قیمت پیچ سرمته

قیمت پیچ سرمته هم مانند هر محصول دیگری وابسته به موارد دیگری است که باید مورد بررسی قرار گیرد. در این بین شاید اولین نکته ای که در تعیین قیمت نهایی هر محصول می توان به آن اشاره کرد قیمت مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت آن محصول می باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به این که برای ساخت پیچ های سرمته ای از مواد اولیه مختلف مانند انواع استیل ها، آهن و یا فولاد استفاده می کنند قیمت های متفاوتی را هم برای انواع آن می توان در نظر گرفت. هر کارخانه با توجه به این که از کدام ماده اولیه و طی چه فرآیندی به تولید می پردازد قیمت مشخصی را برای محصول برند خود در نظر می گیرد. به همین دلیل است که در بازار شاهد تفاوت در قیمت پیچ سرمته می باشیم. از طرف دیگر با توجه به این که از این پیچ ها در موارد مختلفی استفاده می کنند و حوزه کاربرد آن گسترده می باشد سایز های مختلفی را برای آن در نظر می گیرند. هر پیچ با هر سایزی که باشد قیمت متفاوت تری خواهد داشت و این موضوع طبیعی است که پیچ هایی با سایز بالاتر قیمت بیشتری خواهند داشت و علت این موضوع را می توان در استفاده بیشتر مواد اولیه در پیچ های بزرگتر دانست. ضخامت پیچ ها هم عامل مهم دیگری است که می توان برای تعیین قیمت مورد بررسی قرار داد. قیمت پیچ ها با ضخامت آن رابطه مستقیم دارد و در صورتی که ضخامت پیچ بیشتر باشد قیمت بالاتری را هم برای آن در نظر می گیرند. در رابطه با موارد ذکر شده معمولا تفاوت هایی در بازار وجود دارد که البته این تفاوت ها چندان چشم گیر نمی باشد و معمولا بر اساس استاندارد های در نظر گرفته شده قیمت پیچ سرمته در بازار تعیین می شود.

Show moreShow less

واحد فروش : 34055-031

شنبه تا چهارشنبه08:30 الي 17
پنج شنبه8:30 الي 13:30


آخرین بروزرسانی:1399/05/15   ساعت: 14:52

ردیفمحل بارگیریبرندتوضیحاتارتفاع(cm)جنسقیمت(ریال)
1اصفهانمکس تایوانیهمراه با واشر3گالوانیزهتماس بگیرید
2اصفهانمکس تایوانیهمراه با واشر4گالوانیزهتماس بگیرید
3اصفهانمکس تایوانیهمراه با واشر5گالوانیزهتماس بگیرید
4اصفهانمکس تایوانیهمراه با واشر6/5گالوانیزهتماس بگیرید
5اصفهانمکس تایوانیهمراه با واشر7/5گالوانیزهتماس بگیرید
6اصفهانمکس تایوانیهمراه با واشر9گالوانیزهتماس بگیرید
7اصفهانمکس تایوانیهمراه با واشر11گالوانیزهتماس بگیرید
8اصفهانمکس تایوانیهمراه با واشر13گالوانیزهتماس بگیرید

پیچ سرمته

تولید پیچ سرمته

تولید پیچ سرمته

برای تولید پیچ سرمته مانند تمام پیچ های دیگر موجود در بازار از روش فورج سرد استفاده می کنند. عملیات فورج در واقع تولید محصول در دمای محیط با استفاده از فک هایی با درجه حرارت بالا است. معمولا برای ساخت پیچ سرمته از فولاد یا آهن استفاده می کنند که قبل از انجام عملیات فورج این مواد اولیه به مدت 30 ساعت در محلولی مشخص قرار می گیرند تا نرم شوند و برای عملیات فورج آماده شوند. برای جلوگیری از زنگ زدگی فولاد و آهن آن ها را درون محلول اسید سولفوریک قرار می دهند و سپس آن را وارد محلول فسفات سرد می کنند تا در مراحل تولید زنگ زدگی در آن ها ایجاد نشود. بعد از این که مواد اولیه آماده شد و تمام مراحل آماده سازی انجام شد در مرحله بعدی تولید پیچ سرمته آن را وارد دستگاه فورج می کنند و با توجه به این که پیچ ها در چه اندازه ای تولید خواهند شد آن ها را برش می دهند. بعد از این مرحله گل پیچ ها توسط همین دستگاه بر روی آن پرس می شود. کار پرس این گل ها در سه ضرب انجام می شود. به خاطر این که گل پیچ ها بر روی پایه های برش خورده پرس خواهد شد اندازه پایه ها را مقداری بیشتر از آن اندازه ای که مد نظر است برش می دهند. در مرحله آخر پیچ ها وارد مرحله سخت کاری می شوند و اندازه و ویژگی های آن مورد بازرسی دوباره قرار می گیرد. در این مرحله برای اندازه گیری طول پیچ های سرمته نمونه از میکرومتر دیجیتالی و برای اندازه گیری قطر پیچ های سرمته از کولیس استفاده می کنند. در واقع این مرحله برای اطمینان از اندازه پیچ ها در نظر گرفته شده است. به این ترتیب می توان کار تولید پیچ سرمته را انجام داد.

