Search

لیست کارخانه ها

031-34055

تماس با ما

ارتباط با ما

دانشنامه

031-34055

لوله و پروفیل فولاد ماهان سپاهان

مجتمع فولاد ماهان سپاهان

مجتمع فولاد ماهان سپاهان از نظر جغرافیایی در سه راهی شهر مبارکه استان اصفهان واقع شده است. همجواری این شرکت با بزرگترین واحد تولید فولاد به روش احیاء مستقیم در جهان و بزرگترین تولید کننده فولاد در خاورمیانه و در نتیجه دسترسی راحت به مواد اولیه مرغوب در موفقیت هرچه بیشتر این مجتمع  بی‌تأثیر نبوده است.

کارخانه فولاد ماهان سپاهان

کارخانه فولاد ماهان سپاهان در سال ۱۳۸۳ با هدف تولید و تأمین انواع لوله و پروفیل مورد نیاز در منطقه تأسیس شد و با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر در نهایت این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه سیصد هزار تن در سال ۱۳۸۷ رسمأً مورد بهره‌برداری قرار گرفت. محصولات این شرکت در صنایع مختلفی چون صنعت ساخت و ساز، صنعت نفت و گاز، صنعت آب و …پاسخگوی نیاز بازارهای داخلی و خارجی است.

از دیگر امتیازات مجتمع فولاد سپاهان از نظر جغرافیایی می‌توان واقع شدن در مرکزیت کشور، دسترسی راحت به شمال و جنوب، نزدیکی به شبکه‌ی لوله گاز سراسری و نزدیکی به خطوط راه ‌آهن را برشمرد. 

تولید به روش ERW ، به عنوان اقتصادی‌ترین روش تولید لوله فولادی نیز از دیگر ویژگی‌های برتر این شرکت به شمار می‌رود. در این مقاله ضمن معرفی کامل کارخانه فولاد ماهان سپاهان به بررسی محصولات آن خواهیم پرداخت.

استانداردهای کارخانه فولاد ماهان سپاهان

بهبود مداوم کیفیت فرآیندها و محصولات هدفی است که این سازمان برای خود در نظر دارد. در راستای این هدف این شرکت موفق به کسب رضایت هرچه بیش‌تر مشتریان خود و تولید محصولات با کیفیت برتر شده است و برای حفظ و تداوم این موفقیت نگهداری و بهبود مستمر سیستم‌های مدیریتی خود را منطبق بر استاندارهای جهانی ضروری می‌داند. از جمله استانداردهای که برای این منظور در نظر گرفته است، عبارتند از:

  • گواهینامه ISO9001:2008 در راستای بهبود مستمر سیستم مدیریت کیفیت
  • گواهینامه ISO 14001:2015  در راستای ارتقای مدیریت زیست محیطی
  • گواهینامه ISO 45001:2018  در  مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای
  • گواهینامه ISO/TS 29001:2010در مدیریت حفظ کیفیت محصولات برای صنایع نفت، پتروشیمی و گاز

محصولات فولاد سپاهان

این کارخانه محصولات خود را در دو دسته کلی صنعتی (لوله آب – گاز) و پروفیل فولادی تقسیم کرده است. تمامی محصولات این کارخانه مطابق بر استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید و روانه بازار می‌کند.

لوله آب و گاز صنعتی

شرکت فولاد سپاهان با استفاده از ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات به روز، لوله‌های شبکه‌های انتقال آب و گاز درون شهری و بیرون شهری را با کیفیتی عالی تولید می‌کند. وزن و مشخصات لوله‌ گاز منطبق بر استاندارد API 5L در نظر گرفته می‌شود. مشخصات این لوله‌ها عبارتند از:

قطر بیرونی: ۱ الی ۱۲ اینچ

ضخامت: ۱.۵ تا ۱۲.۶ میلیمتر

طول: ۶ الی ۱۲ متر

گرید:  X46 تا X52 

پروفیل فولادی فولاد سپاهان

پروفیل‌های فولادی تولید شده در این مجتمع نیز براساس معیارهای استانداردهای DIN 2395-3 و JIS G3466  به بازار عرضه می‌گردند. از مشخصات کلی این پروفیل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اندازه: ۴۰*۴۰ تا ۵۰*۱۰۰ میلیمتر

ضخامت: ۱/۶ تا ۴/۵ میلیمتر

وزن: وزن هر متر از پروفیل های بین ۱/۸۸ تا ۹/۵۵ کیلوگرم

 فرآیند و روش تولید مجتمع فولاد سپاهان

تأمین مواد اولیه

مجتمع فولاد ماهان سپاهان مواد اولیه خود که عمدتاً ورق‌های فولادی‌ است را از شرکت فولاد مبارکه و یا از طریق واردات از سایر کشورهای اروپایی و آسیایی تأمین می‌کند.

