قیمت ورق آلیاژی

قیمت ورق آلیاژی با توجه به این که در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود می تواند متغیر باشد. ضخامتی که هر یک از این ورق ها دارند باعث شده است تا قیمت های متفاوتی را در این حوزه شاهد باشیم. به دلیل وجود ابعاد مختلف، این آلیاژ ها معمولا به صورت سفارشی تولید می شوند تا طبق اندازه ای که مشتری سفارش می دهد هزینه ی آن برآورد شود. در ایران کارخانه های فولاد مبارکه و اکسین اهواز در این حوزه فعالیت دارند اما این دو کارخانه پاسخ گوی نیاز کشور نیستند و این حجم تولید کم باعث شده است که از کشور های کره و اوکراین آلیاژ وارد کنیم که این واردات هزینه های بالایی را در بر دارد و باعث بالا رفتن قیمت این نوع ورق ها شده است. قیمت این ورق ها نسبت به ورق های آهنی بالاتر است و به همین دلیل است که بازار عرضه آن نسبت به محصولات آهنی محدود تر است. قیمت ورق آلیاژی با توجه به گریدی که تولید شده است تعیین می شود. سه نوع گرید A، C و D برای این آلیاژ ها وجود دارد که هر کدام با توجه به ابعادی که برش می خورند قیمت های خاص خود را دارند. معمولا در قیمت هایی که به چشم می خورد همه ی عوامل نوع، حالت، استاندارد، نحوه بارگیری و استاندارد محصول در نظر گرفته شده است و با توجه به همه ی این موضوعات قیمت نهایی بر روی سایت آراد آهن قرار داده شده است. با توجه به نوساناتی که در بازار عرضه این محصولات وجود دارد بهتر است قبل از اقدام به خرید قیمت را از مراجع مطمئن چک کرده و با مشاورانی که در این حوزه وجود دارد مشورت کنید تا با اطلاعات درست از قیمت ورق آلیاژی اقدام به خرید کنید.

بیشتر بخوانیدکمتر

ورق آلیاژی سیاه st52


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 15:20

ردیفضخامت(mm)کارخانه تولید کنندهحالتابعاد(m)محل تحویلقیمت
16فولاد مبارکه اصفهانرولعرض 1/5اصفهان151900
28فولاد مبارکه اصفهانرولعرض 1/5اصفهان152900
310فولاد مبارکه اصفهانرولعرض 1/5اصفهان152900
412فولاد مبارکه اصفهانرولعرض 1/5اصفهان154900
515فولاد مبارکه اصفهانرولعرض 1/5انبار اهواز151900
620اکسینشیت فابریک6*2انبار اهوازتماس بگیرید
730اکسینشیت فابریک6*2انبار اهوازتماس بگیرید
825اکسینشیت فابریک6*2انبار اهوازتماس بگیرید
935اکسینشیت فابریک6*2انبار اهوازتماس بگیرید
1140اکسینشیت فابریک6*2انبار اهوازتماس بگیرید

ورق آلیاژی

تولید ورق آلیاژی

تولید ورق آلیاژی

تولید ورق آلیاژی از طریق ریخته گری انجام می گیرد. ریخته گری را می توان یکی از روش های تولید انواع ورق ها دانست. در ریخته گری از روش های مختلفی برای تولید ورق استفاده می کنند. برای مثال می توان به روش های ریخته گری پیوسته در منطقه منجمد ثانویه و ریخته گری پیوسته به شکل عمودی در منطقه منجمد ثانویه اشاره کرد. در واقع ورق های آلیاژی که زیر مجموعه ای از ورق های فولادی می باشند بر اثر انجام عملیاتی که موسوم به نورد است تولید می شوند. طی این عملیات تغییر شکل لازم در ورق های فولادی انجام می گیرد و بعد از عبور از دستگاه های غلتک به شکل ورق های مورد نظر در می آیند. در ورق های آلیاژی که جزء ورق های ضخیم محسوب می شوند از روش نورد گرم استفاده می کنند اما در ورق هایی که ضخامت کمتری دارند نورد سرد مورد استفاده قرار می گیرد. در تولید ورق آلیاژی ابتدا ورق ها را در قسمت ریخته گری به تختال اولیه با ضخامت کم تبدیل می کنند و سپس این تختال ها را در قسمت نورد گرم به ورق هایی با ضخامت 1 تا 7 میلی متر تبدیل می کنند. اگر در این مرحله ضخامت مورد نظر در این ورق ها به وجود نیامد، آن را وارد مرحله نورد سرد می کنند تا از این طریق ضخامت آن را باز هم کاهش دهند. در این کار، تهیه تختال در مرحله ریخته گری بسیار مهم است و باعث می شود محصول یکنواخت و همگون به دست آید. این یکنواختی در طی عملیات تولید باعث می شود تا ضایعات کمتری تولید شود و تولید محصول مقرون به صرفه تر باشد. یکی از ویژگی های این ورق ها این است که، قابل بازیافت بوده و به راحتی می توان از ورق های مستعمل دوباره استفاده کرد. بنابراین باید گفت تولید ورق آلیاژی یک فرایند تجدید پذیر است.