انواع پیچ سرمته

انواع پیچ سرمته

برای دسته بندی انواع پیچ سرمته می توان به موارد مختلفی توجه کرد و این دسته بندی ها را بر اساس این موارد انجام داد. اما به طور کلی سه نوع دسته بندی برای انواع این پیچ ها در نظر می گیرند. پیچ های سرمته ای شیروانی، پیچ سرمته ای واشر دار ساده و پیچ سرمته ای سر تخت گروه هایی هستند که در این دسته بندی قرار می گیرند. پیچ های شیروانی معروف ترین و پر کاربرد ترین نوع در بین گروه های دیگر می باشد. این نوع پیچ ها در حالت پیچ گوشتی خور و آچار خور در بازار موجود می باشند. گل پیچ در نظر گرفته شده برای این نوع پیچ های سرمته به شکل شش گوش یا بکسی است که برای بخش رزوه شده یک قسمت مته ای در نظر می گیرند. واشر در نظر گرفته شده برای پیچ شیروانی که در انواع پیچ سرمته قرار می گیرند از جنس پلاستیک یا فلز می باشد. پیچ های سرمته ای واشر دار ساده که در این دسته بندی ها قرار گرفته اند باعث می شوند که فشار وارد شده به محل اتصال در حالت بهتری بر روی آن پخش شود. برای بستن این پیچ ها می توان از پیچ گوشتی های دو سو یا چهار سو استفاده کرد. این پیچ ها در جنس استیل، آهن و خشکه به بازار عرضه می شوند. پیچ سرمته ای سر تخت گروه آخری می باشد که در این دسته بندی قرار می گیرد که نسبت به دو مورد قبلی از ضخامت بیشتری برخوردار است و مانند پیچ های واشر دار از پیچ گوشتی دو سو و چهار سو برای بستن آن استفاده می کنند. در نهایت برای این که بتوان به بهترین نوع ممکن از این پیچ ها استفاده کرد باید با انواع پیچ سرمته آشنایی داشته باشید تا از آن در جای مناسب استفاده کنید.

کاربرد پیچ سرمته

کاربرد پیچ سرمته

امروزه کاربرد پیچ سرمته در صنعت افزایش چشم گیری یافته است و صنعتگران در حوزه های مختلف استفاده از این نوع پیچ ها را به نمونه های مشابه ترجیح می دهند. معمولا از این پیچ ها در مواردی مانند اتصال آهن استفاده می کنند. اتصال آهن در واقع به معنی وصل کردن موارد مختلف به آهن می باشد. در ساخت انواع قاب های آهنی و یا فولادی می توان استفاده از این پیچ ها را دید. مورد دیگری که در رابطه با کاربرد این پیچ ها می توان به آن اشاره کرد اتصال در چوب می باشد. در بسیاری از سازه هایی که از جنس چوب هستند مانند سقف های چوبی یا کف های چوبی می توان از پیچ های سرمته ای استفاده کرد. اتصال در آلومینیوم از دیگر موارد قابل ذکر در حوزه کاربرد پیچ سرمته می باشد. امروزه در ساخت پنجره های آلومینیومی که بسیار رواج یافته اند برای اتصالات از پیچ های سرمته ای استفاده می کنند. در کنار موارد گفته شده می توان به نصب ساندویچ پنل های دیواری یا سقفی، پوشش سقف برای سوله ها، آلاچیق، سر در و … در مورد کاربرد این نوع پیچ ها اشاره کرد. سقف های کاذب و نصب شیروانی یکی از مواردی است که به وفور از پیچ های سرمته ای در آن استفاده می کنند. این استفاده فراوان در این حوزه سبب شده است که گروهی از این پیچ ها را با نام پیچ سرمته ای شیروانی بشناسند. در ساخت کانکس ها که امروزه در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند استفاده از پیچ های سرمته ای کار اتصال را راحت تر کرده است. در حالت کلی می توان گفت به دلیل تنوعی که در جنس مواد اولیه، اندازه و سایز این پیچ ها وجود دارد تنوع بالایی را برای کابرد پیچ سرمته می توان در نظر گرفت.