تمام ورق‌ها با توجه به نیاز و درخواست مشتری ومطابق با معیارهای استاندارد تأمین می‌شوند و پس از ورود به کارخانه مورد بازرسی‌های چشمی و اندازه‌ی، آزمایشات متعدد اجباری و کنترل گواهینامه قرار می‌گیرند. سپس بعد از تایید نهایی واحد کنترل کیفیت، ثبت و برای مصرف طبقه‌بندی می‌شوند.

برش ورق

کویل‌های تایید و طبقه بندی شده توسط دستگاه خط اسلیتر در اندازه‌های مختلف و متناسب با کاربرد بریده می‌شوند. این دستگاه بسیار پیشرفته کویل‌هایی با ضخامت‌های مختلف و وزن ۳۰ تن را با سرعت باور نکردنی ۱۲۰ متر بر دقیقه برش می‌دهد.

ظرفیت بالای این دستگاه یکی از دلایل افزایش ظرفیت تولید کارخانه است و قبول سفارشات خارج از کارخانه را نیز برای این شرکت مقدور می‌سازد.

روش تولید

همان طور که اشاره کردیم در این کارخانه فولاد ماهان سپاهان تولید محصولات به  اقتصادی‌ترین روش شناخته شده صورت می‌گیرد. روش تولید ERW مخفف Electro Resistance welding  به معنای تولید لوله بر مبنای جوش القایی است.

در این روش با فرکانس بالا طی یک فرایند پیوسته شامل مراحل زیر است لوله‌های فولادی تولید می‌شوند:

  • فورمینگ (Forming )
  • جوش القائی فرکانس بالا ( High Frequency Induction Welding )
  • سایزینگ (Sizing )
  • برش (Cut-off) با اره آتشین
  • انجام آزمون های غیر مخرب (NDT) و مخرب (DT) 

در این روش با فرایند نورد سرد نوارهای بریده شده از ورق‌های فولادی را شکل می‌دهند. این نوارها مرحله به مرحله و با عبور از میان غلتک‌ها از حالت مسطح به حالت دایره‌ی نزدیک می‌شوند. در نهایت وقتی دو لبه نوار به یکدیگر نزدیک می‌شوند، الکترودها با فرکانس بالا باعث جوش خوردن آن دو به یکدیگر خواهند شد و لوله تولید می‌شود.

الکترودهای که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند از جنس مس هستند و موجب ایجاد فشار و جریان لازم برای جوش خوردن ورق‌ها می‌شوند. این الکترودها که به شکل دو صفحه و دیسک هستند به محض ورود مواد به میانشان شروع به چرخیدن می‌کنند.

این چرخش باعث تماس داتم دیسک‌ها با مواد به منظور ایجاد درزهای بلند متوالی در لوله می‌شود.

کاربرد محصولات تولید شده در مجتمع فولاد ماهان سپاهان

محصولات کارخانه فولاد ماهان سپاهان در حوزه انتقال در صنایع آب، گاز طبیعی و پتروشیمی کاربرد دارند. هم چنین این تولیدات درحوزه ی ساخت و ساز در ساخت لوازم ورزشی عمومی، شهربازی‌ها، مبلمان شهری، گاردریل‌های جاده‌ی، ساختمان سازی، سوله‌ها، فرودگاه‌ها، انبارها، پل‌ها، ستون پارکینگ، نرده، تیرهای برق، درب و پنجره و …. مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید محصولات فولاد ماهان سپاهان

شرکت آرادآهن نمایندگی فروش محصولات فولاد ماهان سپاهان آماده ارائه مشاوره و  پاسخگویی نیازهای مشتریان عزیز است.

 جهت خرید لوله و پروفیل فولاد ماهان سپاهان و یا اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید با شماره‌ی: ۳۴۰۵۵-۰۳۱ تماس بگیرید. پس از دریافت مشاوره ی خرید و اطلاع از قیمت لحظه ای می توانید سفارش خرید خود را ثبت نمایید.

سفارش آنلاین آهن آلات
مقالات
ورق
مقالات ورق
قیمت تیرآهن
مقالات تیرآهن
قیمت میلگرد
مقالات میلگرد
قیمت قوطی در آراد آهن
مقالات قوطی
قیمت پروفیل زد (Z)
مقالات پروفیل
قیمت لوله مبلی
مقالات لوله
قیمت محصولات مفتولی
مقالات مفتولی
قیمت نبشی
مقالات نبشی