قیمت لوله داربستی

این مقاله را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
به این مقاله امتیاز دهید

قیمت لوله داربستی 5 یکی از مواردی است که در زمان انجام برخی از کارهای عمرانی و به منظور دسترسی پیدا کردن به نقاطی که به راحتی در دسترس نیستند، جزء هزینه های انجام یک پروژه به شمار می آید. داربست های ساختمانی در بسیاری از کارهای ساخت و ساز و کارهایی دیگر مثل تعمیرات، نمای ساختمان، شستشوی نما، زیباسازی و تبلیغات، عموماً به صورت موقت به کار برده می شوند.

داربست های فلزی به این دلیل مورد استفاده قرار می گیرند تا دستیابی به نقاط کور برای کارگران و تعمیرکاران امکان پذیر باشد. نقاطی در یک ارتفاع بلند و یا طبقات بالایی ساختمان ها. داربست های فلزی از لوله های داربستی و بست هایی که آن ها را به یکدیگر وصل می کنند، تشکیل شده اند. در واقع استفاده از لوله داربستی به منظور اسکلت بندی این داربست ها انجام می شود. سؤال هایی که در این جا مطرح می شود این است که لوله داربست چیست، چه مشخصاتی دارد و چه مراکز فروشی بهترین گزینه برای خرید لوله داربستی هستند؟

مشخصات فنی لوله داربست

لوله داربست به دو صورت لوله گالوانیزه و فولادی تولید می شوند که هر کدام از آن ها دارای دو نوع درزدار و بدون درز هستند. قیمت لوله داربستی از نوع بدون درز از نوع درزدار آن بالاتر است؛ چرا که هم از لحاظ ایمنی و هم از نظر کیفیتی در جایگاه بالاتری قرار دارد. این لوله ها دارای سه دسته سبک، معمولی و سنگین هستند. برخی از ویژگی های انواع لوله های داربست عبارت هستند از:

  • ضخامت آن ها در اندازه های 2، 2.5، 3 و 4 میلی متر طراحی می شود که متداول ترین آن ها در صنعت 2 و 2.5 میلی متر است.
  • آزمایشات آب یا گاز برای آن ها انجام نمی شود چون برای انتقال دادن هیچ نوع سیالی مورد استفاده قرار نمی گیرند.
  • دارای قطری (قطر خارجی) به اندازه ۴۸ میلیمتر هستند از این رو به آنها لوله پنج نیز گفته می شود.
  • وزن آن ها وابسته به ضخامت و اندازه آن ها خواهد بود.
  • طول آن ها 3 تا 6 متر است.
  • رایج ترین نوع از سایزهای لوله داربستی همان لوله 5 یا  1.1/2اینچ است.

عوامل اثرگذار بر قیمت لوله داربست کدام است؟

محاسبه قیمت روز لوله داربستی تحت تأثیر عوامل متعددی است و هم به صورت وزنی و هم به صورت شاخه ای تعیین می شود. اگر محاسبه قیمت لوله های داربستی به شکل شاخه ای انجام شود، فروش لوله داربستی 5 از نوع سبک در مقایسه با لوله های معمولی و سنگین با قیمتی ارزان تر انجام خواهد شد. در عوض، چنانچه محاسبه قیمت به صورت وزنی انجام شود، تفاوت قیمتی زیادی برای هر سه نوع لوله داربستی، از نوع سبک، معمولی و سنگین ایجاد نخواهد شد. از عوامل دیگر اثرگذار بر قیمت لوله داربست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جنس لوله

جنس لوله های داربستی با توجه به مکانی که قرار است در آن جا مورد استفاده قرار بگیرند، انتخاب می شود.

وزن لوله

وزن لوله های داربستی تحت تأثیر ضخامت ورق و سایز آن هستند.

سایزهای لوله داربستی و طول آن

سایزهای لوله داربستی و طول آن از عوامل اثرگذار بر قیمت روز لوله داربست هستند. این دو مورد خود از عواملی هستند که اندازه قطر داخلی و خارجی لوله ها را تعیین می کنند.

