اسیدشویی
مقالات ورق فولادی
آراد

ورق اسیدشویی چیست

اگر یکی از فعالان صنعت یا بازار آهن‌آلات باشید، حتما تابه‌حال یکی از سوالات بالا در ذهن شما مطرح شده است. به ویژه که ورق‌های حاصل از این فرایند کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارند.
در این مقاله آراد آهن به سوال پر تکرار اسیدشویی چیست و دیگر سوالات بالا پاسخ داده شده است. پس با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
جدول وزنی پروفیل
پروفیل
آراد

جدول وزنی پروفیل

جدول وزنی پروفیل‌ها از مهم‌ترین مراجعی است که مورد استفاده بسیاری از مهندسان عمران و صنایع قرار می‌گیرد. انواع قوطی پروفیل‌ها از پرکاربردترین مقاطع فولادی به شمار می‌روند که به صورت گسترده در ساخت انواع سازه‌ها، اسکلت‌های فلزی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند و از این رو جزء مهم‌ترین مصالح ساختمانی به شمار می‌روند. به همین دلیل جدول وزنی پروفیل‌ها هم توسط آن‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مقاطع در دیگر صنایع چون: جاده سازی، خودروسازی، نظامی و غیره هم موارد مصرف بالایی دارند.

ادامه مطلب »
انواع نبشی
نبشی
آراد

انواع نبشی

پروفیل‌ها از پرمصرف‌ترین مقاطع فولادی به شمار می‌روند که در بسیاری از صنایع مثل ساختمان سازی، خودروسازی و غیره کاربردهای فراوانی دارند. این مقاطع فولادی براساس شکل ظاهری به دو دسته‌ی پروفیل‌های باز و بسته تقسیم‌بندی می‌شوند. از جمله پروفیل‌های باز می‌توان به انواع نبشی، ناودانی، پروفیل سی و غیره اشاره کرد که هر کدام نقش مهمی را در صنعت ایفا می‌کنند.
در این مقاله قصد داریم که به صورت اختصاصی به این موضوع بپردازیم که انواع نبشی چیست. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه
مقالات ورق فولادی
آراد

قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه

قیمت ورق‌های فولادی از جمله گالوانیزه براساس وزن آن‌ها تعیین و در بازار اعلام می‌شود. حتی اگر به سایت‌های مرجع مراجعه کنید که به صورت روزانه قیمت مقاطع فولادی را منتشر می‌کنند، مشاهده می‌کنید که کلیه قیمت‌ها براساس وزن درج شده است.

با این وجود در بسیاری از مواقع نیاز پیدا می‌کنیم که قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه را به دست آوریم. به‌ویژه در مواقعی که هیچ دسترسی به ابزارهایی برای سنجیدن وزن ورق نداریم. در این گونه مواقع چگونه می‌توان قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه را محاسبه کرد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال با ما در این مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب »
کاربرد ورق گالوانیزه
مقالات ورق فولادی
آراد

کاربرد ورق گالوانیزه

کاربرد ورق گالوانیزه چیست؟ به طور کلی ورق‌های فولادی علیرغم استحکام بالایی که دارند، اگر در معرض مایعات قرار بگیرند، دچار خوردگی و زنگ‌زدگی خواهند شد.
این موضوع در بسیاری از مواقع آن‌ها را بلااستفاده خواهد کرد. از روش‌های زیادی برای مقاوم سازی مقاطع و ورق‌های فولادی استفاده می‌کنند که یکی از موثرترین و اقتصادی‌ترین آن‌ها گالوانیزاسیون است.

ادامه مطلب »
میلگرد درب کارخانه
میلگرد
آراد

خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

میلگردها از پرکاربردترین مقاطع فولادی به شمار می‌روند که نقش حساسی را در مستحکم سازی، انواع سازه‌های عمرانی و شهری ایفا می‌کنند.
کیفیت این مقاطع فولادی اثر مستقیمی روی میزان مقاومت ساختمان در برابر نیروهای جانبی و به ویژه زلزله‌ها ایفا می‌کند.
از این رو هنگام خرید این محصول، باید به کیفیت آن و اعتبار کارخانۀ سازنده‌اش دقت داشت.

ادامه مطلب »