انواع ورق آلیاژی

انواع ورق آلیاژی

انواع ورق آلیاژی را می توان بر اساس ویژگی هایی که دارند دسته بندی کرد. در دسته بندی این ورق ها ابعاد، ضخامت و وزن آن می تواند تاثیر گذار باشد. در واقع باید گفت تقسیم بندی که بر اساس ابعاد یا وزن این ورق ها صورت می گیرد در سه دسته A، C و D انجام می شود که هر کدام دارای وزن و طولی مشخص طبق استاندارد می باشند. ورق های ST، CK، A516، Hardox و پانچ از جمله ورق های آلیاژی هستند که در بازار ایران موجود می باشند. گاهی این دسته بندی در مورد ورق ها بر اساس فلز پایه استفاده شده در آن صورت می گیرد که در این صورت می توان دو نوع ورق آلیاژی بر پایه آهن و ورق آلیاژی بر پایه غیر آهنی را نام برد. آلیاژ های آهنی آلیاژی هستند که، فلز پایه استفاده شده در آن آهن است. آلیاژ های غیر آهنی آلیاژ هایی هستند که، فلز پایه آن چیزی غیر از آهن باشد. از جمله این فلز ها می توان به مفرغ یا برنج اشاره کرد. در انواع ورق آلیاژی که در گروه آلیاژ های آهنی قرار می گیرند می توانیم دو نوع دسته بندی را در نظر بگیریم. در این آلیاژ ها با توجه به این که چند درصد ترکیبات، از کربن باشد می توانیم دو دسته فولاد و چدن را در نظر بگیریم. اگر میزان کربن کمتر از 2 درصد باشد در گروه فولاد و در غیر این صورت در گروه چدن قرار می گیرند. علاوه بر این ها ورق های آلیاژی فلزی و سرامیکی نیز موجود می باشد که در آلیاژ های فلزی حداقل یکی از مواد ترکیب شده باید فلز باشد. در ورق های آلیاژی سرامیکی باید یکی از مواد ترکیب شده دارای خواص سرامیکی باشد. با توجه به موارد بالا می توان گفت انواع ورق آلیاژی دارای طیف گسترده ای می باشد.

کاربرد ورق آلیاژی

کاربرد ورق آلیاژی

امروزه کاربرد ورق آلیاژی در صنایع مختلف بیشتر از هر زمان دیگری به چشم می خورد. این ورق ها به صورت گسترده ای در انواع صنایع بالا دستی مانند پالایشگاه ها، نیروگاه ها، پتروشیمی، صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند. در صنایعی که صحبت از روغن، فشار و دماهای خیلی بالا یا خیلی پایین باشد می توانیم ورق های آلیاژی را ببینیم. بسیاری از وسایلی که در دسترس ما هستند از طریق همین ورق های آلیاژی تولید شده اند. برای مثال بنزین، روغن های خوراکی، انواع پلاستیک، نان های صنعتی و … به واسطه همین ورق ها تولید می شوند. حوزه خودرو سازی یکی از حوزه هایی است که، بیشترین کاربرد این ورق ها در آن به چشم می خورد. در قسمت هایی مانند سقف خودرو، بدنه و ستون از ورق های آلیاژی استفاده می کنند و دلیل آن را می توان این مورد دانست که، آلیاژ باعث بالا رفتن وزن خودرو شده و کنترل خودرو را در سرعت های بالا راحت تر می کند. کاربرد ورق آلیاژی را در ساخت تجهیزات دریایی و یا زیر دریایی ها مانند یدک کش ها، لندیگراف، سکو های نفتی، پایه های اسکله، لوله های انتقال نفت یا گاز، ساخت شناور ها و … می توان دید. در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی که نیاز به مخزن هایی برای انتقال و جابجایی این مواد وجود دارد از ورق های آلیاژی برای ساخت مخزن ها استفاده می کنند. در کنار موارد بالا استفاده ورق های آلیاژی در مخازن تحت فشار، مصارف استحکام بالا، راه سازی، پل سازی، شهر سازی، صنایع هواپیمایی، صنایع قطعه سازی، ساخت فولاد هایی با مقاومت بالا در برابر اسید ها، صنایع ساخت ابزار، موارد نیاز به بالا بودن مقاومت در برابر زنگ زدگی، خوردگی هوا و نمک های دریایی را می توان از کاربرد ورق آلیاژی در صنایع مختلف دانست.