نوسانات بازار ارز

تغییرات در قیمت ارز بسیاری از بخش های صنایع مختلف از جمله صنعت فولاد را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. به این ترتیب، قیمت انواع لوله های داربست نیز با نوسانات ارز تغییر می کند. به همین است که برای خرید این محصولات باید به یک مرکز پخش لوله داربستی در ایران که از اعتبار و تخصص لازم برخوردار است مراجعه شود و قیمت ها به صورت روز به روز گرفته شود. آرادآهن مرکز پخش انواع لوله داربستی یکی از این مراکز است که با تجربه ای چندین ساله و تخصص کافی کارکنان خود می تواند فروش لوله داربستی با بهترین قیمت را برای مشتریان خود داشته باشد.

میزان عرضه و تقاضا

میزان تغییر در عرضه و تقاضا یکی دیگر از موارد مهم تأثیرگذار بر قیمت لوله داربست خواهد بود. با بالا رفتن تقاضا برای یک نوع لوله داربست خاص در بازار، قیمت آن نوع خاص از سایر انواع لوله های داربستی بالاتر می رود. به عنوان مثال، ممکن است قیمت هر شاخه لوله داربستی در اصفهان از نوع سبک در مقایسه با سایر انواع لوله های داربستی که برای آن ها تقاضای کم تری در بازار وجود دارد، بالاتر رود. دلیل این تغییرات قیمت کم شدن این نوع خاص لوله در بازار است که به محض برقرار شدن تعادل بین عرضه و تقاضا دوباره قیمت ها تعادل واقعی خود را به دست می آورند.

قیمت مواد اولیه

با هر نوع تغییری در قیمت مواد اولیه قیمت تمام انواع لوله های داربستی نیز دستخوش تغییر خواهند شد. با توجه یه اینکه لوله داربستی از فرایند شکل دهی و جوشکاری ورق فولادی به خصوص ورق سیاه حاصل می شود، قیمت ورق سیاه می تواند بر قیمت لوله داربستی 5 تاثیر مستقیم می گذارد.

سیاست گذاری های داخلی و خارجی

هر نوع از انواع قوانین و تعرفه هایی که در رابطه با مقاطع فولادی ازجمله لوله های داربستی وضع شود، بر قیمت لوله داربست اثر می گذارد. گاهی این سیاست گذاری ها به نفع تولید کنندگان و مصرف کنندگان پیش می رود و گاهی متأسفانه با در نظر نگرفتن تمام جوانب امور باعث ورود واسطه ها به این بازار شده، قیمت ها را به صورت کاذب بالا و بالاتر می برند. به همین دلیل است که خریداران به دنبال مراکز فروشی هستند که فروش لوله داربستی با بهترین قیمت را داشته باشند.

فروش لوله داربستی با بهترین قیمت

آرادآهن مرجع قیمت گذاری و تامین کننده لوله داربستی در ایران با تأمین نیاز مشتریان خود از کارخانه های تولید کننده و با حذف واسطه ها توانسته است بهترین قیمت ممکن لوله داربست را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. علاوه بر این، این مجموعه با سابقه فروش لوله داربستی به صورت غیر حضوری را نیز جزء خدمات خود قرار داده است. داشتن یک وب سایت کامل با ارائه اطلاعات و امکانات عالی این مجموعه را قادر ساخته است تا به خریداران این امکان را بدهد که آن ها تنها با چند کلیک از هر نقطه از ایران بتوانند سفارشات خود را ثبت کنند. به ویژه این که قیمت لوله نیز به صورت روزانه و کاملاً دقیق در وب سایت آن قرار می گیرد تا مهندسان و سازندگان سازه های ساختمانی و صنعتی بتوانند به راحتی هزینه های پروژه های خود را مدیریت کنند.

مقالات مرتبط

جدول اشتال نبشی
نبشی
آراد

مشخصات نبشی + جدول اشتال نبشی

جدول اشتال نبشی مرجعی کامل و معتبر در سطح جهان به شمار می‌رود که مهندسان عمران، طراحان و غیره برای اطلاع دقیق از مشخصات نبشی به آن مراجعه می‌کنند. بدون شک می‌دانید که نبشی‌ها جز پرکاربردترین مقاطع فولادی به شمار می‌روند و از این رو اطلاع از مشخصات نبشی برای بسیاری از مهندسان و پیمانکاران از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید