قیمت پشم شیشه

قیمت پشم شیشه موضوعی است که به شدت وابسته به مشخصات فنی آن می باشد. بنابراین برای محاسبه قیمت و ارزیابی آن در بازار داخلی باید تمام این مشخصات فنی به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرند. متخصصان این حوزه با توجه به تجربه ای که از نوسانات بازار داخل دارند و شناخت عوامل تاثیر گذار قیمت نهایی را تعیین می کنند. در بین مشخصات فنی ضخامت پشم شیشه یکی از مواردی است که می توان به آن اشاره کرد. همان طور که می دانید پشم شیشه به عنوان عایق حرارت و صوت مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو می توان گفت به دلیل این که ضخامت پشم شیشه در ارتباط مستقیم با ضریب انتقال حرارتی و صوتی می باشد در تعیین قیمت ها باید مورد توجه قرار گیرد. عامل دیگری که در تعیین قیمت پشم شیشه باید به آن توجه کرد چگالی پشم شیشه است. پشم شیشه با چگالی 24 تا 96 کیلو بر متر مکعب در بازار موجود می باشد که این تنوع بالا باعث شده است قیمت متفاوتی را برای آن در نظر بگیرند. هر پشم شیشه با چگالی مشخص برای یک کار مشخص مورد استفاده قرار می گیرد. مورد دیگری که در رابطه با مشخصات فنی پشم شیشه می توان به آن اشاره کرد جنس روکش یا همان لفاف پشم شیشه است. این روکش با حفظ حفره های هوایی موجود در بین الیاف پشم شیشه از نفوذ رطوبت جلوگیری می کند. در نتیجه هر چه میزان پوشش دهی روکش در برابر رطوبت بهتر باشد یعنی ازمواد با کیفیت تری برای ساخت پشم شیشه استفاده شده است و قیمت محصول نهایی بالاتر خواهد بود. بنابراین سه مورد ذکر شده در این مطلب را می توان سه عامل مهم در تعیین قیمت پشم شیشه دانست که باید هر کدام مورد بررسی قرار گیرند.

بیشتر بخوانیدکمتر

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 14:52

ردیفطول(m)حالتمحل تحویلدانسیتهعرض(m)ضخامت(inch)قیمت(ریال)
120رولکارخانه101/21تماس بگیرید
215رولکارخانه101/22تماس بگیرید
315رولکارخانه101/22تماس بگیرید
410رولکارخانه81/21تماس بگیرید

پشم شیشه

تولید پشم شیشه

تولید پشم شیشه

در رابطه با تولید پشم شیشه باید گفت که این محصول از ترکیب چند ماده مختلف با یکدیگر تشکیل می شود. برای این کار موادی مانند سلیس، دولومیت، فلد سپار، کربنات سدیم، براکس، کربنات کلسیم، کربنات باریم، خرده شیشه و ماسه را درون میکسر های مخصوص ریخته تا با هم مخلوط شوند. در مرحله بعدی مخلوط به دست امده را درون کوره ای با دمای 1400 درجه سانتی گراد قرار می دهند تا مراحل ذوب انجام شود. بعد از این که مواد به حالت یک دست و همگن در آمد باید وارد مرحله الیاف سازی شود. در مرحله الیاف سازی مواد مذاب را درون محفظه هایی که به صورت مش بندی شده ساخته شده است می ریزند. با فشاری که از داخل شبکه های مش بندی شده به مواد وارد می شود فیبر حاصل می شود. تولید پشم شیشه بعد از این مرحله به این صورت است که الیاف تولید شده وارد تونل های حرارتی می شوند. در تونل های حرارتی الیاف را به ترموست فنولیک آغشته می کنند و سپس با توجه به حرارت و بار مکانیکی که در این تونل ها وجود دارد الیاف ها یکپارچه و همگون می شوند. در مرحله ی بعدی باید از روکشی مناسب بر روی پشم شیشه های تولید شده استفاده کرد و پشم شیشه های تولیدی را وارد مرحله برش، پرس و دسته بندی کرد. بسته بندی این محصول معمولا به صورت رولی می باشد که در کیسه های نایلونی بسته بندی می شوند. در مرحله ای که مواد مذاب را وارد محفظه های مش بندی شده وارد می کنند برای افزایش استحکام و مقاومت پشم شیشه می توان به الیاف به دست آمده مقداری رزین اضافه کرد. هم چنین برای این که الیاف با قدرت بیشتری به هم بچسبند از رزین استفاده می کنند تا مراحل تولید پشم شیشه با روند راحت تر و سریع تر پیش رود.

