۰۳۱-۳۴۰۵۵

انتخابات آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نه تنها بر اقتصاد ایران که بر بازارهای سرمایه بین‌ المللی تاثیر گذار خواهد بود. انتخابات جدید ۲۰۲۰ نزدیک است و قطعا در بازارهای ایران نیز باعث نوساناتی می‌ شود. اینکه کدام حزب قرار است دولت آمریکا را برای چهار سال آینده حکمرانی کند برای ایران مسئله ای بسیار مهم به حساب می آید. در ادامه قصد داریم به بررسی تکنیکال انتخابات آمریکا بر بازارهای ایران که شامل تاثیر انتخابات بر دلار، بورس، طلا و تجارت است بپردازیم. علاوه بر این به بررسی این تاثیرات بر بازار آهن و فولاد نیز پرداخته خواهد شد.

تاثیر انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران

طبق نظرات کارشناسان و متخصصان علم سیاست و اقتصاد انتخابات آتی ریاست جمهوری تاثیراتی را بر اقتصاد و در نهایت بازارهای ایران خواهد گذاشت. این انتخابات بر بازار آهن و فلزات ایران نیز بی‌ تاثیر نخواهد بود و بر قیمت آن به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم تاثیر خواهد گذاشت. در ادامه به بررسی انتخابات آمریکا بر چند بازار مهم ایران خواهیم پرداخت.

تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار بورس ایران

انتخابات آمریکا همچنین بر تجارت ایران با کشورهای مختلف تاثیر می‌ گذارد. در صورت به روی کار آمدن حزب جمهوری خواه در آمریکا تحریم‌ های سخت ‌گیرانه‌ تری برای ایران در پی خواهد داشت و به تبع آن تاثیر منفی بر تجارت‌ ها، واردات و صادرات به وجود می آید. شاخص بورس نیز دچار نوسان شدیدی می ‌شود و بسته به اینکه کدام حزب بر آمریکا حکمرانی کند ممکن است بالا برود یا کاهش پیدا کند. به عنوان مثال شاخص بورس طلا و دلار با حزب جمهوری خواه روند افزایشی پیدا خواهد کرد.

تاثیر انتخابات آمریکا بر قیمت دلار

انتخابات در آمریکا بین دو حزب جمهوری خواه و دموکرات است‌، دو حزبی که در مقابل هم قرار دارند و سیاست‌ های آن ها کاملا با هم تفاوت دارد. همین امر خود نیز بر قیمت دلار تاثیر گذار خواهد بود؛ طبق پیش ‌بینی‌ های کارشناسان اقتصادی با بالا آمدن مجدد حزب جمهوری خواه قیمت دلار به شدت افزایش خواهد یافت که اصلا به نفع اقتصاد و بازار ایران نخواهد بود. این امر به صورت غیر مستقیم بر قیمت آهن در بازار ایران تاثیر می گذارد.

اشتراک گذاری این مطلب:
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید