قیمت ورق کرکره

قیمت ورق کرکره بیش از هر چیزی وابسته به قیمت ورق گالوانیزه می باشد. با توجه به این که ورق های گالوانیزه در ابعاد و وزن متفاوتی به بازار عرضه می شوند می توان گفت قیمت گذاری ورق های کرکره طیف گسترده ای را در بر می گیرد که در انتخاب آن باید همه ی این موارد را مورد بررسی قرار داد. ورق های کرکره با توجه به نوع کاربردی که دارند در ابعاد و شکل های مختلف به بازار عرضه می شوند و این ابعاد و شکل ظاهری می تواند نکته ای تعیین کننده در قیمت آن ها باشند. در این ورق ها سایز و پوشش محافظ را باید در نظر گرفت. برای مشخص شدن قیمت ورق کرکره باید کارخانه ی تولید کننده آن را در نظر گرفت در واقع می توان گفت برند تولید کننده این محصولات در قیمت آن تاثیر دارند. این ورق ها در رنگ های مختلف تولید می شوند که رنگی بودن آن بیشتر جنبه ی زیبایی بخشی دارد اما در عین حال بی تاثیر در قیمت گذاری نمی باشد و با توجه به نوع مصرف هر کدام می توان قیمتی متفاوت برای آن در نظر گرفت. وزن این ورق ها را به عنوان یک مشخصه در نحوه ی قیمت گذاری آن می توان نام برد. دلیل این موضوع این است که اگر هر چه وزن محصول بالاتر باشد مواد اولیه بیشتری در آن مورد استفاده قرار گرفته است بنابراین باید هزینه ی بالاتری برای آن در نظر گرفت. همه ی موارد بالا نکات مهمی هستند که در خرید باید به آن ها توجه کرد تا بتوان قیمت ورق کرکره را به درستی محاسبه کرد.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 14:52

ردیفضخامت(mm)محل تحویلابعاد(m)رنگقیمت(ریال)
10/5اصفهاندرخواستیآبیتماس بگیرید
20/5اصفهاندرخواستیپرتقالیتماس بگیرید
30/5اصفهاندرخواستیسبزتماس بگیرید
40/5اصفهاندرخواستیسفیدتماس بگیرید
50/5اصفهاندرخواستیقرمزتماس بگیرید
60/5اصفهاندرخواستیقهوه ایتماس بگیرید
70/5اصفهاندرخواستینارنجیتماس بگیرید

ورق کرکره

تولید ورق کرکره

تولید ورق کرکره

تولید ورق کرکره با پیشرفت هایی که در حوزه دستگاه های ایرانی به وجود آمده است در ایران به راحتی امکان پذیر است و کارخانه های متعددی وجود دارند که در داخل کشور به فعالیت در این حوزه می پردازند. این ورق ها به دلیل این که بیشتر در سقف سازه های مختلف قرار می گیرند و به طور مداوم در تماس با باران، برف، رطوبت، تابش مستقیم نور خورشید و … هستند بنابراین باید از مواد اولیه ای برای تولید آن استفاده کرد که دارای مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی باشند. برای این کار ورق های گالوانیزه می توانند گزینه ای مناسب باشند. برای این کار می توان از گالوانیزه های رنگی یا ساده استفاده کرد. از هر کدام که استفاده کنیم تاثیری بر کیفیت نهایی محصول نخواهد داشت و هر دو در یک کیفیت خواهند بود. ورق های گالوانیزه از طریق روش پوشش سطح ورق های روغنی با ترکیب فلز روی تولید می شوند. برای تولید ورق کرکره در مرحله اول لازم است که ورق های گالوانیزه را در ضخامت های 0/3 تا 0/8 میلی متر و با عرض 100 تا 125 سانتی متر در داخل دستگاه های رول فرمینگ قرار دهند. در این دستگاه ها مجموعه ای از قالب ها وجود دارد که ورق های گالوانیزه را شکل می دهد و در اندازه های مختلف آن ها را برش می دهند و ورق کرکره را تولید می کنند. ورق های تولید شده باید در اندازه هایی بین 90 تا 113 سانتی متر باشند. بعد از مرحله ی برش ورق ها مورد بررسی قرار می گیرند و اگر ناهمگونی در شکل ظاهری آن ها وجود داشته باشد رفع و در غیر این صورت وارد مرحله بسته بندی می شوند. استفاده از مواد اولیه با کیفیت و انجام درست همه ی مراحل در تولید ورق کرکره تاثیر گذار خواهد بود.