انواع پشم شیشه

انواع پشم شیشه

به طورز کلی انواع پشم شیشه در بازار ایران را می توان در سه گروه دسته بندی کرد. دسته بندی که برای همه ی محصولات موجود در بازار وجود دارد بر اساس شناخت ویژگی ها و کاربرد های آن محصول انجام می گیرد که این مسئله در رابطه با دسته بندی پشم شیشه هم صادق است. با توجه به این که پشم شیشه در چه مکانی و برای چه کاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت در یکی از گروه های سه گانه قرار می گیرد. دسته اولی که می توان به آن اشاره کرد پشم شیشه پتویی است. این نوع پشم شیشه با استفاده از الیاف بسیار ظریف ساخته می شود و با روکشی از جنس کاغذ آلومینیوم پوشانده می شوند. معمولا این نوع از پشم شیشه ها در بین انو اع پشم شیشه در پوشش عایق کاری، گرم خانه ها، کانال های صنعتی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. گروه دیگری که در این دسته بندی قرار می گیرد، پشم شیشه تخته ای است. این نوع پشم شیشه از پشم شیشه و رزین که تحت گرمای سخت و فشار بالا قرار گرفته است به صورت تخته ساخته می شود. روکش این نوع پشم شیشه ها از جنس کاغذ آلومینیوم می باشد و برای عایق کاری در مواردی مانند سقف، کف و دیوار های کوره ها، سقف و دیوار ساختمان ها، گرم خانه ها و داکت های تاسیسات از این نوع پشم شیشه ها استفاده می کنند. گروه آخری که در این دسته بندی قرار می گیرد پشم شیشه عایق لوله می باشد. این نوع پشم شیشه از الیاف شیشه فشرده شده ساخته می شود. برای پشم شیشه هایی که در این گروه قرار می گیرند متناسب با کاربردی که خواهند داشت دانسیته مختلفی را در نظر می گیرند. معمولا از این نوع پشم شیشه در عایق کردن لوله های آب گرم و سرد، لوله های تاسیسات و لوله های صنایع شیمیایی استفاده می کنند. به این ترتیب می توان با انواع پشم شیشه آشنا شد.

کاربرد پشم شیشه

کاربرد پشم شیشه

در حالت کلی عمده کاربرد پشم شیشه را می توان عایق بودن آن در صنایع مختلف دانست. در صنایع مختلف به خصوص در صنعت ساختمان سازی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی از پشم شیشه به عنوان عایق حرارتی استفاده می کنند. علاوه بر این در همین صنعت از پشم شیشه به عنوان عایق صوتی هم استفاده می کنند. پشم شیشه به دلیل داشتن ویژگی آکوستیک می تواند یکی از مناسب ترین گزینه ها در رابطه با عایق صدا در ساختمان باشد. ساخت انواع ساندویچ پنل ها یکی از مواردی است که می توان از پشم شیشه استفاده کرد. همان طور که می دانید ساندویچ پنل ها از دو لایه ساخته می شوند که در بین این دو لایه باید از یک عایق حرارتی استفاده کرد که پشم شیشه یکی از بهترین گزینه ها می باشد. کاربرد پشم شیشه را در ساخت مخازن هم می توان دید. در ساخت مخازن فلزی و پلاستیکی که در فضای آزاد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، برای این که بتوان مخازن را در برابر تغییرات آب و هوایی عایق کرد از پشم شیشه استفاده می کنند. سیستم های گرمایشی و سرمایشی از جمله موارد دیگری هستند که برای عایق کردن آن ها می توان از پشم شیشه استفاده کرد. در ساخت سوله ها، کانکس ها و سازه های صنعتی که نیاز به محافظت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارند از پشم شیشه استفاده می کنند. دیوار پرده، عایق دیوار حفره، مجرای لوله کشی، کاشی های سقف، کانال های هوایی، تانکر های آب، خطوط لوله گرم، دیگ های بخار و … از جمله موارد دیگری هستند که در رابطه با این حوزه می توان به آن ها اشاره کرد. بنابراین با توجه به موارد گفته شده می توان نقش عایقی را برای کاربرد پشم شیشه در مناطق مختلف در نظر گرفت.

