لوگو آرادآهن
Search

لیست کارخانه ها

031-34055

تماس با ما

ارتباط با ما

دانشنامه

031-34055

کارخانه نورد اهواز | آراد آهن

کارخانه نورد کوثر اهواز

گروه ملی صنعتی فولاد ایران را می توان از نخستین کارخانه های نورد فولاد در کشور نامید که در حال حاضر به تولید انواع میلگرد آجدار و ساده و نبشی مشغول است. این کارخانه در سال ۱۳۴۲ تاسیس گردیده و اکنون دارای ۶ کارخانه از جمله کارخانه فولادسازی، کارخانه نورد کوثر اهواز ، کارخانه نورد تیرآهن، کارخانه لوله سازی، کارخانه ماشین سازی و کارخانه های نورد میلگرد و مفتول می باشد. خط تولیدی این شرکت با ظرفیتی بالغ بر ۶۵ هزار تن در سال ۱۳۴۶ به بهره برداری رسید و پس از آن سایر کارخانجات مذکور به گروه ملی صنعتی فولاد ایران افزوده شد.

ظرفیت این کارخانه در حال حاضر در حدود ۱۴۳۵۰۰۰ تن در سال محصول فولادی و ۴۳۰۰۰۰ تن شمش فولادی می باشد که به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات فولادی کشور نیز شناخته می شود. در ادامه به معرفی کارخانه نورد کوثر اهواز به عنوان یکی از کارخانجات مهم گروه ملی صنعتی فولاد ایران خواهیم پرداخت.

محصولات نورد کوثر اهوازدر آراد آهن

گروه ملی صنعتی فولاد ایران

استان خوزستان با موقعیت جغرافیایی ویژه در جنوب غربی ایران واقع شده است. با مساحت تقریبی ۶۴ هزار کیلومتر از چندین جنبه اهمیت فوق العاده ای در اقتصاد ایران دارد. در کنار جاذبه های گردشگری که دارد از لحاظ تاریخی و باستانی و ثروت های طبیعی نیز پیشرو است.

درباره گروه ملی صنعتی فولاد ایران

مناظر چشم نواز خوزستان دارای ابعاد صنعتی فراوانی نیز می باشد. کارخانجات تولید آهن آلات و فولاد و نورد لوله جز صنایع تاثیر گذار دراقتصاد منطقه هستند. و تاثیر بسزایی در اقتصاد منطقه و استان دارند. که من جمله می توان به شرکت فولاد اکسین، شرکت فولاد خوزستان و گروه ملی صنعتی فولاد ایران اشاره کرد.موقعیت ویژه جغرافیایی و استراتژیکی خوزستان مزیتی ویژه برای این استان محسوب میشود. این استان با دسترسی دریایی و نزدیکی به خلیج فارس و همسایگی با عراق از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از جنبه ارتباطی و مواصلاتی نیز خوزستان انواع راه های ارتباطی آبی، زمینی، هوایی و ریلی را داراست. و در این شرایط خوزستان موقعیت ممتازی دارد.

خط تولید کارخانه

گروه ملی صنعتی فولاد ایران با محصولات فراوان و متنوع توانسته است. امتیازات زیادی برای استان و کشور به دست آورد. گروه ملی صنعتی فولاد ایران با ۱۸ نوع محصول تولید و عرضه میکند. محصولاتی چون میلگرد، تیرآهن، لوله بی درز، محصولات مختلف مفتولی، قطعه سازی توانسته است. موقعیت ویژه خود را به عنوان یکی از پایه های درآمدزایی و تاثیرگذار در اقتصاد ایران تثبیت نماید. بالا بودن کیفیت تولیدات این مجموعه عظیم صنعتی را قادر ساخته است تا در ردیف صادرکنندگان فولاد جهان قرار گیرد.