انواع ورق کرکره

انواع ورق کرکره

انتخاب انواع ورق کرکره با توجه به این که در چه موقعیت جغرافیایی و با چه نوع آب و هوایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت انجام می شود. ضخامت این ورق ها با توجه به محل مورد استفاده و مقاومتی که باید داشته باشد از 0/1 تا 0/5 متغیر می باشد. در تهیه این نوع ورق ها با دو نوع ساده و رنگی از لحاظ شکل ظاهری رو به رو می شویم که از لحاظ کاربردی تقریبا شبیه به هم هستند و فقط شاید نوع رنگی آن مقاومت بیشتری در برابر عوامل طبیعی داشته باشد که البته این تفاوت خیلی چشمگیر نیست و دلیل استفاده از این ورق های کرکره ای رنگی را می توان زیبایی بخشی به محیط دانست که از جنبه ی بصری محیطی زیبا را به وجود می آورد. البته کرکره های رنگی نسبت به نوع ساده آن هزینه ی بالاتری دارند. با توجه به این که نوع سازه ی شما چگونه است می توانید از انواع ورق کرکره با وزن های متفاوت استفاده کنید. برای این که تشخیص دهید برای سازه شما کدام ورق کرکره با چه وزن و ضخامتی مناسب است می توانید از نصاب کرکره ها مشاوره بگیرید و بعد اقدام به خرید کنید. در هر سازه باید طول ورق کرکره مورد نیاز محاسبه شود. با توجه به این که این ورق ها در طول 20 سانتی متر تا 12 متر موجود می باشند برای این که بتوانید خریدی درست انجام دهید باید طول مورد نظر را دقیقا بدانید. ورق های کرکره با توجه به این که در کدام کارخانه تولید می شوند به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. برای مثال می توان به ورق کرکره فولاد مبارکه اصفهان، ورق کرکره شهرکرد، ورق کرکره سمنان، ورق کرکره خودرو، ورق کرکره هفت الماس، ورق کرکره اشتهارد و ورق کرکره کاشان از انواع ورق کرکره اشاره کرد.

کاربرد ورق کرکره

کاربرد ورق کرکره

کاربرد ورق کرکره را بیشتر در ساخت سقف های شیروانی می توانیم ببینیم. این ورق ها مدت هاست که در ساخت انواع سقف های شیبدار و شیروانی کاربرد دارند و دلیل آن را می توان قیمت مناسب و مقاومت قابل قبول آن در برابر عوامل طبیعی دانست. البته علاوه بر سقف های شیبدار در حصار کشی دیوار ها هم می توان از این ورق ها استفاده کرد. استفاده از ورق های کرکره ای در سقف های شیروانی برای هدایت آب باران، برف و … است و همان طور که می دانیم سقف سازه ها یکی از قسمت هایی است که در تماس مستقیم با عوامل طبیعی مانند باد، باران، نور خورشید و … است و به سرعت می تواند دچار آسیب شود که این آسیب ها شامل زنگ زدگی یا خوردگی است. استفاده از ورق کرکره ای به دلیل این که از جنس ورق های گالوانیزه هستند چنین مشکلاتی را رفع می کند. دلیل دیگر کاربرد ورق کرکره در سقف های شیبدار را می توان راحتی نصب آن دانست که در کمترین زمان امکان پذیر است. این ورق ها نسبت به نمونه های دیگری که برای ساخت سقف کاربرد دارند مقرون به صرفه تر بوده و هزینه های نهایی ساخت یک سازه را به شدت کاهش می دهند. در ساخت سقف و دیوار های انبار ها، سوله ها، پارکینگ ها، سایبان ها و … می توان از ورق های کرکره به دلیل امنیت بالایی که دارند استفاده کرد. ساخت کرکره مغازه ها از جمله موارد دیگری است که حضور این ورق ها را می توان دید. در محیط هایی که نیاز است از طریق مصالح بر زیبایی محیط بیفزایند می توان از ورق های کرکره ای رنگی استفاده کرد. این ورق ها در رنگ های مختلف موجود می باشند که کاربرد ورق کرکره در زیبا سازی بصری را نشان می دهد.

خرید ورق کرکره

قیمت روز ورق کرکره

قیمت روز ورق کرکره با توجه به عوامل مختلفی تغییر پذیر است . ورق کرکره ای از ورق های گالوانیزه ساخته می شوند و ورق های گالوانیزه جزء ورق هایی بر پایه محصولات آهنی هستند. بازار آهن مانند بازار ارز و طلا روز به روز دچار تغییرات می شود و این تغییرات به عوامل مختلفی وابسته است. در این قیمت گذاری نوسانات ارز بر هر دو نوع ورق های کرکره وارداتی و داخلی تاثیر گذار است. در رابطه با ورق های وارداتی که موضوع مشخص است و بالا بودن تعرفه های واردات مزید بر علت شده است تا قیمت این محصولات افزایش یابد. در رابطه با ورق هایی که در داخل کشور تولید می شوند با افزایش نرخ ارز و افزایش میزان صادرات ورق ها، عرضه در بازار داخلی کاهش می یابد و از این رو قیمت روز ورق کرکره افزایش می یابد. عامل دیگر این تغییرات قیمت را می توان در شیوه های تولیدی که در کارخانه های مختلف وجود دارد دانست. هر کارخانه از روشی متفاوت برای تولیدات خود استفاده می کند. بنابراین قیمت ورق هر کارخانه با کارخانه ی دیگر ممکن است متفاوت باشد. برای مثال در ایران کارخانه های تاراز، شهرکرد، هفت الماس و کاشان در این حوزه فعالیت می کنند که در لیست قیمتی هر کارخانه ممکن است تفاوت اندکی را مشاهده کنیم. در فصولی که ساخت و ساز رونق بیشتری دارد و میزان تقاضا در بازار بالا می رود می توانیم شاهد بالا رفتن قیمت ورق ها باشیم. در نهایت قبل از خرید بهتر است با کارشناسان آراد آهن (شماره تماس : 34055-031) مشورت کنید تا قیمت روز ورق کرکره به درستی برای شما مشخص شود.