سایز و مشخصات پیچ سرمته

در ابتدا در رابطه با سایز و مشخصات پیچ سرمته باید گفت که همه ی مواردی که در این حوزه جای می گیرند باید بر اساس استاندارد din 7504 k که همان معادل استاندارد iso 1584 است، باشد. در واقع پیچ ها با هر سایز و مشخامتی که وارد بازار می شوند باید از این استاندارد ها تبعیت کنند. پیچ های سرمته معمولا از جنس فولاد، آهن و یا استیل استلنس می باشند که در انواع مختلف به بازار عرضه می شوند. سر این پیچ ها به شکل شش گوش یا سر تخت می باشند که برای چفت کردن آن می توان از آچار مخصوص یا پیچ گوشتی دو سو و چهار سو استفاده کرد. در تولیدات داخلی معمولا این پیچ ها در اندازه های 5، 7.5، 10، 12.5 و 15 سانتی متری تولید و به بازار عرضه می شوند. مورد دیگری که در رابطه با سایز و مشخصات پیچ سرمته می توان به آن اشاره کرد قطر پیچ ها می باشد. پیچ های سرمته قطری بین 3 تا 6 میلی متر دارند که این قطر متناسب با طولی که برای پیچ ها در نظر گرفته اند تعیین می شود. هر پیچ با توجه به اندازه و مشخصاتی که دارد در یک گروه دسته بندی خواهد شد. برای مثال پیچ هایی با اندازه 12.5 سانتی متر و قطر 6 میلی متر در دسته ی پیچ های سرمته شیروانی قرار می گیرند. به همین دلیل است که شناخت ویژگی ها و مشخصات پیچ های سرمته یکی از مهم ترین نکات در خرید است. چرا که با تنوع موجود در این پیچ ها اگر اطلاعات درستی در رابطه با سایز و ویژگی های آن نداشته باشید نمی توانید به انتخابی درست دست یابید. در نتیجه می توان گفت شناخت سایز و مشخصات پیچ سرمته کار را برای شما راحت تر خواهد کرد.

خرید پیچ سرمته

قیمت روز پیچ سرمته

قیمت روز پیچ سرمته در بازار داخل و حتی بازار خارجی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. معمولا این پیچ ها از فولاد ساخته می شوند که در بیشتر مواقع این پیچ ها را با پوششی گالوانیزه می کنند تا مقاومت بالاتری داشته باشند. در همین مورد می توان به دو نکته مهم در تعیین قیمت اشاره کرد. نکته ی اول قیمت فولاد در بازار و نکته ی دوم هزینه گالوانیزاسیون می باشد. بر همه ی ما روشن است که فولاد از جمله مواد اولیه در صنایع مختلف می باشد که دائما دچار نوسان قیمتی می باشد. معمولا برای این که قیمت فولاد در بازار داخلی را تعیین کنند باید به بازار جهانی توجه داشته باشند. در رابطه با هزینه ای که فرآیند گالوانیزاسیون دارد و می تواند در ارتباط مستقیم با قیمت روز پیچ سرمته باشد، می توان گفت هر برند تولید کننده با توجه به نوع پیچی که به بازار عرضه می کند از روش های مختلفی برای گالوانیزه کردن پیچ ها استفاده می کند. بنابراین هزینه های اختصاص داده شده به هر روش می تواند متفاوت باشد و این تفاوت بر روی قیمت محصول نهایی هم تاثیر گذار خواهد بود. با توجه به این که قسمت عمده ای از این پیچ ها از کشور چین یا تایوان وارد می شود باید گفت نوع وارداتی آن هم قیمت بالاتری دارد و هم نوسان قیمت بیشتری در آن دیده می شود. در بین این دو نوع پیچ وارداتی پیچ های تایوانی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند به همین دلیل قیمت بالاتری را هم در بازار برای آن در نظر می گیرند. در واردات این پیچ ها باید هزینه های موثر بر واردات را در نظر گرفت تا بتوان به برآوردی دقیق در رابطه با قیمت روز پیچ سرمته در بازار رسید.