نخستین کارخانه نورد ایران به منظور تولید انواع میلگرد ساده و آجدار و نبشی احداث شد. و در سال ۱۳۴۲ در اهواز رسما آغاز به کار کرد. در سال ۱۳۴۶ پس از اتمام عملیات مونتاژ تجهیزات با ظرفیت ۶۵ هزار تن مورد بهره برداری قرار گرفت. احداث خطوط نورد جدید، باعث شد. نورد اهواز با عونان مجموعه ای از خطوط نورد مقاطع فولادی به نام گروه ملی صنعتی فولاد ایران فعالیت کند. که با ظرفیت اسمی بالغ بر ۱۵۳۰۰۰۰ تن در سال تامین کننده قسمت عمده ای از نیاز کشور می باشد. در سال های ۱۳۷۱، ۱۳۸۳، ۱۳۸۵ بازسازی و توسعه برخی از خطوط افزایش یافت. و به افزایش کمی و کیفی تولید در چند بخش مختلف گردید. و این مجموعه عظیم صنعتی را در کنار سایر صادرکنندگان فولاد دنیا و جهان قرار داده است.

محصولات گروه ملی صنعتی ایران

کارخانه نورد تیرآهن گروه ملی با دو خط ۶۳۰ و ۶۵۰ فعالیت میکند. ظرفیت اسمی تولیدات این مجتمع ۳۸۰۰۰۰ تن در سال انواع تیرآهن های بال موازی، نیم پهن سبک می باشد. که این محصولات براساس استانداردهای ملی ایران و استاندارد جهانی تولید می شود. تیرآهن ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۰ توسط اره های گرم بر برش میخورند. و طول برش آنها به ۶ یا ۱۲ متری است. همچنین طی اقداماتی که توسط متخصصین و پژوهشگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران انجام شد. مجوز تولید تیرآهن نیمه سبک از سازمان استاندارد به شماره ۱۶۳۴۸ برای نخستین بار اخذ گردید.

کارخانه نورد میلگرد و مفتول با دو خط تولید و با ظرفیت اسمی ۵۰۵۰۰۰ تن در سال است. که قادر به تولید انواع میلگردهای ساده و آجدارمی باشد. میلگردهای فوق در سایزهای ۱۴ تا ۴۰ میلی متر و مفتول ساده و آجدار تولید می شوند. و این مقاطع ومحصولات از سایز ۵.۵ تا ۱۲ میلیمتر عرضه می شود. این کارخانه به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان میلگرد و مفتول در سطح کشور مطرح می باشد.

واحد نورد کوثر اهواز

همان طور که ذکر شد. کارخانه نورد کوثر اهواز یکی از مهمترین کارخانجات گروه ملی صنعتی فولاد ایران واقع در شهر اهواز می باشد. که در سال ۱۳۸۱ احداث و دو سال بعد یعنی در سال ۱۳۸۳ شمسی به بهره برداری رسید. احداث کارخانه ۵۵۰ هزار تنی کوثر در ارتفاع ۵ متری با ایجاد سیستم های نوین اتوماسیون صورت گرفت. و این مجموعه را در زمره جدیدترین مجموعه های نورد دنیا قرار داد. در این کارخانه تولیدی انواع میلگرد ساده از سایز ۱۰ تا ۴۰ میلی متر تولید می شود.

علاوه بر آن انواع میلگرد آجدار از سایز ۱۰ تا ۵۰ میلی متر. نبشی های بال مساوی و بال نامساوی. ناودانی و انواع تسمه های فولادی براساس استانداردهای DIN تولید و در اختیار بازارهای داخلی و جهانی قرار می گیرد. از مهم ترین ویژگی های این کارخانه امکان انجام عملیات و سیستم های اتوماسیون جدید است. نزدیکی به بنادر جنوبی و بازار مصرف خلیج فارس و دستیابی به بازارهای جهانیاز دیگرمحاسن این مجموعه است. همچنین تنوع محصولات، ظرفیت تولید بالا و جلب رضایت مشتریان شرایط مطلوبی را فراهم آورده است.

سفارش آنلاین آهن آلات
مقالات
ورق
مقالات ورق
قیمت تیرآهن
مقالات تیرآهن
قیمت میلگرد
مقالات میلگرد
قیمت قوطی در آراد آهن
مقالات قوطی
قیمت پروفیل زد (Z)
مقالات پروفیل
قیمت لوله مبلی
مقالات لوله
قیمت محصولات مفتولی
مقالات مفتولی
قیمت نبشی
مقالات نبشی