قیمت ورق عرشه فولادی

در قیمت ورق عرشه فولادی باید گفت که میزان آن را ضخامت و ارتفاع ورق تعیین می کند. در این ورق ها باید گفت هر چه میزان ضخامت ورق بیشتر باشد، ورق سنگین تر است و میزان مواد اولیه استفاده شده در آن بیشتر خواهد بود. بنابراین قیمت این نوع ورق عرشه بالاتر می رود. معمولا این ورق ها در سقف های عرشه فولادی مورد استفاده قرار می گیرند که دلیل آن قیمت مناسب این ورق ها نسبت به سایر متریال مورد استفاده در سقف ها می باشد. در قیمت گذاری هایی که در مراجع مختلف به چشم می خورد و گاهی تفاوت اندکی در هر کدام از آن ها دیده می شود به دلیل این است که قیمت تمام شده محصول را با در نظر گرفتن همه ی ابعاد تاثیر گذار مانند هزینه حمل ونقل، بارگیری و … انجام می دهند. این ورق ها در کارخانه های مختلف در ضخامت های 0/8 تا 25/1 موجود می باشدکه هر کدام دارای قیمتی متفاوت می باشند. قیمت ورق عرشه فولادی با توجه به این که کارخانه هایی مانند هفت الماس، کاشان، شهرکرد و تاراز در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، تحت تاثیر هر کارخانه و هر برند می تواند متفاوت باشد. طول این ورق ها طبق سفارش مشتری تعیین می شود و همین تغییر طول می تواند باعث ایجاد تغییر در قیمت ها شود. با وجود تمام مواردی که به آن ها اشاره شد باید گفت که نمی توان یک قیمت مشخص و ثابت را برای ورق های عرشه در نظر گرفت. و قیمت ها به صورت روزانه و گاه به علت شرایط التهابی بازار به صورت ساعتی تغییر می کند اما می توان برای آن یک قیمت پایه ای تعیین کرد و شرکت هایی که اقدام به ارائه قیمت مشخص در این رابطه می پردازند با توجه به تجربه و پیش بینی هایی که از بازار دارند این کار را انجام می دهند. برای کسب اطلاعات در رابطه با قیمت ورق عرشه فولادی لیست قیمت آن را در زیر می توانید مشاهده نمایید .

بیشتر بخوانیدکمتر


آخرین بروزرسانی:1399/05/08   ساعت: 16:10

ردیفضخامت(mm)کارخانهمحل تحویلعرض(mm)قیمت(ریال)
10/8تارازاصفهان915تماس بگیرید
20/9تارازاصفهان915تماس بگیرید
31تارازاصفهان915تماس بگیرید
41/25تارازاصفهان915تماس بگیرید

ورق عرشه فولادی

تولید ورق عرشه فولادی

تولید ورق عرشه فولادی

در تولید ورق عرشه فولادی مواد اولیه لازم، ورق های گالوانیزه می باشند که به دلیل بالا بودن مقاومت کششی آن در ساخت ورق عرشه فولادی مورد استفاده قرار می گیرند. از آن جایی که این ورق ها در ساختمان سازی مورد استفاده است باید قدرت تحمل بار ابزار موجود در ساختمان و کارایی لازم را داشته باشند . در مرحله ی اول برای ساخت ورق های عرشه فولادی ورق های گالوانیزه را به شکل رول شده وارد دستگاه های فرمینگ می کنند. دستگاه فرمینگ 20 مرحله عملیات بر روی این ورق ها انجام می دهد. در واقع در این مرحله ورق ها فرم دهی می شوند و این کار توسط شافت هایی که بر روی یاتاقان ها قرار گرفته اند انجام می شود. رول فرمینگ را می توان به دو روش گرم و سرد انجام داد. این روش در تولید باعث می شود که سرعت تولید بالاتر برود و نیازی به اپراتور که مستقیم بر روی دستگاه ها کار کند ندارد. در تولید ورق عرشه فولادی استفاده از دستگاه فرمینگ باعث می شود تا محصولی یکدست و همگون تولید شود. در این دستگاه ها میزان برجستگی و آج ورق ها به میزان مورد نیاز قابل تنظیم است. بعد از این که این ورق ها به اندازه و ضخامت لازم درآمد از دستگاه فرمینگ خارج می شود که معمولا این اندازه ها بر اساس ابعاد مورد نظر در نقشه شاپ است. بعد از این مرحله که ورق ها برش خوردند آماده ی خم کاری می شوند. در مرحله ی خم کاری عملیاتی برای شکل گیری ورق ها انجام می شود و ضایعات آن خارج می شود. البته با دقتی که دستگاه فرمینگ دارد میزان ضایعات بسیار کم خواهد بود. استفاده از مواد اولیه با کیفیت و دستگاه های مطابق با پیشرفت روز می تواند به کیفیت تولید ورق عرشه فولادی کمک کند.