ابعاد و وزن ورق آلیاژی

ابعاد و وزن ورق آلیاژی یکی از مشخصه هایی است که در خرید باید به آن توجه کرد. بسیاری از قیمت گذاری هایی که در این حوزه انجام می گیرد بر اساس وزن، ضخامت و طول ورق ها تعیین می شوند به همین دلیل توانایی محاسبه وزن این ورق ها می تواند برای خریدی بهتر کمک کننده باشد. در این رابطه یک سری جداول و فرمول ها وجود دارد که شما را راهنمایی می کنند. در واقع با استفاده از این فرمول ها به راحتی می توانید وزن ورق های آلیاژی را در کوتاه ترین زمان به دست آورید. این ورق ها معمولا متناسب با حوزه ای که مورد استفاده قرار خواهند گرفت در طول های مختلف برش می خورند و معمولا طول و ضخامت این محصول به صورت سفارشی تعیین می شود. برای محاسبه وزن ورق های آلیاژی می توانید از این فرمول استفاده کنید: وزن ورق = طول ورق * عرض ورق * ضخامت ورق * چگالی ورق. در این فرمول با قرار دادن همه ی اندازه ها بر حسب متر، وزن ورق بر حسب کیلو گرم به دست می آید. در بررسی ابعاد و وزن ورق آلیاژی برای استفاده از فرمول ها در قسمتی که نیاز به وارد کردن چگالی ورق باشد می توان از جدول چگالی مواد، چگالی مخصوص آن ماده را پیدا کرده و در فرمول قرار داد. برای مثال چگالی کروم 7/15، چگالی برنج 12/3، چگالی نیکل 8/90 و … در این جدول آمده است. البته شاید وزن به دست آمده از فرمول فوق دارای تلرانس های اندکی باشد که بعد از بارگیری ورق ها و وزن کشی از طریق باسکول معلوم می شود که البته این تغییر آن چنان هم چشم گیر نخواهد بود. پس در نهایت برای این که در خریدی که انجام داده ایم از لحاظ قیمت و کیفیت به اطمینان برسیم باید به ابعاد و وزن ورق آلیاژی توجه کنیم.

ابعاد ورق آلیاژی

خرید ورق آلیاژی

قیمت روز ورق آلیاژی

قیمت روز ورق آلیاژی با توجه به این که وارداتی باشد یا در کارخانه های داخلی تولید شده باشد می تواند متغیر باشد. این که بخواهیم قیمتی مشخص شده و ثابت را به این محصول نسبت دهیم شدنی نیست. بنابراین باید نوساناتی که در هر روز وجود دارد را بررسی کرد و یک قیمت روزانه را برای آن در نظر گرفت. با توجه به تغییراتی که در قیمت آهن و فلز قراضه در بازار جهانی وجود دارد و از آن جایی که ماده ی اصلی ساخت مقاطع فولادی آهن و فلز قراضه است، این تغییرات قیمت بر روی فولاد تاثیر می گذارد و از آن جایی که برای ساخت ورق های آلیاژی به فولاد نیاز داریم می توانیم شاهد این نوسانات وسیع قیمت باشیم. میزان تولید هر محصول موضوعی تاثیر گذار در قیمت ان محصول است. با توجه به این که کارخانه های فعال در ایران که به تولید این محصول می پردازند محدود هستند و پاسخ گوی نیاز داخلی نیستند باعث شده است که، قیمت روز ورق های آلیاژی افزایش یابند. البته در سال های اخیر فعالیت های موثری در این حوزه انجام گرفته است اما هنوز هم این مقدار کافی نیست. از طرفی بالا بودن هزینه های تولیدی مانند بالا رفتن حقوق کارکنان که در ایران وجود دارد یکی از عواملی است که باعث شده است تا این نوع محصولات قیمت بالایی داشته باشند. موضوع مهم دیگری که در این قیمت گذاری ها می تواند موثر باشد بازار عرضه و تقاضا می باشد. همان طور که می دانیم وقتی تقاضای خرید بالا می رود عرضه به بازار کاهش می یابد و هر زمانی که میزان عرضه محصولی به بازار کاهش یابد قیمت آن به شدت افزایش می یابد به این ترتیب می توان گفت که این موضوع یکی از عوامل موثر در قیمت روز ورق آلیاژی محسوب می شود.