لوگو آرادآهن
Search

لیست کارخانه ها

031-34055

تماس با ما

ارتباط با ما

دانشنامه

031-34055

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از تولیدکنندگان محصولات فولادی ساختمانی و صنعتی باکیفیت در ایران می باشد. بعد از کارخانه فولاد مبارکه می توانید. فولاد ذوب آهن را از نظر میزان و کیفیت تولید در ردیف بعد قرار داد. میزان تولیدات این کارخان سالانه ۲.۸ میلیون تن مقاطع فولادی می باشد.

یکی از محصولاتی که از نظر کیفیت در ایران رقیب کمتری دارد، میلگرد ذوب آهن می باشد.

این مجموعه در سال ۱۳۴۴ با نام کارخانه ذوب آهن آریا مهر توسط شرکت تیاژ پروم اکسپورت در روستای لنجان شهرستان اصفهان تاسیس شد. وپس از آن گسترش یافت. و پس از سال ۱۳۵۷ به ذوب آهن اصفهان تغییر نام داد. میلگرد تولیدی این کارخانه با نام تجاری میلگرد ذوب آهن اصفهان شناخته می شود. تا پیش از تاسیس شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، ایران نیز مانند سایر کشورها یک وارد کننده و مصرف کننده محض محصولات فولادی بود؛ و داشتن یک کارخانه برای ذوب سنگ آهن و ایجاد مقاطع فولادی یک دغدغه و آرزو محسوب می شد.

با برنامه ریزی های صورت گرفته، در صورت اجرایی شدن طرح توازن تولیدات، این مجموعه قادر است میزان تولیدات خود را به ۳٫۶ میلیون تن در سال افزایش دهد.

از موارد مورد استفاده میلگرد ذوب آهن اصفهان میتوان در ساخت نیروگاه هسته ای بوشهر، مترو اصفهان، سد ها و همچنین برج رادیویی میلاد اشاره کرد. همچنین محصولات تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان به دلیل کیفیت بالا در بسیاری از کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقای متقاضی و مصرف کننده داشته است. هر چند به دلیل کنترل تورم در زمان افزایش تقاضای داخلی صادرات محصولات این شرکت متوقف می شود.

محصولات تولیدی فولاد ذوب آهن اصفهان

کلیه مقاطع تولیدی ذوب آهن اصفهان با آرم ESCO که بر روی آنها بصورت برجسته حک شده شناسایی می شود. این محصولات تقریبا در تمامی ابعاد و بعضا در مقیاس های خاص تولید می شوند. از جمله این محصولات عبارتند از:

  • تیرآهن (I) بال نیم پهن
  • تیرآهن (H) بال پهن موازی
  • نبشی بال مساوی
  • ناوانی
  • میلگرد ساده، میلگرد آجدار(میلگرد A2، میلگرد A3)، کلاف ساده و آجدار
  • قوطی پروفیل و مقاطع چهارگوش
  • ریل قطار
  • برخی از انواع فولادهای صنعتی مثل انواع مفتول سیم و کششی و فرآورده های فرعی مثل چدن، ازت و آهک

محصولات ذوب آهن اصفهان در بورس

ذوب آهن اصفهان یک شرکت سهامی خاص با شماره ثبت ۲۵۲۳۰ است، قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان برای فروش در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در بورس کالای ایران عرضه میکند.

برای خرید میلگرد ذوب آهن اصفهان میتوان بصورت مستقیم درخواست خرید را برای مدیریت فروش شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان ارسال کرد. یا به یک کارگزار بورس مراجعه کرده و از این طریق هماهنگی های لازم برای خرید محصول را انجام داد.

اهداف شرکت ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان ابتدا فعالیت خود را با چند کارگاه کک سازی و اگلومراسیون و یک کوره بلند آغاز کرد. از همان ابتدای فعالیت تا کنون برنامه ریزی های زیادی جهت گسترش بخش های جدید و نوسازی، توسعه و بهبود عملکرد بخش های موجود انجام شده. در سال های اخیز نیز تدابیر زیادی جهت تداوم حیات و به روز بودن این مجموعه اندیشیده شده است.

بهبود شرایط زیست محیطی از جمله اقدامات انجام شده می باشد. برای ایجاد این شرایط ۱۶۰۰۰ کمربند سبز در اطراف کارخانه ذوب آهن برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای و دیگر آلاینده ها ایجاد شده است. کاهش میزان غبار گازهای خروجی کنورتورهای بخش فولادسازی از دیگر اقدامات بوده است.

از جمله اقدامات انجام شده می توان به افزایش اقدامات لازم برای بهبود شرایط زیست محیطی اشاره کرد. در این راستا با ایجاد ۱۶۰۰۰ هزار کمربند سبز در محدوده کارخانه ذوب آهن اصفهان از انتشار گازهای گلخانه ای و دیگر آلاینده های ایجاد شده توسط فعالیت های صنعتی کاسته شده است. از دیگر اقدامات انجام شده در راستای حفاظت از محیط زیست میتوان به کاهش میزان غبار در گاز خروجی کنورتورهای بخش فولادسازی تا میزان استاندارد و مشعل‌های سوزانندۀ گازهای اضافی کک و کوره‌بلند اشاره کرد.

گالری تصاویر کارخانه

سفارش آنلاین آهن آلات
مقالات
ورق
مقالات ورق
قیمت تیرآهن
مقالات تیرآهن
قیمت میلگرد
مقالات میلگرد
قیمت قوطی در آراد آهن
مقالات قوطی
قیمت پروفیل زد (Z)
مقالات پروفیل
قیمت لوله مبلی
مقالات لوله
قیمت محصولات مفتولی
مقالات مفتولی
قیمت نبشی
مقالات نبشی