخاذ کنید. قیمت نبشی که در ادامه لیست آن را میتوانید مشاهده کنید ممکن است در کارخانه های مختلفی مقداری تلورانس داشته باشد. موارد ذکر شده در لیست تعدادی از قیمت ها می باشد که بر اساس وزن و طول هر نبشی بیان شده است. معمولا برای مقایسه قیمت نبشی  سه پارامتر وزن ، طول و ضخامت می تواند مفید باشد.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 14:36

ردیفسایز نبشی (cm)ضخامت(mm)تحویلطول شاخه(m)واحدقیمت(ریال)
133-6کیلوگرمتماس بگیرید
243-6کیلوگرم123400
344-6کیلوگرم122400
44.54-6کیلوگرمتماس بگیرید
54.55-6کیلوگرمتماس بگیرید
653-6کیلوگرمتماس بگیرید
754-6کیلوگرمتماس بگیرید
855-6کیلوگرمتماس بگیرید
964-6کیلوگرمتماس بگیرید
1065-6کیلوگرم122900
1166-6کیلوگرم121400
1274-6کیلوگرمتماس بگیرید
1375-6کیلوگرمتماس بگیرید
1476-6کیلوگرمتماس بگیرید
1577-6کیلوگرم123400
1686-6کیلوگرمتماس بگیرید
1787-6کیلوگرمتماس بگیرید
1886-6کیلوگرمتماس بگیرید
19108-6کیلوگرمتماس بگیرید
20108-12کیلوگرمتماس بگیرید
211010-6کیلوگرم121400
221010-12کیلوگرمتماس بگیرید

نبشی

تولید نبشی

تولید نبشی

نحوه تولید نبشی با توجه به این که این پروفیل ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، متفاوت هستند. استفاده از نبشی در هر موقعیتی نیازمند آن است که یک سری ویژگی متناسب با آن موقعیت را داشته باشد. بنابراین این ویژگی ها در مراحل تولید باید مد نظر قرار بگیرند. در حوزه ی تولید باید گفت نبشی ها به طور کلی به دو روش پرسی و فابریک تولید می شوند که هر کدام مراحلی متفاوت با دیگری دارد. برای این که بتوانید نبشی مناسب با سازه خود را انتخاب کنید لازم است روش تولید و ویژگی های هر روش را شناسایی کنید. در استفاده از هر کدام این روش ها باید استاندارد های مربوط به تولید رعایت شوند. برای تولید نبشی از طریق روش اول لازم است در ابتدا ورق های فولادی را به شکل نبشی که معمولا L مانند است، برش دهند و با استفاده از دستگاه مخصوص رول فرمینگ ورق ها را پرس کنند. دراثر این کار نبشی پرسی ساخته می شود. در واقع در دستگاه رول فرمینگ با استفاده از قالب های موجود که در انواع گوناگون هستند، برای پرس استفاده می کنند. این دستگاه به صورت گیربکسی با سرعت بسیار بالا کار می کند و می تواند در زمانی کوتاه تعداد بالایی نبشی تولید کند. در روشی که موسوم به روش فابریک است فولاد را با اندازه ای مشخص در کوره حرارتی قرار می دهند و بعد از این که مدتی مشخص در برابر این حرارت قرار گرفت وارد قفسه های نورد می کنند تا سطح مقطعشان کاهش و طولشان افزایش یابد و در نهایت از قفسه نورد پایانی عبور می دهند و نبشی فابریک تولید می شود. در مرحله ی بعد با استفاده از دستگاه های مخصوص برش نبشی ها را در اندازه های استاندارد برش می دهند. به این صورت تولید نبشی با این روش تکمیل می شود.

انواع نبشی

انواع نبشی

برای معرفی انواع نبشی باید بگوییم که این دسته بندی بر اساس نوع ظاهری و یا نحوه ساخت آن انجام می گیرد. در تقسیم بندی که بر اساس نحوه ی ساخت انجام می شود می توانیم به دو مورد نبشی پرسی و نبشی فابریک اشاره کنیم. اما معمولا برای دسته بندی نبشی ها در این حوزه از روش اول که دسته بندی بر اساس نوع ظاهری است استفاده می کنند. در این تقسیم بندی باید به دو مورد نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی اشاره کرد که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند در مواردی جداگانه مورد استفاده قرار می گیرند. در تقسیم بندی که بر اساس بال مساوی انجام می گیرد، از پروفیل هایی استفاده می شود که دارای دو بال قائم و با اندازه یکسان باشند و در نماد نشان دهنده ی مربوط به آن در کنار حرف L فقط یک عدد نوشته شده باشد. برای مثال در نبشی که اطلاعات روی ان به صورت L 400 نوشته شده باشد یعنی پروفیل با بال مساوی و سایز 400 میلی متر است. همان طور که گفتیم روش دیگر در تقسیم بندی انواع نبشی استفاده از روش بال نا مساوی است. این نوع نبشی زمانی استفاده می شود که امکان استفاده از نوع بال مساوی وجود نداشته باشد. برای تشخیص این نوع باید در مشخصات نوشته شده بر روی آن در کنار حرف L سایز هر دو بال هم نوشته شده باشد. برای مثال L 100*200 نبشی را نشان می دهد که دارای دو بال با اندازه های مختلف 100 و 200 میلی متر می باشد. گاهی این تقسیم بندی ها بر اساس مواد استفاده شده در ساخت نبشی انجام می گیرد. در این دسته بندی می توان به نبشی های اسپیرال، گالوانیزه و پی وی سی اشاره کرد. انواع نبشی با این نوع مواد در مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد نبشی

کاربرد نبشی

کاربرد نبشی را در سازه های فلزی به وفور می توان دید در واقع نبشی ها برای تحمل باری که در یک سازه وجود دارد در نظر گرفته می شوند. این نوع پروفیل ها در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی یافته است و به عنوان یکی از مهم ترین مصالح در بخش ساختمان سازی به شمار می آید. نبشی ها با توجه به مشخصاتی که دارند در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال نبشی هایی که ابعادشان در حدود 5 تا 15 سانتی متر باشند در اتصال پل ها به ستون ها و یا پل ها به تیر آهن ها استفاده می کنند. در مثالی دیگر می توانیم به نبشی هایی با سایز 50 تا 150 میلی متر باشد اشاره کنیم که در ساخت ستون ها و خر پا ها کاربرد دارند. پس می بینیم که در این دسته بندی ضخامت نبشی ها هم می تواند موثر باشد و کارایی آن را مشخص کند. استفاده از نبشی ها در سازه های مرتبط با آسانسور ها را می توان یکی از کاربرد های مهم این دسته از پروفیل ها بیان کرد. در ساخت سقف های کرومیت در قسمت بال بالایی تیرچه می توان کاربرد نبشی را دید. بنابراین می توان گفت که در اتصالات ساده، نبشی بهترین گزینه است. در صنعت مبلمان از نبشی ها برای تزئینات در لبه های مبل و تخت خواب استفاده می شود. در خانه های قدیمی که در اتاق ها ساخت طاقچه رایج بود از نبشی به عنوان تکیه گاه استفاده می شد. در نصب لولا ها معمولا از یک تکیه گاه استفاده می کنند تا لولا در جای خود ثابت شود که در این مورد استفاده از نبشی می تواند گزینه ی مناسبی باشد. هر چه نبشی استفاده شده بزرگ تر باشد وزن بیشتری را تحمل می کند و مقاومت بالاتری خواهد داشت که کاربرد نبشی در ابعاد بزرگ را نشان می دهد.

ابعاد و وزن نبشی

در صنایع مختلف مشخص بودن ابعاد و وزن نبشی از جمله موارد مهم به شمار می آید. قبل از آغاز هر پروژه ای که در آن از نبشی ها استفاده شود، در مرحله ی طراحی باید وزن حاصل از نبشی ها و ابعاد آن مورد بررسی قرار بگیرد و این موضوع در انتخاب مصالح دیگر مورد استفاده در پروژه تاثیر گذار خواهد بود. زمانی که از وزن، حجم و اندازه مشخص و اصولی که مطابق با استاندارد ها باشد استفاده کنیم، می توانیم در دو مورد صرفه جویی داشته باشیم. اولین مورد صرفه جویی در هزینه ها و مورد دیگر صرفه جویی در زمان است. در بسیاری از پروژه ها زمان تحویل پروژه موضوع بسیار مهمی است بنابراین با انتخاب مصالح درست می توان در این موضوع موفق عمل کرد. البته باید این نکته را هم بیان کرد که محاسبات انجام شده قبل از انجام پروژه های مختلف می تواند در طول اجرای پروژه بر اثر عوامل مختلف دچار تغییر شود و شاهد تلورانسی اندک در این مقادیر باشیم. برای اندازه گیری ابعاد و وزن نبشی روش های مختلفی وجود دارد. یک روش استفاده از فرمول محاسبه وزن است که ابعاد بر حسب میلی متر در فرمول جایگذاری شده و پس از محاسبه ، وزن نبشی را بدست می آورند روش دیگر استفاده از جدول اشتال آن است . این جدول اطلاعات دقیق در رابطه با مشخصات وزن و سایز نبشی ها در اختیار شما قرار می دهد که محاسبات قبل از انجام پروژه را برای شما راحت تر می کند و باعث می شود طراحی بهتری در رابطه با محاسبه ابعاد و وزن نبشی ها داشته باشید.

ابعاد و وزن نبشی

خرید نبشی

قیمت روز نبشی

قیمت روز نبشی به شدت به نوسانات موجود در بازار جهانی آهن وابسته است. همان طورر که می دانیم در ساخت نبشی ها از فولاد استفاده می شود که این موضوع می تواند ارتباط قیمتی که بین نبشی و بازار آهن وجود دارد را نشان دهد. نعیین قیمت روزانه در این حوزه در چند ماه اخیر کار نسبتا سختی شده است. چرا که بیشتر نیاز کشور از طریق واردات رفع می شود و نوساناتی که اخیرا در حوزه ارز به وجود آمده است باعث شده است تا شاهد قیمت های مختلف در این حوزه باشیم. ارزش ارز ملی هم می تواند عامل موثر دیگر در این حوزه باشد. در واردات فولاد مورد نیاز برای ساخت نبشی تعرفه های واردات را می توانیم از جمله عوامل دیگر که بر قیمت ها تاثیر گذار است بدانیم. همان طور که می دانید 15 درصد از قیمتی که برای محصولات ساخته شده از فولاد در نظر گرفته می شود مربوط به مصرف انرژی می باشد. بنابراین می توان تغییرات در قیمت نفت را عاملی موثر در تغییرات قیمت فولاد و در نتیجه قیمت روز نبشی دانست. در قیمت گذاری که کارخانه های مختلف برای محصولات خود در نظر می گیرند بحث حمل و نقل هم موضوع مهمی است که باید مورد توجه باشد. هزینه های حمل و نقل از کشور های دیگر به ایران می تواند تاثیر زیادی بر قیمت نهایی محصول داشته باشد. البته امروزه با توجه به این که کارخانه های متعددی در ایران احداث شده اند که در حوزه ساخت نبشی ها فعالیت می کنند می توان گفت که با قیمت های معقول تری در این حوزه روبرو هستیم. در نهایت باید گفت مانند همه ی زمینه های دیگر که عرضه و تقاضا تاثیر زیادی بر قیمت دارد در حوزه نبشی هم این گونه است و عرضه و تقاضای روزانه می تواند بر قیمت روز نبشی اثر گذار باشد.