ابعاد پشم شیشه

شناخت ابعاد و وزن پشم شیشه می تواند در نوع استفاده از آن بسیار مهم و کمک کننده باشد. با توجه به این که از پشم شیشه در مصارف مختلفی استفاده می کنند و این محصول در انواع مختلفی تولید می شود بنابراین باید در تولید آن گستره ی بالایی را برای ابعاد و وزن آن در نظر گرفت که اکثر تولید کنندگان این موضوع را در تولیدات خود لحاظ می کنند. معمولا پشم شیشه به صورت رولی به بازار عرضه می شود که برای این رول ها دو حالت در نظر می گیرند. حالت اول رول هایی با طول 18 متر، عرض 120 سانتی متر و ضخامت یک اینچ است. حالت دوم رول هایی با طول 15 متر، عرض 120 سانتی متری و ضخامت 2 اینچی است. در رابطه با ابعاد و وزن پشم شیشه باید که معمولا این پشم ها در ضخامت 25 تا 50 میلی متری تولید می شوند که برای هر یک از آن ها دانیسیته های 10، 12، 16 و 20 در نظر می گیرند. الیافی که برای ساخت پشم شیشه مورد استفاده قرار می گیرد معمولا ضخامتی بین 3.2 تا 6.4 دارند که اگر این ضخامت بیشتر از حد استاندارد باشد پشم شیشه تولید شده شکننده خواهد بود. بنابراین رعایت این نکات در تهیه پشم شیشه مهم است. برای محاسبه وزن پشم شیشه باید به دو عامل مهم توجه کرد که این دو عامل ضخامت و دانیسیته پشم شیشه می باشد. با ضربی که بین این دو عدد انجام می دهند و تقسیم عدد حاصل شده بر عدد 1000 می توان وزن یک متر مربع از پشم شیشه را به دست آورد. البته جداول مشخصی وجود دارد که با داشتن اطلاعاتی در رابطه با پشم شیشه مورد استفاده می توان وزن پشم شیشه را به دست آورد. به این ترتیب می توان به شناخت در رابطه با ابعاد و وزن پشم شیشه دست یافت.

خرید پشم شیشه

قیمت روز پشم شیشه

برای تعیین قیمت روز پشم شیشه عوامل موثر متعددی را می توان نام برد که هر یک به نوبه ی خود می توانند اثر گذار باشند. در بین برند های مختلفی که به تولید این محصول می پردازند معمولا شیوه تولیدی یکسانی دیده می شود اما هر برند با توجه به شرایط و مقتضیاتی که دارد از مواد اولیه با کیفیت های مختلف استفاده می کنند. با توجه به این که مواد اولیه اصلی که برای ساخت پشم شیشه مورد استفاده قرار می گیرد شیشه، ماسه و رزین می باشد، برای تعیین قیمت محصول نهایی باید قیمت این سه ماده را مورد بررسی قرار داد. همان طور که می دانید قیمت شیشه و ماسه در بازار متغیر می باشد و با توجه به شرایط بازار، روزانه قیمت متفاوتی را برای آن تعیین می کنند. در نتیجه می توان گفت قیمت روز پشم شیشه هم متغیر خواهد بود. شیشه یا ماسه عمدتا به صورت وارداتی در کشور موجود می باشد، به همین دلیل برای تعیین قیمت نهایی پشم شیشه باید هزینه هایی که برای واردات مواد اولیه صرف شده است را در نظر گرفت. برای مثال قیمت دلار یکی از مهم ترین موضوعات در این حوزه می باشد. با توجه به این نکته که قیمت دلار دائما در حال نوسان است هزینه های واردات هم دچار نوسان می شود که این موضوع رابطه مستقیم بر قیمت محصولات تولید شده خواهد گذاشت. بنابراین معمولا در سایت هایی که به ارائه قیمت ها در رابطه با این محصول می پردازند معمولا قیمت ثابتی بیان نمی شود و قیمت ها در جداولی مشخص به صورت روزانه به روز رسانی می شوند. به همین دلیل پیشنهاد می شود در صورت نیاز به خرید پشم شیشه حتما به فروشندگان معتبر مراجعه کرده و با آگاهی کامل از قیمت روز پشم شیشه اقدام به خرید کنید.