انواع ورق عرشه فولادی

انواع ورق عرشه فولادی

با توجه به این که انواع ورق عرشه فولادی در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد باید مشخصه هایی متناسب با آن سازه ها را داشته باشد. برای مثال ممکن است این ورق ها در یک منزل مسکونی با متراژ کم و یا یک مجتمع تجاری با متراژ بالا مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین می توان گفت مهم ترین نکته در دسته بندی ورق های عرشه فولادی ابعاد آن است. این ورق ها در ابعاد مختلف به بازار عرضه می شوند و در بسیاری از کارخانه ها با توجه به سفارش مستقیم مشتری ورق ها با ابعاد مورد نظر تولید می شوند. نوع دیگر تقسیم بندی که در رابطه با ورق های عرشه صورت می گیرد در رابطه با ضخامت آن است. این ورق ها با توجه به این که در چه منطقه ای و برای چه منظوری مورد استفاده قرار خواهند گرفت در انواع مختلف دسته بندی می شوند. ضخامت رایج برای این ورق ها بین 0/8 تا 1/25 می باشد که کارخانه های تولید کننده این محصول در ایران توانایی تولید همه ی این ضخامت ها را دارند. انواع ورق عرشه فولادی با عرض اولیه 1250 تولید می شوند اما این عرض متناسب با نیاز مشتری قابل تغییر می باشد. گام ورق های عرشه که در واقع همان ارتفاع آن است 65 میلی متر و یا 75 میلی متر می باشد که با توجه به نوع سازه می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. معمولا در انجام پروژه های مسکونی برای گام 65 میلی متری عرض 960 و برای گام 75 میلی متری عرض 940 را انتخاب می کنند که البته این یک قاعده خاص نیست و با توجه به طراحی های انجام شده توسط مهندسین می تواند تغییر کند. بهتر است قبل از خرید ورق های عرشه همه ی جوانب محیط کار را بسنجید تا بتوانید یکی از بهترین انواع ورق عرشه فولادی را انتخاب کنید.

کاربرد ورق عرشه فولادی

کاربرد ورق عرشه فولادی

کاربرد ورق عرشه فولادی را می توان در ساخت سقف های عرشه دانست. در واقع در صنعت ساختمان سازی برای پوشش سقف هر نوع سازه ای از عرشه فولادی استفاده می کنند. همان طور که گفتیم این ورق ها در ساخت انواع سازه ها مانند سقف انبار کارخانجات، سقف سازه های موقت، سقف کارگاه ها، سقف کیوسک امداد رسانی و … مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل این استفاده را می توان سبک بودن این مصالح و قیمت مناسب آن بیان کرد. در کنار این دو مزیت تحمل بالای ورق های عرشه برای بار هایی با وزن بالا یکی دیگر از این دلایل است. ورق های عرشه فولادی را به راحتی می توان در انبار های کوچک دپو کرد در حالی که تیرچه ها این خاصیت را ندارند به همین دلیل در طراحی های جدید استفاده از این ورق ها اولویت یافته است. به دلیل وزن کمی که این ورق ها دارند حمل و نقل آن نیز آسان تر و هزینه ی حمل و نقل آن پایین تر است. دلیل کاربرد ورق عرشه فولادی در سقف انواع سازه ها را می توان در زیبایی ظاهری آن هم دانست. امروزه بحث زیبایی معماری در هر سازه ای حرف اول را می زند. این ورق ها به دلیل داشتن پوششی از جنس گالوانیزه و فرم داشتن از لحاظ بصری جذاب بوده و زیبایی فوق العاده ای را در فضا ایجاد می کنند. نصب این ورق ها بسیار راحت می باشد و هزینه هایی که در مرحله نصب باید پرداخت شود بسیار پایین است. فرو رفتگی و برجستگی هایی که بر روی این ورق ها وجود دارد قابلیت تحمل تنش را در این ورق ها بالا برده است. در ساخت سازه ها زمانی که از این ورق ها استفاده کنیم، می توانیم به طور همزمان بتن ریزی چند سقف را با هم انجام دهیم و این کار باعث صرفه جویی در زمان ساخت سازه می شود و این مسئله یکی دیگر از دلایل کاربرد ورق عرشه فولادی در صنعت ساختمان است.

ابعاد و وزن ورق عرشه فولادی

همان طور که می دانیم ابعاد و وزن ورق عرشه فولادی در انتخاب آن بسیار موثر است و باید ورق خریداری شده از لحاظ وزن و ابعادی که دارد متناسب با نیاز باشد و کارایی لازم را داشته باشد. دلیل این که وزن این ورق ها باید قبل از طراحی مورد محاسبه قرار بگیرند از دو جهت باید مورد بررسی قرار گیرد. مورد اول تطابق وزن تئوریک با وزن ورق های باسکول شده و مورد دیگر محاسبه ضخامت این ورق ها بر اساس وزن آن است. معمولا ورق های عرشه از ورق های گالوانیزه با وزن 8750 کیلو گرم در هر متر ساخته می شوند که این وزن با ضرب طول، عرض و ارتفاع ورق به دست می آید. ضخامت در نظر گرفته شده برای این ورق ها در کارخانه های مختلف در حدود 0/8 تا 1/2 است که البته می توان بر اساس نیاز و درخواست مشتری آن را تغییر داد که باعث ایجاد تغییرات در قیمت آن خواهد شد. ارتفاعی که برای ورق های عرشه فولادی در نظر می گیرند دو مقدار 65 و 75 است که متناسب با نوع سازه یکی از این دو ارتفاع را انتخاب می کنند. ابعاد و وزن ورق عرشه فولادی از آن جهت که بیشترین کاربرد آن در ساختمان سازی است موضوعی با اهمیت محسوب می شود چرا که در طراحی های سازه های مختلف قبل از هر کاری باید وزن و حجم مصالح مورد ارزیابی قرار بگیرد تا بتوان توانایی آن را برای تحمل بار تخمین زد. در محاسبه وزن این ورق ها یک سری فرمول موجود می باشد که با استفاده از آن ها می توان به راحتی وزن ورق ها را به دست آورد که در این رابطه باید چگالی مواد مورد نظر را بدانید. برای به دست آوردن این چگالی ها می توانید به جدول مخصوص چگالی فلزات مراجعه کنید. به این ترتیب می توانید ابعاد و وزن ورق عرشه فولادی را به دست آورید.

ابعاد و وزن ورق عرشه فولادی

خرید ورق عرشه فولادی

قیمت روز ورق عرشه فولادی

با توجه به این که قیمت ورق عرشه فولادی یک مقدار مشخص نمی باشد و روز به روز دچار تغییراتی می شود، لازم است تمام عوامل اثر گذار بر روی آن را شناسایی کنیم. این عوامل می توانند عوامل داخلی یا حتی بیرونی باشند که شناخت آن ها باعث می شوند خریدی مطمئن انجام دهیم. همان طور که می دانیم ورق های عرشه فولادی از موادی مانند نیکل و کروم ساخته می شوند بنابراین تغییراتی که در قیمت این مواد اولیه به وجود می آید باعث می شود قیمت این ورق ها هم تغییر کنند. علاوه بر قیمت خود این مواد تعرفه هایی که برای واردات آن در نظر گرفته می شود، می تواند سبب ایجاد تغییرات قیمتی در ورق های عرشه شود. عرضه و تقاضای موجود در بازار می تواند تاثیر مستقیم بر قیمت این محصولات داشته باشد. از آن جایی که عمده استفاده این ورق ها در ساختمان ها می باشد، رونق ساختمان سازی و تقاضای زیاد در این حوزه باعث به وجود آمدن کمبود در این ورق ها می شود که در نهایت قیمت روز ورق عرشه فولادی را افزایش می دهد. از طرفی زمانی که واردات مواد اولیه به خوبی انجام گیرد و با افزایش میزان تقاضا کمبود مواد نداشته باشیم می توانیم شاهد پایین آمدن قیمت ها باشیم. در این قیمت گذاری ها تغییر فصل ها و شرایط جوی هم می تواند تاثیر گذار باشد. همان طور که می دانیم اکثر پروژه های عمرانی در فصل بهار و تابستان رونق می گیرند و در این زمان به دلیل بالا رفتن میزان تقاضای موجود در بازار شاهد افزایش قیمت ورق های عرشه می باشیم . در نهایت باید گفت مهم ترین نکته در متفاوت بودن قیمت ها به دلیل وجود تفاوت در طول و ضخامت ورق های موجود در بازار است. در نتیجه بهتر است قبل از هر گونه اقدام به خرید قیمت روز ورق عرشه فولادی را مورد بررسی قرار دهیم.